17 Ekim 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  NİHAT İLİKCİOĞLU
http://blog.edebiyatdefteri.com/nihat-ilikcioglu/oku/5864/kelimelerin-buyulu-dansi’ni-21-mart-‘’-dunya-siir-gunu’nde-siirler’inizle-lutfeder-misiniz-? 

 • Hakkımda


NİHAT İLİKCİOĞLU

 • Yazdığım Diğer Konular
Komedi (1)
Müzik (7)
Eğitim (2)
Yaşam (29)
Haber (9)
İlişkiler (2)
İş Yaşamı (15)
Kültür-Sanat (100)
Sağlık (1)
Teknoloji (2)
Çocuk (3)
Hayvanlar (1)
Şehir (3)


 
KELİMELERİN BÜYÜLÜ DANSI’nı 21 MART ‘’ DÜNYA ŞİİR GÜNܒNDE ŞİİRLER’inizle LÜTFEDER MİSİNİZ ?
27.2.2018 11:54:49  [ Kültür-Sanat ]

KELİMELERİN BÜYÜLÜ DANSI’nı 21 MART ‘’ DÜNYA ŞİİR GÜNܒNDE ŞİİRLER’inizle LÜTFEDER MİSİNİZ ?

KELİMELERİN BÜYÜLÜ DANSI’nı 21 MART ‘’ DÜNYA ŞİİR GÜNܒNDE ŞİİRLER’inizle LÜTFEDER MİSİNİZ ?

Değerli ÖNCE VATAN Gazetesi Okurlarımız, DUYGULARIN ADRESİ Seçkin Şairlerimiz

1999 yılında UNESCO tarafından ilan edilen ve 21 Mart Dünya Şiir günü olarak kutlanmaktadır.

21 Mart Dünya Şiir gününde kelimelerin büyülü dansını Duyguların Adresi siz seçkin şairlerimizin şiirlerinizle Önce Vatan Gazetesinde yayınlatarak lütfetmek ister misiniz ?

Elinize kalemi alın ve şiir tutkunuzu, şiir sevginizi, şiirin size faydasını, seçkin şairlerimizin arasında ve toplumda yerinizi alın. Şiirin ne kadar önemli olduğunu bir kez de şiirlerinizle haykırın. Bizler de Önce Vatan Gazetesi – Duyguların Adresi { Şiirler } köşemizde yayınlayalım

Siz hiç şiir yazmadınız mı ?

Aforizma sözüm der ki; ‘’ Her insanın sevgilisine ve terk edildiğinde yazdığı mutlaka bir şiiri vardır ‘’ Şimdi elinize kalemi alın ve bugünden itibaren yazmaya başlayın.

Yazdınız ama şiir yazmak ayıp olarak düşünüyorsunuz, birisine okursam aşık, sevdalı, sevgilisi terk etmiş, dertli sanırlar diye endişeleniyorsunuz ve şiirlerinizi yastık altında saklıyorsunuz.
Ama olmaz ki; paylaşılmayan şiir, şiir sayılmaz ve şiir yazmanızın da o zaman hiçbir anlamı kalmıyor.

Ben şiirden ne anlarım be kardeşim diyorsunuz.

Yanılıyorsunuz..

Yaşamın içinden yaşananları, Annenize, babanıza, kardeşinize, komşunuza, kedinize, kuşunuza, vatanınıza, bayrağınıza, milletinize, dininize, ırkınıza, sevdiğinizin şahsına ithafen, akrostiş { adının baş harflerinden şiir } sevginizi, hayranlığınızı ,içinizdeki duygularınızı , beğendiğiniz, beğenmediğiniz huylarını, ayrılığınızı, itiraflarınızı, itirazlarınızı ve hatta kendinizi bile dizelerle ihbar edebilirsiniz. Yaşadıklarınızı, yaşayamadıklarınızı, duygularınızı dile getirebilirsiniz.

Usta şairler varken ne haddime ben öylesine karalıyorum diyorsunuz. Amatör de olsanız duygularınızı yazıyorsunuz. Bir başka aforizma sözüm der ki; ‘’ HER ŞAİR AYNI DUYGULARDA ŞİİR YAZSAYDI BİR TEK ŞAİR OLURDU ‘’ şairliğinizi, şairleri ve şiirleri küçümsemeyiniz.

