17 Ekim 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  TunçAY
http://blog.edebiyatdefteri.com/tuncay/oku/3140/hacettepe-de-yasam-ulasim 

 • Hakkımda


TunçAY

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Eğlence (1)
Yaşam (3)
Haber (1)
İlişkiler (3)
Günlük (28)
Din (1)
Üniversite (2)


 
Hacettepe'de yaşam-ulaşım
15.12.2009 12:01:34  [ Üniversite ]

Hacettepe'de yaşam-ulaşım

bir yeri, bir kurumu anlatmak istiyorsam, her gün bu kurum hakkında ilk yaptığım şeyden başlamalıyım galiba anlatmaya: oraya ulaşmak.

gerçi, bu sefer de düşünmeden edemedim, kötüleyerek mi başlıyorum üniversitemi diye, ancak eleştirel düşünce hastalığından kurtulamıyorum. bazen bu huyumdan rahatsız bile oluyorum, ama sloganı "daha ileriye, en iyiye..." olan bir üniversitenin eksik yanlarını eleştirmeliyim ki görülebilsin, değim mi ama. ki, her gün tecrübe ettiğim, ulaşım konusu.. birinci konum oldu.

hacettepe üniversitesi beytepe kampüsü için "ulaşım" sözcüğünün zihinlerdeki arkadaşı "sorun"dur. çünkü her zaman ulaşım sorunuyla birlite anılır.

aslında daha ankaraya ilk geldiğimde, o aşti'den hacettepe'ye ilk gitmek istediğimde anlamalıydım benim için kampüse gitmenin her daim büyük bir problem olacağını. çünkü edebi olarak o bir "foreshadowing", yani "ipucu"ydu.ilahi birileri belki bana o zaman, yani aştiden 1 saat boyunca çıkamadığım zaman, hacettepe'ye ulaşmak için metroya yönlendirildiğim, sonra da tren istasyonuna geldiğmi zannedip metrodan, metroya bile binmeden ayrıldığım, sırtımda ap ağır çantam, o rezil gün...aaah!

en sonunda tabi ankaraya gelen bir çok kişinin yaşadığı olay olan, 230 numaralı ego otobüsüne binip de ego şöförünün kendisine verdiğim parayı kabul etmediği zaman... başkalarından kartı ilk ve son kez o zaman istedim, bi daha da istemek istemiyorum. Allah korusun. (neyse, tabi sonradan öğrendik özel halk otobüslerinin de normal dolmuşlar gibi paralı olduğunu. o zaman neresi halk neresi özel sorgulamıştım. o zaman daha eleştirmiştim bunun mantıksızlığını. normal otobüs işte. özel otobüs falan de, halkı ne karıştırıyorsun kardeşim!!)

hacettepe-beytepe kampüsü ulaşım sorunu diyorduk, değil mi... kampüsümüze ulaşım değişik yollardan yapılmaktadır:

1- en güzeli bence: babanıza bir araba aldırıp, rektörlüğe (doğal olarak miktarını bilmediğim) sticker ücretini ödeyip babalar gibi rahat rahat doğrudan girmek kampüse... sorunsuz...(hatta köprü denilen yerde otostop çeken rezil öğrencilere de nanik yapabilirsiniz)

2- üniversite öğrenci servisleriyle, önceden öğrenci kartınıza(akıllı kart) para yüklemiş olmak şartıyla, ayakta durmayı, sıkış tıkış gelmeyi göze aldıktan sonra bi sürü dolaşarak gelmek.

3- yüzde doksan ayakta kalacağınız, içine o kadar insanın nasıl sığdığını anlayamacayağınız klasik dolmuşlarla gelmek.

4- EGO larla gelmek.(Ego'lar konusu uzmanlık alanıma girdiği için detaylandıracağım)

.....4/A: 507-511-512-530-532-541-517 numaralı egolarla ve numaralarını hatırlayamadığım ümitköy ve konutkent egolarıyla Beytepe Köprüsü olarak tabir edilen yere kadar gelmek. sonrasında kampüse ulaşmak için yolun karşı tarafına geçmelisiniz tabi. köprününm yukarısından şunları yaparak kampüse girebilirsiniz:

..........4/A-a: 1.maddede bahsedilen zengin çocuklarına ve hocalara vs. yalvarırcasına otostop çekmek.alanlardan Allah razı olsun, gerçekten de o noktadan(o nokta: köprü diye tabir edilen yer;) sonra kampüse ulaşmanın en hızlı yoludur.

(devam edeceğim,yarıda kesildi) :)

Okudunuğunuz yazı toplam 1764 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

En mutlu anlarıma parsel çekmişsin. Gittin. Net. Hep böyle ya zaten. Battın. Ben orada bekliyorum bakalım, ayın ışığı yeter mi acaba diye... Ya da bir sonraki günü bekleyeceğim. Gelip gelmeyeceğini bi...
22.2.2013 00:08:09 [ Günlük ]

İdris küçükömer'in bir kitabı. Batılılaşma ve düzenin yabancılaşması... 27.05.2010 tarihinde aldığım bir not. halen öğrenci iken... "Osmanlı'nın Batı'dan aldığı her yenilikte kapitalizmin ve kapi...
2.6.2012 16:45:30 [ Yaşam ]

yine yeniden başlıyoruz... dünde yapmadıklarım ya da yaptıklarım geride kaldı. ulaşılamayan yerde... önümde ise ulaşabileceğim ve planlayabileceğim bir gelecek var. bir günlük saatler var. ne geçmişte...
6.12.2009 08:35:13 [ Günlük ]

gördün mü, kendim... nasılmış meğer.. gördün mü sende, o gezen kasvetli ve karanlık, canımın kanını emmek isteyen dumandan mürekkep kuşu. gördün mü ruhuma nasıl girdi? hiç yokken, gördün mü, göz...
15.12.2009 15:01:09 [ Günlük ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.