11 Aralık 2019 Çarşamba
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  şahika bozkuş
http://blog.edebiyatdefteri.com/sahika-bozkus/oku/4077/icim-kipir-kipir 

 • Hakkımda


şahika bozkuş

 • Yazdığım Diğer Konular
Doğa (1)
Yaşam (6)
Hayvanlar (1)
Şehir (1)


 
İÇİM KIPIR KIPIR
13.2.2011 19:01:16  [ Yaşam ]

İÇİM KIPIR KIPIR


İÇİM KIPIR KIPIR…..

Biraz önce ebru dersinden geldim, yaz aylarında ara vermiştik, çünkü sıcakta ebru çalışılamıyor; çok özlemiştim biliyordum bilmesine de….bu kadar bana heyecan vereceğini tahmin etmemiştim. Bu sanat dalını öğrenmeye karar verdiğimde beni bu kadar çok etkileyeceğinden hiç haberim yoktu.
Hayatımda seçtiğim bir sürü yol oldu, hiç şüphesiz hepsi, benim içimde derinlerde yatan duygularımın ortaya çıkması için bana yol açtı. Ancak “ebru” başka bir şey… Duygularım; farkında olduklarım ya da gizlenip bana kendini göstermeyenler; nasıl oluyorsa fırçadan suya akıveriyorlar. Seçtiğim renkler, oluşan şekiller her seferinde beni hayretten hayrete sürüklüyorlar.
Artık inancım o ki, bende başka biri daha var, ilhamları alabilen, benim göremediklerimi görebilen, ve onları aktarabilen…Ve ben bu yeni ben’e bayılıyorum.Kalıplarımı kırdığım, sınırlarımı kaldırdığım oranda bana kendini daha çok gösteriyor.
Değişiyorum yavaş yavaş, mutluluğa doğru, huzuru bulmaya doğru adımlar atıyorum. Doğru yolda olduğumu hissediyorum. İçimdeki beni bulmaya çıktığım bu yolculuk çok heyecan verici deneyimler yaşatıyor bana. Varlığından haberimin olmadığı yeni yönlerimi keşfediyorum sevinçle şükrederek. İçimdeki sevgi duygusu giderek yoğunlaşıp genişliyor ve bu beni de büyütüyor sanki.
Üstüme sihirli bir değnekle dokunulmuş gibi hissediyorum zaman zaman, yapmam gereken her ne ise kolaylıkla üstesinden gelme becerisine sahip olmaya başladığımı görüyorum mutlulukla ve şükranla.
İçimizde var olan sonsuz ve sınırsız sevginin akışında yaşamayı seçtiğim gün için ve benim o seçimi yapmama katkı sağlayan yaşadığım deneyimler için, bu deneyimlerde bana eşlik edenler için, bu sevgi yolunun ışığını yakanlar için kalbim şükranla dolu. Ne mutlu bana ki değişip gelişmeyi ve ilerlemeyi ilke edindim. Kendimi sevmeyi öğrendim, kendimi sevince başkalarını daha çok sevdiğimi fark ettim, sadece insanları değil, hayvanları, bitkileri, v.s.
”Yaratılanı severim Yaradan dan ötürü” Yunus Emre nin bu güzel sözünün anlamını çok daha iyi anlamaya başladım, sadece aklımla değil, yüreğimle de …Empati kurmanın hiç kolay olmadığını ama bunu başarabildiğimde nasıl karşımdakini anlayıp ona karşı hoşgörülü olacağımı öğrenmeye başladım.
Öğrenmenin sonu yok, bu başlangıç elbette….Öyleyse yola devam….Kararlıyım, azimliyim…Yüce Tanrı içimdeki ışığın yanmasına izin verdi, Ona verdiğim sözü tutmak için yoluma sevgisi ve ışığıyla devam etmeye niyet ediyorum))))


Şahika BOZKUŞ
13/10/2010 göztepe

Okudunuğunuz yazı toplam 1001 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

2/11/2010 Dün akşam bir arkadaşımın da katıldığı mozaik sergisine gittim. ...
28.11.2010 22:32:23 [ Yaşam ]

Merhaba;benim adım Çirkoş. Şile nin sahil köylerinden birinde yaz sonlarına doğru doğdum. Açıklı koyulu sarı tüylerim var.Mücadeleci ve sinirliyim, tabii açık yerlerde yaşayınca hayatta kalabilmek içi...
18.10.2010 00:47:02 [ Hayvanlar ]

Dünden beri yağmur var İstanbul da,hava karanlık,kasvetli.İki üç gün öncesinde tamam artık yaz geldi demiştik,hava sıcaklığı 30 ları geçmişti,bunalmıştık.Bu değişken hava koşulları biz insanların ...
18.10.2010 00:49:50 [ Doğa ]

Bugün sabah kalktığımda,evrenin ne sürprizler hazırladığından habersizdim.İlk planım Topkapı Sarayındaki Hermitage müzesinden gelen mücevher sergisini gezmekti,ama son anda internete bakmak g...
18.10.2010 01:23:33 [ Yaşam ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.