18 Ekim 2019 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  NİHAT İLİKCİOĞLU
http://blog.edebiyatdefteri.com/nihat-ilikcioglu/oku/5716/s-i-i-r-konulu-siirlerinizi-once-vatan-gazetesi---duygularin-adresi-{-21-mart-siir-gunu---ozel-}-sayisinda-yayinlanmasini-ister-misiniz-? 

 • Hakkımda


NİHAT İLİKCİOĞLU

 • Yazdığım Diğer Konular
Komedi (1)
Müzik (7)
Eğitim (2)
Yaşam (29)
Haber (9)
İlişkiler (2)
İş Yaşamı (15)
Kültür-Sanat (100)
Sağlık (1)
Teknoloji (2)
Çocuk (3)
Hayvanlar (1)
Şehir (3)


 
Ş İ İ R KONULU ŞİİRLERİNİZİ ÖNCE VATAN GAZETESİ - DUYGULARIN ADRESİ { 21 MART ŞİİR GÜNÜ - ÖZEL } SAYISINDA YAYINLANMASINI İSTER MİSİNİZ ?
11.3.2017 18:03:46  [ Kültür-Sanat ]

Ş İ İ R KONULU ŞİİRLERİNİZİ ÖNCE VATAN GAZETESİ - DUYGULARIN ADRESİ { 21 MART ŞİİR GÜNÜ - ÖZEL } SAYISINDA YAYINLANMASINI İSTER MİSİNİZ ?

