3 Aralık 2020 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  YAŞAYANKELİME
http://blog.edebiyatdefteri.com/yasayankelime/oku/5379/oyku 

 • Hakkımda


YAŞAYANKELİME

 • Yazdığım Diğer Konular
Yaşam (31)
Günlük (1)


 
ÖYKÜ
12.9.2015 22:05:38  [ Günlük ]

ÖYKÜ

Sevgim dâimâ yaşatır ...

2010-11-09 13:28:00

...

Az ötede.
Çok uzaklarda…
Az ötede mi, çok uzaklarda mı?..
Nerede hissedersen orada işte. Yüreğine koyduğun yeri bil yeter. Bil ki insanlığın bittiği yerde güneş gibi doğan merhametiyle yayılsın dünyaya sevgisi. O sevgi ki, insanlığın tek ve çaresiz ümidi…
Yılgınlığa düşmüş bir halkın kurtuluşu.
Bir ülke düşün ki, naçar bir yürekle umudunu Kaf Dağının ardına bırakıp da yürüyor karanlığa. Nasıl yürür deme! Bin yıllık karanlığı devirip en büyük devrimleri bir çırpıda yaşama geçirmiş bir halkın çocuklarından bahsediyorum sana.
Kötü olan bu.
“Beni görmek demek yüzümü görmek demek değildir, benim devrimlerimi anlıyorsanız bu kâfidir” diyen bir öğreticinin çocuklarıdır söz konusu olan.
O çocuklar şimdi ülkesine sahip çıkamayışın telaşındalar.
Bölücü ve karanlık adamların işgali altında kıvranıp dururken koca Kemal’in ülkesi, o büyük öğreticinin devrimleri nasıl da aşınıyor görüyor musun?
Sevgi kurtaracak bu ülkeyi.
Sevgi üstesinden gelecek karanlığın. Kıyıda bekleyen binlerce yurtseverin telaşı bundan. Ortaya çıkışlarındaki ürkekliğe aldırma, yüreklerindeki naifliktendir hemen yola koyulmamaları. Ama çıkmaları yakındır meydanlara.
Güneşin tam ortasına sofra kurmalarına az kaldı.
“Sabahlara kadar Ankara’yı beklerim, sabah olduğunda yatarım, bilirim ki İsmet uyanmıştır” kardeşliğini, güvenini, inancını hep birlikte yeniden yaşayacağımız günlere o kadar az kaldı ki.
O gün işte.
O gün.
Kör kutulara saklı kalmış umutlar, bir türlü ifade edilmeyen, sıralı noktalara bedellenmiş aşklar yürek titreten depremlerle konacaklar yeryüzüne.
Uzak demeden, imkânsıza düşmeden yürüyeceğiz gerçeğe.
Yeniden buluşacağız Sarı Mustafa’mla.
Onu görmek, onu yaşamak, ona yeniden kavuşmaktır emelimiz.
Ve onunla beraber uzakları yakın etmek, sevmek, sevilmek, kör kuyulara terk edilmiş umutlarımıza yeniden kavuşmaktır dileğimiz. Şimdi uzak ülkelerin soğuk coğrafyalarında sürgün yaşamış gibi buz tutan yüreklerin, tan yerinin ağarmasını beklemelerinin vakti değil biliyor musun?
Yola çıkma vakti.
Yeniden büyük sevdalara erişmek adına.
Tek büyük noktada buluşmak için.
Seni seviyorum diyememenin mahzunluğunda yiten bir halkın çığlığıdır duyduğun. Üşenme, erinme, yerinme ve yitme karanlıklarda, haydi çık o büyük yolculuğa.
Şarkının dediği gibi hani.
“Gel ki yürekler tutuşsun.”
O tutuşan yürekler çıkartacak karanlıklardan aydınlığa bizi. Selam olsun o yüreklere! Selam olsun gerçeğe! Selam olsun yüzünü Sarı Mustafa’ma döndürenlere!
Selam olsun Tek büyük gerçeğe !

Yürekten!


Sevdalı bulut / yaşayankelimeGörsel kaynak : Sibel Yüksel 2012-İstanbul- Topkapı Sarayı

.

Okudunuğunuz yazı toplam 842 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Hey Hayat! Üşengeç gözlerin göremediği Renklerle boyalı duygu tonlarımdan Dökülen Acılarımla Umutlu olmayı Yaşamayı öğrettin sen bana Pırıl pırıl bir çizgide İllâ Acılarımla İllâ Aşkla...
9.8.2018 20:43:26 [ Yaşam ]

dalgacı bir çocuğum kıyılara çarpan dalgaları sayan dalgacı bir dalgıç ~ derinlere daldıkça sonsuz düşler kuran işe yaramaz bir çocuk ...
12.2.2016 10:32:31 [ Yaşam ]

Rabbani bir yaratılışımdan Rahimzadelerimden doğan bir oluşuma .Y. ışk kendi mücadelesinde tam bir muâmmâ anlatılmayı bekledikçe kendini aramakta kayıplarda bil ki bende bir um...
16.6.2018 17:21:05 [ Yaşam ]

gölgeler büyüdü ayrılıklar eskidi biz eskidik biz aşka küsmedik  aşk bize küstü düşler ölü aşklar doğuruyor artık  gölgeler büyüdü büyüdü ölüm ölmedi ölüm ölü düşler doğuruyor a...
1.1.2020 03:26:15 [ Yaşam ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.