21 Mayıs 2018 Pazartesi
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  NİHAT İLİKCİOĞLU
http://blog.edebiyatdefteri.com/nihat-ilikcioglu/oku/5859/papillon-sanat-edebiyat-siir--oyku-seckisi-antolojisi 

 • Hakkımda


NİHAT İLİKCİOĞLU

 • Yazdığım Diğer Konular
Komedi (1)
Müzik (7)
Eğitim (2)
Yaşam (28)
Haber (8)
İlişkiler (2)
İş Yaşamı (15)
Kültür-Sanat (94)
Sağlık (1)
Teknoloji (2)
Çocuk (3)
Hayvanlar (1)
Şehir (3)


 
PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ ANTOLOJİSİ
1.2.2018 19:05:25  [ Kültür-Sanat ]

PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ ANTOLOJİSİ

“ PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ ANTOLOJİSİ ''

KATILIM ŞARTLARI

• Şairlerin şiir seçkisi kitabında yayınlanmasını istedikleri şiirler ve özgeçmiş için toplam 6 sayfa ayrılacaktır. (şiirlerin sayısı değil, kişi için ayrılan altı sayfa esas alınacak ve yazılar Arial 12 punto olacaktır.)

• Şiirlerde ve öykülerde konu tür serbesttir.

•Yaş sınırı olmaksızın tüm şairler ve yazarlar katılabilir. Eserler daha önce; Kitap, dergi, gazete, internet siteleri ve bloklarında yayınlanmış olsa da antolojide de yer alabilir. Katılım için hiçbir sakınca oluşturmamaktadır. Eserin altında tarih, şairin adı ve soyadı geçmiyorsa mutlaka yazılmalıdır. Varsa mahlas da yazılacaktır.

• “PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ” nde şiirleri yayımlanacak olan şairler, isimlerinin ve eser adlarının kullanılması şartıyla kullanım haklarını verdiklerini peşinen kabul etmiş olurlar.

• Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat gereğince her katılımcı, “eserinin/eserlerinin çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için “PAPİLLON YAYINLARINA” izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Bu eserlerin kullanım hakkını PAPİLLON YAYINLARINA verecektir. (Ekteki Muvafakatname mutlaka ıslak imza ile imzalanıp açık adrese veya mail adresine [email protected] gönderilecektir.)

• ‘’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ kitabında kullanılan eserler için, eser sahibi veya hak sahipleri; sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını izin/muvafakatname için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul etmiş olur.

• Başkasına ait şiir ve yazıların olduğu gibi veya kısmen kullanılması durumunda ortaya çıkabilecek telif hakkı ihlallerinin tüm hukuki sorumluluğu katılımcıya aittir. Bu konuda “PAPİLLON YAYINLARI” herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

•’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ ne alınacak olan şiirleri; seçmek, tashih etmek, yayıma hazırlamak gibi işlemler, PAPİLLON YAYINLARI tarafından yapılacaktır.En çok beğenilen şiir veya öykü arka kapakda yer alacaktır.

• ’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ adlı kitapta eserleri yayımlanan her katılımcıya takriben; 6 (Altı) adet kitap, katılımcıların bilinen adreslerine PTT veya kargo masrafı alıcı tarafından ödenmek kaydıyla teslim edilecektir.
Adresinde bulunamayan alıcı PTT veya Kargo firmasının belirtiği adresten şiir seçkisi kitabını almakla yükümlüdür. Kargo firmasının belirttiği süre zarfında alınmayan gönderiden ve doğabilecek masraf işlemlerinden alıcı mesuldür.
Alıcı adına gönderilen kargo makbuzları tek tek sosyal medyada yayımlayacaktır.

• 80 kişilik şair-yazar tam katılım sağladığı taktirde; Seçici Kurul tarafından çekilişle belirlenen bir şair/yazar’a 80 sayfalık (5 forma) şiir ya da.öykü kitabının ücretsiz basımını PAPİLLON YAYINLARI üstlenecektir.(Tam katılım 80 kişiden az olduğu taktirde bu madde uygulanmayacaktır. Kazanan şair ve yazarlar bu hakkını 6 ay içinde kullanacaktırlar.) Bir şair ya da yazarımıza PAPİLLON YAYINLARI kendi yazarlarından oluşan bir takım kitap hediye edecektir.