Ş İ İ R KONULU ŞİİRLERİNİZİ ÖNCE VATAN GAZETESİ - DUYGULARIN ADRESİ { 21 MART ŞİİR GÜNÜ - ÖZEL } SAYISINDA YAYINLANMASINI İSTER MİSİNİZ ?
Değerli ÖNCE VATAN Gazetesi Okurlarımız, DUYGULARIN ADRESİ Seçkin Şairlerimiz
21 Mart ‘’ DÜNYA ŞİİR GÜNÜ ‘’ yaklaşıyor.
‘’ ŞİİR ‘’ günü ilk kez 1999 yılında UNESCO tarafından ilan edilen ve dünya çapında kutlanmaktadır. Dünya Şiir Günü'nün amacı "farkındalık yaratmak ve ulusal, evrensel, bölgesel şiir hareketlerine taze bir enerji sağlamak" olarak nitelendiriliyor.
Siz hiç şiir yazmadınız mı ?
Aforizma sözüm der ki; ‘’ Her insanın sevgilisine ve terk edildiğinde yazdığı mutlaka bir şiiri vardır ‘’ Şimdi elinize kalemi alın ve bugünden itibaren yazmaya başlayın.
Yazdınız ama şiir yazmak ayıp olarak düşünüyorsunuz, birisine okursam aşık, sevdalı, sevgilisi terk etmiş, dertli sanırlar diye endişeleniyorsunuz ve şiirlerinizi yastık altında saklıyorsunuz. Ama olmaz ki paylaşılmayan şiir, şiir sayılmaz ki. Şiir yazmanızın o zaman hiçbir anlamı kalmıyor ki
Ben şiirden ne anlarım be kardeşim diyorsunuz.
Yanılıyorsunuz..
Yaşamın içinden yaşananları, Annenize, babanıza, kardeşinize, komşunuza, kedinize, kuşunuza, vatanınıza, bayrağınıza, milletinize, dininize, ırkınıza, sevdiğinizin şahsına ithafen, akrostiş { adının baş harflerinden şiir } sevginizi, hayranlığınızı ,içinizdeki duygularınızı , beğendiğiniz, beğenmediğiniz huylarını, ayrılığınızı, itiraflarınızı, itirazlarınızı ve hatta kendinizi bile dizelerle ihbar edebilirsiniz. Yaşadıklarınızı, yaşayamadıklarınızı, duygularınızı dile getirebilirsiniz.
DİPNOT: Şiirleriniz, '' ŞİİR GÜNÜ '' başlıkla ve '' ŞİİR GÜNÜ '' içeriğiyle ilişiği olması şart değildir.
Usta şairler varken ne haddime ben öylesine karalıyorum diyorsunuz. Amatör de olsanız duygularınızı yazıyorsunuz. Bir başka aforizma sözüm der ki; ‘’ HER ŞAİR AYNI DUYGULARDA ŞİİR YAZSAYDI BİR TEK ŞAİR OLURDU ‘’ şairliğinizi ve şairleri küçümsemeyiniz.
Ben bir kadınım, nasıl yazayım ki dediğinizi duyar gibiyim.
Şiir yazmanın cinsiyeti olmaz. Şairin erkeği ve kadını yoktur ki. Küçük bir çocuk bile annesine, babasına, öğretmenine şiirler yazabiliyor.
Şiir yazıyorsunuz fakat edebiyat dergilerine abone olunca yayınlıyorlar. Maddi imkanım yok diyorsunuz. Oysa ki şiirleri yayınlanan şairlerimiz bilirler ÖNCE VATAN GAZETESİ – DUYGULARIN ADRESİ köşesi şiirlerinizi her zaman ‘’ ÜCRETSİZ ‘’ yayınlıyor ve her zaman da ‘’ ÜCRETSİZ ‘’ yayınlamayı ilke edinmiştir.
Hadi elinizi çabuk tutun. Şiirlerinizi bana gönderin seçkin şairlerimizin arasında yerinizi alın. Şair ve toplumda yerinizin, şiirin ne kadar önemli olduğunuzu bir kez de şiirlerinizle haykırın.
İTHAFEN '' ŞERH '' DÜŞEBİLİRSİNİZ….!!!
Şiirinizin, şiir başlığını ve şiirin altına da ‘’ ………’na ithafen ‘’ diyerek sevgilinizin, eşinizin adını yada nasıl hitap ediyorsanız rumuzunu şerh düşebilirsiniz.
Örneğin; şiirinizin başlığı ‘’ ŞİİR GÖZLÜM, BU ŞİİRİM SANA, ŞİİRİM GİBİSİN, ŞAİRİM,... gibi.
Şiirin altına da ‘’ …….. na adına ithafen diyerek yada BİTANESİ, CANTANESİ, GÜLTANESİ, CANOM, GÜZELİM, KARA BİBERİM,YÜREK SIZIM, ESMERİM, SARIŞINIM sevgi sözcüklerinizi şerh düşebilirsiniz.
Son katılım; 17 Mart 2017 mesai bitimine kadar bekliyorum.
Not: Yeterli sayıda şiirler elimize ulaşmadığı takdirde ‘’ Duyguların Adresi { Şiir } köşemiz kaldığı yerden şiir türleri kategorize edilmeden aynı formattan yayımlanmasına devam edilecektir. Ya da o günkü sayıyı erteleme hakkına sahiptir.
ŞİİRLER NASIL GÖNDERİLİR?
Öncelikle facebook da Nihat İlikcioğlu
https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu ile arkadaş oluyorsunuz. Siz kendi isteğiniz, özgür iradenizle şiirlerinizi vermeniz için ve gazetede şiirinizi yayımladığım zaman facebook duvarınızda paylaşmak için arkadaşlık şartımız vardır.
Not: Facebook arkadaş sınırı 5.000 kişi ile sınırlı olduğu için Nihat İlikcioğlu’nu https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu
takipçisi olarak da eserlerinizi gönderebilirsiniz, yine yayımlanacaktır.
Eserlerinizi göndermek isteyen şairlerimize 3 seçenek sunulmuştur.
1. Kültür Sanat Edebiyat ve Şiir Sayfasını Hazırlayan Türkiye Şairler Birliği Temsilcisi, Anadolu Edebiyat Derneği Temsilcisi Nihat İlikcioğlu'nun e. posta: duygularinadresi@gmail.com ile gönderiyorsunuz.
2. ÖNCE VATAN GAZETESİ { DUYGULARIN ADRESİ - ŞİİR} facebook grubumuzdan https://www.facebook.com/groups/339965732779946/?fref=ts
eserinizi paylaşıyorsunuz.Paylaştığınız şiiri bir kez daha konuşma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz.
3. FACEBOOK KENDİ DUVARINIZDAN paylaşıyorsunuz. Facebookdan gönderdiğinizi bir kez daha konuşma panelinden Nihat İlikcioğlu’na https://www.facebook.com/nihat.ilikcioglu bildiriyorsunuz hemen facebook sayfanızdan alınarak gazetede yayımlanmak üzere hazırlanıyor.
NOT: FACEBOOK SOHBET PANELİNDEN GÖNDERİLEN ŞİİRLER KOPYA – YAPIŞTIR METODU UYGULANDIĞI İÇİN DÜZ YAZI GİBİ GELMEKTEDİR. LÜTFEN SOHBET PANELİNDEN ŞİİRLERİNİZİ GÖNDERMEYİNİZ SADECE FOTOĞRAFLARINIZI VE OTOBİYOGRAFİNİZİ GÖNDEREBİLİRSİNİZ
FOTOĞRAF ŞART MIDIR ? Değerli şairlerimizin kendi fotoğraflarının ve kitap kapaklarının resimleri şairin kendi tercihine bırakılmıştır. Fotoğraf olması şart değildir. Fotoğrafları konulacak şairlerin tedbir ve güvenlik açısından ailelerinden izin almaları gerekmektedir.
Her türlü şiirlerinizi, otobiyografilerinizi { özgeçmiş } kitap tanıtımlarınızı, kültür sanat edebiyat etkinlik haber bültenlerinizi, film, konser, müzik cd albümlerinizi, sorularınızı, sorunlarınızı, beğenilerinizi, yorumlarınızı, eleştirilerinizi, isteklerinizi ve şikayetlerinizi bekliyorum.
Önerilerinizi önemsiyorum.
ÖNCE VATAN GAZETESİ okumaya,
Yüreğinizin adresine giden ‘’ DUYGULARIN ADRESİ ‘’ yolunu takip etmeye devam ediyorsunuz…..!!!
NİHAT İLİKCİOĞLU
Önce Vatan Gazetesi
Duyguların Adresi Yönetmeni
e. posta: duygularinadresi@gmail.com
http://www.oncevatan.com.tr/
Tel. 0 532 764 44 48
ÖNCE VATAN GAZETESİ
http://www.oncevatan.com.tr/
Tel. (+90) (0212) 644 32 07 (PBX)
Faks (+90) (0212) 539 22 98
Adres: İzzettin Çalışlar Caddesi No: 3 Kat: 1 Daire: 8 - Bahçelievler/İSTANBUL

