21 Ağustos 2019 Çarşamba
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  YAŞAYANKELİME
http://blog.edebiyatdefteri.com/yasayankelime/oku/5379/oyku 

 • Hakkımda


YAŞAYANKELİME

 • Yazdığım Diğer Konular
Yaşam (30)
Günlük (1)


 
ÖYKÜ
12.9.2015 22:05:38  [ Günlük ]

ÖYKÜ

Sevgim dâimâ yaşatır ...

2010-11-09 13:28:00

...

Az ötede.
Çok uzaklarda…
Az ötede mi, çok uzaklarda mı?..
Nerede hissedersen orada işte. Yüreğine koyduğun yeri bil yeter. Bil ki insanlığın bittiği yerde güneş gibi doğan merhametiyle yayılsın dünyaya sevgisi. O sevgi ki, insanlığın tek ve çaresiz ümidi…
Yılgınlığa düşmüş bir halkın kurtuluşu.
Bir ülke düşün ki, naçar bir yürekle umudunu Kaf Dağının ardına bırakıp da yürüyor karanlığa. Nasıl yürür deme! Bin yıllık karanlığı devirip en büyük devrimleri bir çırpıda yaşama geçirmiş bir halkın çocuklarından bahsediyorum sana.
Kötü olan bu.
“Beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir, benim devrimlerimi anlıyorsanız bu kâfidir” diyen bir öğreticinin çocuklarıdır söz konusu olan.
O çocuklar şimdi ülkesine sahip çıkamayışın telaşındalar.
Bölücü ve karanlık adamların işgali altında kıvranıp dururken koca Kemal’in ülkesi, o büyük öğreticinin devrimleri nasıl da aşınıyor görüyor musun?
Sevgi kurtaracak bu ülkeyi.
Sevgi üstesinden gelecek karanlığın. Kıyıda bekleyen binlerce yurtseverin telaşı bundan. Ortaya çıkışlarındaki ürkekliğe aldırma, yüreklerindeki naifliktendir hemen yola koyulmamaları. Ama çıkmaları yakındır meydanlara.
Güneşin tam ortasına sofra kurmalarına az kaldı.
“Sabahlara kadar Ankara’yı beklerim, sabah olduğunda yatarım, bilirim ki İsmet uyanmıştır” kardeşliğini, güvenini, inancını hep birlikte yeniden yaşayacağımız günlere o kadar az kaldı ki.
O gün işte.
O gün.
Kör kutulara saklı kalmış umutlar, bir türlü ifade edilmeyen, sıralı noktalara bedellenmiş aşklar yürek titreten depremlerle konacaklar yeryüzüne.
Uzak demeden, imkânsıza düşmeden yürüyeceğiz gerçeğe.
Yeniden buluşacağız Sarı Mustafa’mla.
Onu görmek, onu yaşamak, ona yeniden kavuşmaktır emelimiz.
Ve onunla beraber uzakları yakın etmek, sevmek, sevilmek, kör kuyulara terk edilmiş umutlarımıza yeniden kavuşmaktır dileğimiz. Şimdi uzak ülkelerin soğuk coğrafyalarında sürgün yaşamış gibi buz tutan yüreklerin, tan yerinin ağarmasını beklemelerinin vakti değil biliyor musun?
Yola çıkma vakti.
Yeniden büyük sevdalara erişmek adına.
Tek büyük noktada buluşmak için.
Seni seviyorum diyememenin mahzunluğunda yiten bir halkın çığlığıdır duyduğun. Üşenme, erinme, yerinme ve yitme karanlıklarda, haydi çık o büyük yolculuğa.
Şarkının dediği gibi hani.
“Gel ki yürekler tutuşsun.”
O tutuşan yürekler çıkartacak karanlıklardan aydınlığa bizi. Selam olsun o yüreklere! Selam olsun gerçeğe! Selam olsun yüzünü Sarı Mustafa’ma döndürenlere!
Selam olsun Tek büyük gerçeğe !

Yürekten!


Sevdalı bulut / yaşayankelimeGörsel kaynak : Sibel Yüksel 2012-İstanbul- Topkapı Sarayı

.

Okudunuğunuz yazı toplam 676 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

dalgacı bir çocuğum kıyılara çarpan dalgaları sayan dalgacı bir dalgıç ~ derinlere daldıkça sonsuz düşler kuran işe yaramaz bir çocuk ...
12.2.2016 10:32:31 [ Yaşam ]

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e mason diyen ve Kur'an-ı Kerîmin Ayetlerini kendi çıkarlarına göre işleten algıya : Atatürk Türkiyede ki bütün Mason localarını kapattırmıştır. Atatürk ...
8.7.2016 10:25:00 [ Yaşam ]

" her yüz kişiden doksandokuz tanesi öldürülür ! " hey Şair ! yazdığın Şiirden sana ne ? her şey edebi yat yok öyle bir şey yok hey fikre tutunan ince gülüm yok yok beni unut...
2.2.2019 18:11:47 [ Yaşam ]

her soluk telaşlı sular kirli gün ortası duman mevsimler eksik soluk bir fotoğrafın sürgün yollarında savaş karşıtı kuşlar besliyorum gelen g...
9.4.2016 01:39:57 [ Yaşam ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.