4 Aralık 2020 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Muhabbetci
http://blog.edebiyatdefteri.com/muhabbetci/oku/2937/essekler-pazari 

 • Hakkımda


Muhabbetci

 • Yazdığım Diğer Konular
Komedi (2)
Günlük (3)
Din (2)


 
Eşşekler Pazarı
22.10.2009 09:24:54  [ Komedi ]

Eşşekler Pazarı

Geçenlerde bir Alman Türkiye de bir eşşek görmüş. Eşşegi nedense çok sevip, almış himayesine, bir güzel doyurmuş. Sonra da düşünmüş " Bu eşek, ben gidince ne yapacak acaba, yazıktır eşşeklere" diye bir güzel boyamış. Başını kırmızı, karnını mavi, orasını burasını yeşil, bazı yerlerini neon, olmuş rengarenk. Bizim eşek olmuş renkli eşşek!
Her nasıl oldu ise artık ( eşşekliğindendir diye tahmin ediyorum ) eşşek kaçmış. Alman feryada başlamış " Yetişin , polis yokmuuuu, kaçırdılar , gitti , yakalayın" .
Kim kaçtı felan diye, Alman kadıncağzı tesseli etmek için toplananlar, başlamış müzakareye.
Yanında oturan komşusu demiş " ama suç sende bayan, eşşekte olsa dikkat etmek gerekir, ırz namus düşmanı var, hırsızı var , değilmi ama"
Bir başkası :" Ama eşşek de böyle boyanmaz ki canım, biraz daha mor renkler kullanman gerekmezmiydi? Işte görüyorsun , güzel olduğu için kaçırdılar".
Alt komşu ( pekte sevmediğinden) " Aman iyi olmuş, zaten eşşeklikten başka birşey yapmıyordu" demiş.
Bende o sıralar , ükede ki eşşekler üzerine bir tez hazırlıyordum ki, duyar duymaz koştum. Kadıncağız berbat bir halde idi, eşşeğinin kaybını belli ki atlatamamıştı.
Önce kendimi tanıtı verdim, sonra birkaç teselli edecek sözler söyledim, ardından tezimden biraz okudum, ve eşşekler üzerine derin bir açıklama yaptım.

- Efendim bizim burada eşşekler pek değerli olsa da, araplarda deve daha değerli olduğundan, türkiyeye eşşek yerine deve getirmeye çalışıyoruz. Hem bu Millet eşşek yerine deve eti yeme şansına da sahip olacaklardır. Bu çok mühim ve hayatı bir konu olduğundan, Almanya ile işbirliğine girmeyi düşünüyoruz. Biliyoruz ki Almanya da bizim eşşekleri pek severler, onun için bizim ülkemiz de, ne kadar eşşek varsa Almanyaya gönderip, Araplarında elinde ki tüm develeri bizim ülkemize çağırmayı düşünüyoruz. Bu bakımdan sizin eşşeğinizin kaçması , büyük bir ihtimaldir ki benim tezimi duymuş olduğundandır. Korkmayın ben o eşşegi bulurum, pek uzak yerlere kaçmış olamaz.
deyiverip kalktim.

Gittik, dolaştık, aradık sonunda bulduk. Boğaz da en lüks yerde, bir parkın çayırında otlanıyordu. Dört yanını millet sarmış, içlerinde bir sakallı vaaz veriyordu :
- Ey ümmeti Muhammed , kıyamet yaklaştı. Alimlerimiz kirk bin çeşit renkli bir eşşeğin geleceğini bundan bin yil evvel yazmışlardır. Bu eşşek cennetden gelmedir, böyle eşşekler bu dünyada bulunmaz. Bunu inkar etmeyip bana inanın, alimallah inkar edenler cehennemi boylar.

Şaşkın şaşkın sakallıyı dinleyip , onun çoşkusuna kapılarak bende bağırdım " Inanmayın , bu eşşeğin babasını biliriz, babasıda eşşekti, hatta atası soyu da eşşekti ve cennetden gelmemişlerdir. Kesinlikle bunu ispat edebilirim."
Eşşek almanyaya sürgün edileceğini ,yani benim tezimi okumuş olacak ki, sakallının yanına gidip, abasının altına kafasını soktu ( eşşekçe saklandı). Bunu gören halk , bunu keramet sanarak, hepsi şükür secdesine indi.