Okudunuğunuz yazı toplam 715 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

11 Mart 2017 Cumartesi 18:09:16
Nihat hocam yine çalışmların tüm hızıyla devam ediyor biz şairlere büyük bir imkan ve fırsat veriyorsun. Daha öncede benim şiirlerimi de yayınladın. sağolasın. Benim de şairlerin de şiir gününde şiirimizi yayınlayacan için çok tşk ederim,saygımla

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

ŞAİR SEVDA IRMAK ‘’ KANAL 34 KARTAL SHOW’da ‘’ NİHAT İLİKCİOĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ.! Önce Vatan Gazetesi – Duyguların Adresi seçkin şairlerimizden sayın, Sevda Irmak ‘’ Kanal 34 Televizyonu Kartal Sh...
14.6.2018 13:52:22 [ Kültür-Sanat ]

NİHAT İLİKCİOĞLU Yıl 1972 Aylardan Şubat Ve o karlar lapa lapa yağarken soğuk bir kış günü dünyaya gelmiş. Hiç de ters mizaçlı ve soğuk biri de değil aslında. Övünmek gibi olmasın aslen Gaziant...
15.2.2014 18:55:16 [ İş Yaşamı ]

4 Ocak 1961’de kabul edilen ve basın çalışanlarının bazı haklar ve yasal güvence sağlayan “ 212 sayılı kanun ” adlı düzenlemenin Resmi gazetede yayınlanışı nedeniyle 10 Ocak ’’ ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜN...
10.1.2018 12:49:48 [ İş Yaşamı ]

SEVGİLİLER GÜNÜNE ÖZEL DEV PROJE { 100 Yurdum Şairleri Antolojisi } ‘’14 Şubat Sevgililer Günü‘’ yaklaşıyor. Siz hâlâ sevgilinize hiçbir şey almadınız mı? Her zaman aynı hediyeyi almaktan bıkt...
23.12.2015 21:04:53 [ Kültür-Sanat ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.