17 Kasım 2019 Pazar
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Şaban Aktaş (Homerotik)
http://blog.edebiyatdefteri.com/saban-aktas-(homerotik)/oku/5650/erken-secim-icin-sandik-basina! 

 • Hakkımda


Şaban Aktaş (Homerotik)

 • Yazdığım Diğer Konular
Komedi (8)
Müzik (44)
Bilim (2)
Doğa (4)
Eğitim (1)
Eğlence (1)
Ekonomi (1)
Yaşam (26)
Haber (3)
İlişkiler (37)
İş Yaşamı (12)
Kültür-Sanat (219)
Sağlık (3)
Çocuk (1)
Hayvanlar (5)
Günlük (1)
Din (1)
Üniversite (2)


 
ERKEN SEÇİM İÇİN SANDIK BAŞINA!
4.12.2016 11:36:00  [ İş Yaşamı ]

ERKEN SEÇİM İÇİN SANDIK BAŞINA!

ERKEN SEÇİM İÇİN SANDIK BAŞINA!

YENİ BİR ERKEN SEÇİM ZORUNLU HALE GELMİŞTİR?!


İstiklal harbi sonrasında Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ün hayatın her alanında uyguladığı bilimsel çağdaş ve ulusal kalkınma modeli , devrimler ile daha onun sağlığında (.. 1923-1938) 15 yıl gibi kısa zamanda ülke yeni baştan toparlanmış, Keyfine ve saltanatına düşkün Osmanlı'dan kalan borçlardan ve kapitülasyonlardan kurtulmuştuk ve Türk Lirası Amerikan Dolarından daha değerli hale gelmişti!

Bu iktidar da tam Ondört yıldır tek başına iktidar ve atılan hiçbir ciddi ekonomik kalkınma adımı olmadığı gibi, geldiğimiz kertede işsizlik açlık dış borç yükü yolsuzluklar, özelleştirmeler sayesinde(!) uçurumun eşiğindeyiz! Nasıl oluyor da şimdi bu millet ülkeyi bu hale getiren bir siyasi partini eski başkanının devlete tek başına BAŞKAN seçmek istiyor, anlamak mümkün değildir!

Ülkenin bu hale gelmesinde, bu iktidarın iktidar olmasına katkı sunanlar da ( MHP + CHP) en az iktidar kadar suçlu ve sorumluluk altındadırlar! Atatürk'ün anladığı ve uyguladığı milliyetçilikten devrimcilikten, devletçilikten, halkçılıktan, laiklikten, inkılapçılıktan eser kalmamıştır.

Atatürk'e tahammülü olmayanlar TBMM salonlarında onun resimlerini dahi kaldırtmışlar ve ülkenin varını yoğunu kısa zamanda satarak bugünkü çok vahim tabloyu yaratmışlardır!?!
Yandaş medya sayesinde Atatürk'e hakaretler ve küçülten yobazlara tanınan ayrıcalıklar sınırsızdır. Bu yobazlar tümüyle iktidardan tarafa olmak gibi bir algı yaratmışlar ve ne yazık ki devlet de bunlara, gericiliğe, cehalete kol kanat germiştir. Bu yeni anlayışın adı ''Yenikapı Ruhu'' olarak millete sunulmaktadır.

Adı yolsuzluklara şaibelere karışmış olan siyaset liderleri elbirliği ile hukuku işlemez hale getirmişler, aydınları zindanlara tıkmışlar, orduyu dağıtmışlar, kısacası T.C. ortadan kaldırmak için ne gerekliyse ellerinden geleni büyük bir hızla işlerliğe sokmuşlardır!

Bu millet kör değildir, sağır değildir, dilsiz değildir, hele hele elsiz ve kolsuz hiç değildir; hangimiz kötürüm?! Ancak içinde bulunduğumuz durumda doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovan bir anlayış, özel güçler sayesinde tesis edilmektedir. Ulusun ve devletin bekası için herkes bu durumu açık seçik görmek zorundadır, bu duruma şiddetle karşı çıkmağa mecburdur.

