19 Ekim 2019 Cumartesi
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  YAŞAYANKELİME
http://blog.edebiyatdefteri.com/yasayankelime/oku/6061/yurekten 

 • Hakkımda


YAŞAYANKELİME

 • Yazdığım Diğer Konular
Yaşam (30)
Günlük (1)


 
Yürekten
19.3.2019 18:16:42  [ Yaşam ]

Yürekten

Sevgim dâimâ yaşatır ...
Kaleme aldığın için bize sonsuz teşekkür ederim


Gelen günlerin sarısı
Anısına

...

Az ötede.
Çok uzaklarda…
Az ötede mi, çok uzaklarda mı?..
Nerede hissedersen orada işte. Yüreğine koyduğun yeri bil yeter. Bil ki insanlığın bittiği yerde güneş gibi doğan merhametiyle yayılsın dünyaya sevgisi. O sevgi ki, insanlığın tek ve çaresiz ümidi…

Yılgınlığa düşmüş bir halkın kurtuluşu.
Bir ülke düşün ki, naçar bir yürekle umudunu Kaf Dağının ardına bırakıp da yürüyor karanlığa. Nasıl yürür deme! Bin yıllık karanlığı devirip en büyük devrimleri bir çırpıda yaşama geçirmiş bir halkın çocuklarından bahsediyorum sana.
Kötü olan bu.
“Beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir, benim devrimlerimi anlıyorsanız bu kâfidir” diyen bir öğreticinin çocuklarıdır söz konusu olan.
O çocuklar şimdi ülkesine sahip çıkamayışın telaşındalar.
Bölücü ve karanlık adamların işgali altında kıvranıp dururken koca Kemal’in ülkesi, o büyük öğreticinin devrimleri nasıl da aşınıyor görüyor musun?
Sevgi kurtaracak bu ülkeyi.
Sevgi üstesinden gelecek karanlığın. Kıyıda bekleyen binlerce yurtseverin telaşı bundan. Ortaya çıkışlarındaki ürkekliğe aldırma, yüreklerindeki naifliktendir hemen yola koyulmamaları. Ama çıkmaları yakındır meydanlara.
Güneşin tam ortasına sofra kurmalarına az kaldı.
“Sabahlara kadar Ankara’yı beklerim, sabah olduğunda yatarım, bilirim ki İsmet uyanmıştır” kardeşliğini, güvenini, inancını hep birlikte yeniden yaşayacağımız günlere o kadar az kaldı ki.

O gün işte.
O gün.

Kör kutulara saklı kalmış umutlar, bir türlü ifade edilmeyen, sıralı noktalara bedellenmiş aşklar yürek titreten depremlerle konacaklar yeryüzüne.
Uzak demeden, imkânsıza düşmeden yürüyeceğiz gerçeğe.

Yeniden buluşacağız Sarı Mustafa’mla.
Onu görmek, onu yaşamak, ona yeniden kavuşmaktır emelimiz.

Ve onunla beraber uzakları yakın etmek, sevmek, sevilmek, kör kuyulara terk edilmiş umutlarımıza yeniden kavuşmaktır dileğimiz. Şimdi uzak ülkelerin soğuk coğrafyalarında sürgün yaşamış gibi buz tutan yüreklerin, tan yerinin ağarmasını beklemelerinin vakti değil biliyor musun?
Yola çıkma vakti.
Yeniden büyük sevdalara erişmek adına.
Tek büyük noktada buluşmak için.
Seni seviyorum diyememenin mahzunluğunda yiten bir halkın çığlığıdır duyduğun. Üşenme, erinme, yerinme ve yitme karanlıklarda, haydi çık o büyük yolculuğa.

Şarkının dediği gibi hani.
“Gel ki yürekler tutuşsun.”
O tutuşan yürekler çıkartacak karanlıklardan aydınlığa bizi. Selam olsun o yüreklere! Selam olsun gerçeğe! Selam olsun yüzünü Sarı Mustafa’ma döndürenlere!

Selam olsun Tek büyük gerçeğe !

Yürekten!Mutlu bir Türkümle birlikte ebedi
Ne mutlu kendini bilen insanaAlpay | Yaşayankelime
Şimdi


.

Okudunuğunuz yazı toplam 178 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

bu dünyayı nefret değil sözde sevgi hastalığı mahvedecek bütün dünya zevkini bir yana itiyorum bütün kırık gülüşleri topluyorum bir tebessüm çekiyorum şiire ...
18.1.2019 22:31:31 [ Yaşam ]

~ Ay'ın ve güneş'in bir araya toplanıp herkesin kaçarak yer arayacağı O an O vâkit HAK lâ ilahe illallah HAK lâ ilahe illallah Ne mutlu Türküm diye kendini bilene ...
11.2.2016 09:52:19 [ Yaşam ]

düşün şiirler, bir şiir düşün bize insanı düşün şiire şairi kalmamış coğrafyalara bir şiir düşün düşten hâyâle hâyâlden düşe bir şiir düşün gerçeğe düşün şiirler, bir şiir düşün bize şa...
9.8.2018 20:28:53 [ Yaşam ]

hey zaman ! zaman zaman geçtiğinin farkına varmalısın kimedir bu isyan hasret biçilmiş bir ömre kendini bırakmıştın dün gece bir önce ki gel...
14.2.2016 20:31:01 [ Yaşam ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.