Ben bir kadınım, nasıl yazayım ki dediğinizi duyar gibiyim.

Şiir yazmanın cinsiyeti olmaz. Şairin erkeği ve kadını yoktur ki. Küçük bir çocuk bile annesine, babasına, öğretmenine şiirler yazabiliyor.

Şiir yazıyorsunuz fakat edebiyat dergilerine abone olunca yayınlıyorlar. Maddi imkanım yok diyorsunuz. Oysa ki şiirleri yayınlanan şairlerimiz bilirler ÖNCE VATAN GAZETESİ – DUYGULARIN ADRESİ { Şiirler } köşesinde Kültür Sanat ve Edebiyat Yönetmeni Nihat İlikcioğlu şiirlerinizi her zaman ‘’ ÜCRETSİZ ‘’ yayınlıyor ve her zaman da ‘’ ÜCRETSİZ ‘’ yayınlamayı ilke edinmiştir.

İTHAFEN '' ŞERH '' DÜŞEBİLİRSİNİZ….!!!

Şiirinizin, şiir başlığını ve şiirin altına da ‘’ ………’na ithafen ‘’ diyerek sevgilinizin, eşinizin adını yada nasıl hitap ediyorsanız rumuzunu şerh düşebilirsiniz.
Örneğin; şiirinizin başlığı ‘’ ŞİİR GİBİSİN BE KADIN, ŞİİR GÖZLÜM, BU ŞİİRİM SANA, ŞAİR’İM, ŞİİR TUTKUSU vs... gibi.

Şiirin altına da ‘’ …….. na adına ithafen diyerek yada BİTANESİ, CANTANESİ, GÜLTANESİ, CANOM, GÜZELİM, KARA BİBERİM,YÜREK SIZIM, ESMERİM, SARIŞINIM sevgi sözcüklerinizi şerh düşebilirsiniz.

ŞAİRLİĞE NASIL BAŞLADINIZ ve ŞİİRİNİZİN HİKAYESİNİ de YAZABİLİRSİNİZ.!

Değerli Önce Vatan Gazetesi okurlarımız, Edebiyat Yelpazesi seçkin yazarlarımız

Yazarlarımızı da unutmadık.

Şairliğe nasıl başladınız, şiirleriniz hangi dergi ve gazetelerde yayınlandı, şiir ve başarı öykülerinizi nasıl ve ne { ödül, plaket } aldınız, şiirlerinizin hikayelerini de Önce Vatan Gazetesi – Edebiyat Yelpazesi { Yazılar } köşemize göndererek yayınlatabilirsiniz, yayınlarız…

Son katılım; 16 Mart 2018 mesai bitimi 17::00' a kadar bekliyorum.

Not: Yeterli sayıda şiirler elimize ulaşmadığı takdirde ‘’ Duyguların Adresi { Şiir } Edebiyat Yelpazesi { Yazılar } ve Kısa Kısa Özel Sözler köşelerimiz kaldığı yerden şiir türleri kategorize edilmeden aynı formattan yayımlanmasına devam edilecektir. Ya da o günkü sayıyı erteleme hakkına sahiptir.

ŞİİRLER ve YAZILAR NASIL GÖNDERİLİR?

Öncelikle facebook da Nihat İlikcioğlu ile arkadaş oluyorsunuz. Siz kendi isteğiniz, özgür iradenizle şiirlerinizi, yazılarınızı ve fotoğraflarınızı güvenliğiniz ve güvenliğimiz için kendi şahsınız vermeniz gerekmektedir. Gazetede yazılarınızı ve şiirlerinizi yayınladığım zaman facebook duvarınızda paylaşmak, etiketlemek için arkadaşlık ve takipçisi olma şartımız vardır.
Nihat İlikcioğlu’nun https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu ‘nun facebook ve instagram https://www.instagram.com/nihat_ilikcioglu/
takipçisi olarak da eserlerinizi gönderebilirsiniz, yine yayınlanacaktır.

Eserlerinizi göndermek isteyen şairlerimize ve yazarlarımıza 3 seçenek sunulmuştur.

1. Önce Vatan Gazetesi Kültür Sanat ve Edebiyat Yönetmeni Nihat İlikcioğlu'nun e. posta: duygularinadresi@gmail.com ile gönderiyorsunuz.