’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ KATILIM 30 KİŞİDEN AZ OLDUĞU TAKTİRDE BİR ŞAİR YA DA YAZARIMIZA ÜCRETSİZ KİTAP BASIMI YAPILMAYACAKTIR.

• Her şiir seçkisi katılımcısı veya harici talep sahibi; şiir seçkisi kitabından dilediği kadar satın alabilecektir.

• ’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ satış fiyatı basımından hemen sonra tespit edilecektir.

• ’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ Şiir-Öykü Seçkisinde; adli sonuç doğurabilecek inanca, hukuka ve siyasete aykırı, hakaret argo ve konuyla ilgisi olmayan şiirler değerlendirme dışı bırakılacaktır.

•’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ “Seçici Kurul” tarafından yayınlanmasına değer görülen şiirler-öyküler yayınlanacaktır. Yayınlanmayan şiirler ve gönderilen ücret havale veya herhangi bir masraf bedeli varsa makbuz karşılığı belirtilerek kişiye iade edilecektir.

• Katılım ücreti 120 TL dir, hesap numarası daha sonra belirtilecektir.

KATILIM BAŞVURU TARİHİ; 1 ŞUBAT- 30 MART 2018 ARASI

YAYIN KURULU ÇALIŞMA 1 NİSAN- 15 MAYIS

’’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ’’ YAZARLARA DAĞITIM TESLİM: 8 HAZİRAN

Adı:
Soyadı:
Mahlas: (varsa)
İkamet Adresi:
1 adet vesikalık fotoğraf
(Fotoğrafların arkasına Ad ve Soyad mutlaka yazılacak) ve ilgili öykü ve şiirlerini Papillon Yayınları’nın aşağıdaki açık adresine posta ile ve dijital ortamda e-posta ile [email protected] adresine yapacaklardır.

*MUVAFAKATNAME ÖRNEĞİ*

’PAPİLLON SANAT EDEBİYAT ŞİİR, ÖYKÜ SEÇKİSİ'
İÇİN GÖNDERDİĞİM ŞİİRLERİMİ, ÖYKÜLERİMİ YAYINLANMASINA İZİN VERİYORUM.

ADI SOYADI:
DOĞUM YERİ:
DOĞUM TARİHİ:
TC:
İMZA:

ŞİİRLERİNİZİ SÜRESİ İÇİNDE GÖNDERMENİZİ BEKLİYOR, TÜM KATILIMCILARA ŞİMDİDEN BAŞARILAR DİLİYORUZ.

YAYIN KURULU;

Nihat İlikcioğlu
Tel. 0 532 764 44 48

İlhan Koruyucu
Tel. 0 542 246 64 51

Kübra Aydın

Emel Kendirli

ESER GÖNDERİM ADRESİ: [email protected]

Okudunuğunuz yazı toplam 145 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Hep merak etmişimdir. Doğduğum yıl neler yaşandı ? Anama her sorduğumda sadece Nihat Erim Başbakan imiş onu söyler. Gerisini hatırlamaz. Babam ise ekmeğin ne kadara satıldığını, Adnan Menderes’...
18.12.2009 21:08:11 [ Yaşam ]

NİF KÜLTÜR SANAT EDEBİYAT DERGİSİ GAZİANTEP İL TEMSİLCİLİĞİNE NİHAT İLİKCİOĞLU YETKİLENDİRİLDİ Nif Sanat Edebiyat Dergisi İmtiyaz Sahibi Sayın Uğur Gürekin ve ekibiyle birlikte çıkardığı Sanat D...
16.3.2016 20:54:31 [ Kültür-Sanat ]

ŞAİR NİHAT İLİKCİOĞLU' NA '' ÇANAKKALE DESTANI '' ŞİİR YARIŞMASI '' TEŞEKKÜR BELGESİ '' TAKDİM EDİLMİŞTİR Ümraniye Belediye Başkanlığı'nın düzenlemiş olduğu 100. Yılına Girerken '' ÇANAKKALE DESTAN...
13.3.2014 18:44:17 [ Kültür-Sanat ]

DUYGULARIN ADRESİ 1 YAŞINDA Değerli şiir severler ve şairlerimiz 20.02.2013 tarihinde siz şairlerimizin şiirlerini yayımlamak, gün ışığına çıkmamış genç şairlerimize teşvik amaçlı ÖNCE VATAN GAZET...
20.2.2014 17:26:59 [ Kültür-Sanat ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.