Boynu bükük Almanın yanına geri döndüm , olayı anlattım. "Üzülmeyiniz lütfen" dedim, " Bizim burda eşşek çoktur, size inşallah kültürlü, çok bilmiş, okudum sanan, aklı başkalarından daha çok çalışan bir eşşek buluruz" . Kadıncağz gerçekten heder olmuş bir durumda " oyy benim eşşeğim, seni ne güzelde beslemiştim , seni almanyalara götürecektim ..." diye ağlıyordu. Tam o sırada televizyon da Kadının eşşeği görülmezmi? Yalnız duruyor sanmayın, yanında Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve birçok uzmanlar ve daha tanımadığım birçok Profesörler. Başbakanımız hemen eşşeklere sahip çıkarak , bir konuşma yaptı :
- Bizim ülkemizde eşşekler özgür yaşaması hakkına sahip olmalılıdırlar, artık eşşeklere biz sahip çıkacağız. Almanlar yüzyıllardır bizim eşşeklere sahiplenmek istemişlerdir, ama biz halkımızı eşşeksiz bırakmayız.

Başbakanı orda ki tüm halk bir güzel alkışladı, bu arada bir çocuk eşşeğin üstüne bindirilmiş ve dünyaya " Ilk Renkli eşşeğin üstüne binen çocuk" diye lanse ediliyordu.

Bu ilgiyi gören eşşeğin aklı çalışmış olacak ki, birden kendi dilinde " iii aaa " diye ağırmaya başladı. Hemen tüm mikrofonlar onu dinlemeye koyuldu. Radyocular, televizyoncular hepsi sorular soruyor ama eşşek cevap vermek istemiyordu. Tam eşşeğin dili yok diyeceklerdi ki, Uzmanın biri ortaya çıkıp" eşşekler doğumdan beri çekingendirler, pek konuşmazlar , konuşmaları için öncelikle portakal ve muz ile beslenmeleri gerek. Darwinizime göre maymunlar önce Muz ve sonra portakal yiye yiye, maymunluktan çıkmış ve insan halini almışlardır. Bundan dolayı eşşeklerde böyle beslenmesi gerekir ki, eşşeklikten çıkıp insan şeklini alabilsinler. "..

Büyük bir alkış ile Uzmanı ağırladılar.

Ne diyeyim arkadaşlar, bizim eşşek sırası ile önce bir güzel beslendi, sonra terziler getirilip bir güzel giydirildi, ardından "ii aa" sloganları ile parti başkanı oldu.
Ardından anayasa değişimi, yeni yasalar vs çıkartıldı. Şimdi eşşekler boğazın en lüks yerinde otlayabiliyorlar. Özgürler, diledikleri yere girip çıkıyorlar. Meclise dahi giren olmuş , ama her nedense televizyonlar bunu görünce " Acaba bu haber olurmu, başımız derde girmesin, nede olsa bu renkli bir eşşek değil" diye kaçınmışlar. Renkli eşşek olsa idi , büyük ihtimal televizyona çıkardı. Bu arada birçok sahte eşşekte türedi, aslında insan kılığındalar ama, "biz eşşeğiz, babamızda eşşekti " deyip halkı soymaya çalışıyorlar. Hatta birisi o kadar büyük sahtekarlık deneyiminde bulunmuştu ki, sabah kanallarına çıkıp " Ben eşşek cinleri keşif ettim, cinlerdede renkli eşşekler var olup , onlarla irtibata geçebiliyorum" demişti. Son haberlere göre Medyumculuk yapıyor imiş sosyeteye.

Uzun sözün kısası, güzelim vatan şimdi , normal eşşeklerlen, renkli eşşeklerlen, renksiz eşşeklerlen, dinci eşşeklerlen, dinsiz eşşeklerlen, sahtekar eşşeklerlen, Modacı eşşeklerlen, modasız eşşeklerlen, okuyan ve okumayan eşşeklerlen, sakallı ve sakalsız eşşeklerlen doldu.

Alman kadın ne oldumu diyorsunuz? Ne yapsın kadıncağz, bu kadar eşşeği görünce, en çokta renksiz olanların çoğunluk teskil ettiği icin, ülkemizi terk edip hindistana yerleşti. Şimdi de orda inekleri boyuyor imiş diye duydum. Bilmiyorum artık, yakın da türkiyede öküzler devrimide başlarmı.