2. Şiirleriniz için; ÖNCE VATAN GAZETESİ .{ DUYGULARIN ADRESİ – ŞİİR } facebook grubumuzdan https://www.facebook.com/groups/339965732779946/ eserinizi paylaşıyorsunuz.Paylaştığınız şiiri bir kez daha yazışma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz.

Yazılarınız için; { EDEBİYAT YELPAZESİ } facebook grubumuzdan
https://www.facebook.com/groups/175130133016782/?fref=ts
eserinizi paylaşıyorsunuz.Paylaştığınız yazıyı bir kez daha yazışma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglubildiriyorsunuz

3. FACEBOOK KENDİ DUVARINIZDAN paylaşıyorsunuz. Facebookdan gönderdiğinizi bir kez daha yazışma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu. bildiriyorsunuz hemen facebook sayfanızdan alınarak gazetede yayınlanmak üzere hazırlanıyor.
Not: Şiirlerinizi sosyal medyaların yazışma panelinden göndermeyiniz. Yazışma panelinden gönderilen şiirleriniz ‘’ Kopya – Yapıştır ‘’ metodu uygulanamaz.

ÖNCE VATAN GAZETESİ okumaya

Yüreğinizin adresine giden ‘’ DUYGULARIN ADRESİ ‘’ yolunu takip etmeye

‘’ EDEBİYAT YELPAZESİ’yle serinlemeye ve okurlarınızı serinletmeye devam ediyorsunuz…..!!!

KISA KISA ANLIK ÖZEL SÖZLER'inizle A'nı yaşıyorsunuz..

NİHAT İLİKCİOĞLU
Önce Vatan Gazetesi
Duyguların Adresi Yönetmeni
e. posta: duygularinadresi@gmail.com
https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
https://www.instagram.com/nihat_ilikcioglu/
http://www.oncevatan.com.tr/
Tel. 0 532 764 44 48

NİHAT İLİKCİOĞLU
Önce Vatan Gazetesi
Edebiyat Yelpazesi Yönetmeni
e.mail: edebiyatyelpazesi@gmail.com
https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
https://www.instagram.com/nihat_ilikcioglu/
http://www.oncevatan.com.tr/
Tel. 0 532 764 44 48

ÖNCE VATAN GAZETESİ
http://www.oncevatan.com.tr/
Tel. (+90) (0212) 644 32 07 (PBX)
Faks (+90) (0212) 539 22 98
Adres: İzzettin Çalışlar Caddesi No: 3 Kat: 1 Daire: 8 - Bahçelievler/İSTANBUL

Okudunuğunuz yazı toplam 422 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

NİHAT İLİKCİOĞLU’NA ‘’ BİR AVUÇ UMUT ‘’ ÖYKÜ SEÇKİSİ ANTOLOJİSİ YAYIN KURULU GÖREVİ PLAKETİ TAKDİM EDİLDİ Kısa adı KÜSADER olan Bafra Kültür Sanat Etkinlikleri Destekl...
3.4.2014 20:27:15 [ Kültür-Sanat ]

Halkın doğru ve tarafsız haber almasını sağlamak için özveri ile çalışan özgür ve basın kurallarına bağlı kalan tüm basın mensuplarımızın ‘’ 10 Ocak Gazeteciler Günü'nü ‘’ sevgiyle ve saygıyla kutluyo...
10.1.2017 11:25:20 [ İş Yaşamı ]

ŞİİRLERİNİZİN ÖNCE VATAN GAZETESİNDE YAYIMLANMASINI İSTER MİSİNİZ? Şiir severler ve değerli Şairlerimiz sizlerde şairlerimizin arasında olmak, şiirlerlerinizin ULUSAL gazete olan ÖNCE VATAN GAZETES...
10.2.2014 23:31:22 [ Kültür-Sanat ]

ULUSLARARASI DİRİLİŞ 1915 ÇANAKKALE KONULU ŞİİR YARIŞMASINI KAZANANLARIN İSİM LİSTESİ, ESERLERİ VE ÖDÜLLERİ Kayseri Halk Ozanları Kültür Derneği tarafından düzenlenen Uluslararası ‘Diriliş 19...
22.4.2014 22:10:43 [ Kültür-Sanat ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.