29 Şubat 2020 Cumartesi
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  oktayzerrin
http://blog.edebiyatdefteri.com/oktayzerrin/oku/107/samsun-lu-sanatcilar-konseri--- 

 • Hakkımda


oktayzerrin

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (3)
Yaşam (2)
Kültür-Sanat (2)
Spor (1)


 
SAMSUN'LU SANATÇILAR KONSERİ...
4.6.2008 20:54:45  [ Müzik ]

SAMSUN'LU SANATÇILAR KONSERİ...

21 Mayıs 2008 çarşamba akşamı Samsun Atatürk Kültür Merkezi'nde yine bir mûsiki ziyafeti vardı.Bu ziyafetin adı ise Samsun'lu bestecimiz olup,hâlen İstanbul'da ikâmet eden sn.Turhan TAŞAN hocamızın hazırlayıp yazdığı ve Türk Mûsikisi'ne armağan ettiği 2 ciltlik "TÜRK MÜZİĞİ'NDE SAMSUN'LU SANATÇILAR" adlı kitaplarının tanıtım kokteyli ver peşinden gelen muhteşem konserdi.
Konser öncesi bir konuşma yapan sn.Samsun Valimiz Hasan Basri GÜZELOĞLU,sanat ve mûsikinin insan hayatındaki önem ve değerini belirten güzel bir açıklama yaparak,Samsun konulu bir beste yarışması açılacağının da müjdesini ilk kez bu konuşmasında duyurdu.Kendisine çok teşekkür ediyoruz bu güzel jesti için.
Samsun'lu sanatçılar derneği( SASAD ) tarafından organize edilen muhteşem konser zevkle izlendi.Konsere igi oldukça yoğundu.Şef sn.Cavit ERSOY'un yönettiği koroda Onur Arif Köker,Bülent Eşen,Canan Kopuz,Zeynep Özturan,Çağlayan İnan,Lütfiye Erdinç,Saynur Altun,Saadet Söylemez,Sibel Semerci,Rahşan Eşen,Gamze Bıyıkoğlu,Yağmur İnan,Hazal Uzun,Cansu Topuz ve Şeyma Erdinç ve Farabi Felamur gibi ses sanatçıları vardı.Yine bu sanatçıların arasına katııp,Yasemin İskender ile düet yapan besteci sn.Ömer UMUTLU da geceye renk katan isimlerdi.Hele o dört solist kız çocuğu hocamız Turhan TAŞAN'ın bestelerini büyük bir başarıyla okudular ve haklı takdir aldılar.
Şwf Cavit ERSOY,şarkısı okunan her Samsun'lu sanatçıyı şarkı öncesinde kutlayıp,onore etti.
Konserde Bafra'mızı söz yazarı ve emekli eğitimcimiz,sitemiz yazarlarından Oktay ZERRİN temsil etti.
Arkadaşımız Oktay ZERRİN'in sözlerini yazıp,TRT REPERTUARI'nda bulunan ve Samsun'lu bestecimiz Kenan OLGUNCAN'ın muhayyer kürdi makamında bestelediği" KARADENİZİ'İN İNCİSİ-SAMSUN'DA GEL BULUŞALIM" adlı şarkısını,koro ses sanatçısı Çağlayan İNAN seslendirdi.İnan şarkıyı başarıyla okudu ve alkış aldı.Şarkı sonrasında elinde çiçeklerle sahneye çıkan Oktay ZERRİN,solist Çağlayan İnan,bestecisi ve klarnet sanatçısı Kenan Olguncan ve koro şefi Cavit Ersoy2a çiçek takdim ederek duygu ve düşüncelerini ve teşekkür dileklerini ihmal etmedi.
Yine konser öncesi verilen kokteylde Samsun Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, konuk bestecimiz Turhan Taşan ve diğer sanatçılar ve konuklarla da sohbet eden Oktay ZERRİN, valimize hitaben yaptığı sohbette" Samsun sizin gibi bir sanatsever valiye sahip olmaktan onur duyar"diyerek sn.valimizin haklı takdirlerine mahzar oldu.Bafra'mızı en iyi şekilde temsil eden ZERRİN'in yanı sıra konserde besteci Şahin ÇANGAL,Kenan OLGUNCAN,Selahattin SAĞLAM,Erol ÖZBAYRAM,Cengiz CERMEN,Ömer UMUTLU, Kamil ARAL gibi bir çok söz yazarı ve besteci de yer aldı.
18 şarkının seslendirildiği konserde ayrıca üstad bestecimiz sn.Orhan GENCEBAY ve Almanya'da yaşayan besteci İsmet Nedim gibi ünlü bestecilerimizin de eserleri okundu ve büyük alkış aldı.
Gecede şarkısını da seslendiren Samsun'lu Sanatçılar Derneği ( SASAD ) Başkanı Ömer UMUTLU'ya,konuk besteci Turhan TAŞAN'a ve şef Cavit Ersoy'a birer şükran plaketi takdim edildi. Sasad Derneği de sn.Samsun Valimize yine bir şükran plaketi sunarak kendilerini verdikleri güzel destekten dolayı onore ettiler.

Okudunuğunuz yazı toplam 2346 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Amasya 5.Altın Elma TSM Beste Yarışması-2009’da finale kalan 10 eserin bestekar ve güftecisine ait isim bilgilerini gösteren çizelge ekte sunulmuştur. SN RUMUZ MAKAM ŞARKININ İLK SATIRI ...
21.5.2009 13:07:34 [ Müzik ]

Merhaba uzun bir zaman oldu yazı yazmayalı..aslında şiirlerden de pek yazmaya zaman kalmıyor desem yeridir..Efendim, aslında bu sdece benim değil sanıyorum sitedeki bir çok yazar arkadaşın da ortak so...
15.7.2008 19:39:19 [ Yaşam ]

Olabilir ben de Fenerbahçe'liyim,kavga mı edelim yani şimdi durup dururken,ne olursan ol fanatik olma,bu yeter işte insan olana..diğer takımlar uzaydan gelmedi ya..hepsi de bizim takımlarımız, zaten b...
31.8.2010 16:01:39 [ Spor ]

( Oktay Zerrin Efece Haber- Bafra ) Bafra Anadolu Gençlik Derneği'nin Geleneksel hale getirdiği " Mekke'nin Fethi " konulu konferans ve program 31 Aralık cuma günü 18.30'da Belediye Kültür Merkezi...
1.1.2011 14:18:17 [ Kültür-Sanat ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.