Türk milleti sabırlıdır, köylüsü çalışkandır ancak sabrın sonu selamet olmaktan çıkmış ve felakete varmıştır! Bugünden daha kötü günlere düşmemek için bir an önce demokratik yoldan parlamento aritmetiğinin değişmesi için erken bir hilesiz bir seçim zorunludur!
Şayet parlamento erken seçimi tercih etmeyecekse, muhalefet partilerinin sine i millete dönmesi, şu aşamada ulusa yapılabilecek en büyük hizmet olacaktır. Aksi halde Başkanlık sistemi ve Anayasa değişikliği olarak sunulan modelleme ve tasarımlar ile T.C. nin ruhuna Fatiha okunmuş olacaktır! Keza gereğinden fazla imam bu iş için görevlendirilmiş ve bu duayı okumak için hazır bekletilmektedir.

Üniversite mezunu gençlerimiz işsiz, aylak aylak gezerken, çarşı pazar kaynamış mısır satarken, özel sektörde işverenler ekonomik krizin faturasını çok ağır öderken ve işten çıkarmalar son kerteye uşlaşmışken, iflaslar icralar peşpeşe birbirini kovalarken, dış borç yükü gırtlağımıza kadar sıkarken, imamlara sağlanan bu ayrıcalıkların anlamı, milletin çağdaşlıkla ve bilimle ve modern dünya ile bağını koparmaktan ve ABD'ye bağımlı bir sömürge yapılmak istenmemizden öte başka hiçbir hedefe yönelik değildir!

Ülkenin iç ve dış siyasetinde raydan çıkmış tren gibi bir durum söz konusudur. Bu nedenle şiddetle Cumhuriyetin ilk kurduğu yıllardaki fabrika ayarlarına dönmek zorundayız; bu durumda gericiliğe yobazlığa en küçük ödün vermeksizin çok seri adımlar atmak zorundayız.

Sayın Ana muhalefet partisi çok ehven bir tutum ile bu zorlukların üstesinden gelemeyecektir. Çünkü ciddi işler başarmak için namsulu insanların namusssuzlardan daha cesur olması şarttır.

Yoksa namussuzlar hep galip gelecekler bu gün çocukların ırzına tecavüz edenler yarın tüm milletin ırzına geçeceklerdir!

TÜRKLÜĞÜMÜZE, NAMUSUMUZA, DİLİMİZE, BAYRAĞIMIZA, BAĞIMSIZLIĞIMIZA, KISACASI ATATÜRK'ÜN KURDUĞU VE BİZLERE EMANET ETTİĞİ CUMHURİYETE, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN, HERKES GÖREV BAŞINA!

ERKEN SEÇİM İÇİN SANDIK BAŞINA!
HÜKÜMET İSTİFA!

YÜCE MİLLETİME SAYGILARIMLA...

Şaban AKTAŞ
04.12.2016Fotoğraf: Şaban AKTAŞ

Okudunuğunuz yazı toplam 480 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Sabah arı duru güzel Pencerenin nuru güzel El bağlamış gül yüzüne Sabahın mahmûru güzel Sen de beni görür müsün Haydi desem yürür müsün Bir an için dur...
5.12.2008 11:42:50 [ Müzik ]

SAYIN CEMAL ERKOÇ'UN ''HASRET '' ADLI ŞİİRİNE... ........................... YİTİK SEVGİLİ KAYIP DA OLSA SEVGİLİ ADRESİ BELLİ HEM DE ÇOK BELLİ Kİ; O İŞTE GÖĞSÜNÜ YARAN EKMEĞİN AŞIN ...
23.11.2008 13:38:37 [ Kültür-Sanat ]

Özel kuvvetleri emrine nazır Özel uçağı var Bozatlı Hızır Başı dara gelse yeri de hazır Uçar gider bir gün vatan haini! Garibim sen kendi derdine yansan U...
9.2.2016 13:58:18 [ Kültür-Sanat ]

Değişmişsin bilemedim Döndüm baktım gülemedim Senin gülün olamadım Hasretin hâlâ içimde Biraz daha boyatmışsın Dal vermiş kol uzatmışsın Saçlarını boyatmışsın...
6.1.2009 10:03:32 [ Müzik ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.