Fena olmaz , eşşekler ve öküzler ülkesi olurduk. Bir uzmanın dediğine göre " bir ülkede sadece eşşekler bulundukça, o ülkenin ekonomisi eşşek pazarına dönüşürmüş".
Yalnız bu pazar renkli eşşekmi yoksa renksiz eşşek pazarınamı dönüşecek onu söylemedi..

Renkli ve renksiz eşşeklere saygılarım ile...


Mustafa Çelebi

Okudunuğunuz yazı toplam 3756 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

3 Ağustos 2010 Salı 13:35:51
Bir eşekten, başka bir hikaye dinlemek yakışmaz zaten. ancak alman alman olarak kalmış.insan olarak kaldığını zannetmiyorum. çünkü eşekliğe meytli varki, eşekden az uzaklasınca üzüntüden kahrolmu..
yasasın eşekler ve eşekoğlu eşekler..
22 Ekim 2009 Perşembe 14:59:49
Basın hürriyeti bu olsa gerek...herkesi eşek yapma hakkını korkusuzca kullanmak...iyi ki alman kadını insan olarak bıraktınız...Herhalde türk olmadığı içindir...
tebrik ederim.
22 Ekim 2009 Perşembe 11:49:28

Uzun sözün kısası, güzelim vatan şimdi , normal eşşeklerlen, renkli eşşeklerlen, renksiz eşşeklerlen, dinci eşşeklerlen, dinsiz eşşeklerlen, sahtekar eşşeklerlen, Modacı eşşeklerlen, modasız eşşeklerlen, okuyan ve okumayan eşşeklerlen, sakallı ve sakalsız eşşeklerlen doldu.

Alman kadın ne oldumu diyorsunuz? Ne yapsın kadıncağz, bu kadar eşşeği görünce, en çokta renksiz olanların çoğunluk teskil ettiği icin, ülkemizi terk edip hindistana yerleşti. Şimdi de orda inekleri boyuyor imiş diye duydum. Bilmiyorum artık, yakın da türkiyede öküzler devrimide başlarmı.

Fena olmaz , eşşekler ve öküzler ülkesi olurduk. Bir uzmanın dediğine göre " bir ülkede sadece eşşekler bulundukça, o ülkenin ekonomisi eşşek pazarına dönüşürmüş".
Yalnız bu pazar renkli eşşekmi yoksa renksiz eşşek pazarınamı dönüşecek onu söylemedi..

Renkli ve renksiz eşşeklere saygılarım ile...


))) RENKLİ EŞEK PAZARI DEMOKRASİ AÇILIMI İÇİNDEKİ KÜRT AÇILIMINI YÖNETEN YALANCI YÜZÜMÜZ AKP.
RENKSİZ EŞEK PAZARI DA NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE AÇILIMINA YAPIŞMIŞ BIRAKMAM DİYEN MUHALEFET YÜZÜMÜZ ARKA BAHÇE. MİLLET TE BOL RENKLİ ZATEN NE GÜZEL BAHÇELERDE GEZİNİYOR... DÜŞMAN PAZARLAYACAK BOL MALZEME BULUYOR DEĞİLMİ?.. . (((

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Bazı parazitler biz bağırsakta, bağırmasakta yaşamaya devam edecektir. Öyle parazitler vardır ki, sizin koynunuza girerde, fark bile etmezsiniz. Kan emerler, hemde çok emerler. Parazitlere bağırsanız,...
22.10.2009 09:22:41 [ Komedi ]

Kalkmış bağırıyor kör olan gözler: - Güneş yoktur, yalan söylemeyin! Varsa niye göremiyoruz ?! diye Gözleri saş olanlar da , kendilerince körlere yol gösterme çabasındalar, onlar da bir yandan , s...
22.10.2009 09:26:22 [ Günlük ]

Bir kahvenin tadını, kahveyi içen bilir. Kahveyi içmemiş birine: - Kahve nasıl birşeydir? diye sormak pek akıl karı bir cevap getirmez. Kahveyi tatmamış bir kişi, kahvenin muhabbetinden ne anlar ki....
22.10.2009 09:27:11 [ Günlük ]

Hayat bir gemiye benzer. Koca denizin üzerin´de bazen müşterisiz kalkar, bazen tıklım tıklım dolu olur. Hangi limana varacağımız da belli değildir.Gah bu limana yelken açar, gah o limana yelken açarız...
24.10.2009 17:27:20 [ Din ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.