17 Ocak 2020 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  myfikirler
http://blog.edebiyatdefteri.com/myfikirler/oku/5964/surekli-para-kazandiracak-kârli-isler 

 • Hakkımda


myfikirler

 • Yazdığım Diğer Konular
Ekonomi (9)
Yaşam (2)
Haber (6)
İlişkiler (1)
İş Yaşamı (12)
Kültür-Sanat (1)
Sağlık (1)
Finans (2)


 
Sürekli Para Kazandıracak Kârlı İşler
26.10.2018 23:54:13  [ İş Yaşamı ]

Sürekli Para Kazandıracak Kârlı İşler

Fast food, döner, pastane, kafe, mobilya, ayakkabı, kozmetik, eğitim, oto bakım, spor... Bu yıl ön plana çıkacak alanlardaki iş fırsatlarını araştırdık, uzmanlara danıştık. İşte, en popüler markaların franchise yatırım şartları...

Sürekli Para Kazandıracak Kârlı İşler


Yeni bir iş kurmak isteyenlere yönelik kapsamlı bir dosya hazırladık. Bu konuda işin uzmanlarına danıştık. Talebin hızla arttığı, gelecek potansiyeli olan alanları tespit ettik. Aralarında Türkiye’de ilk kez piyasaya sunulan orijinal ürünler de var. Bazıları hiç deneyimi olmayan girişimcilere cazip fırsatlar sunuyor. Eğer franchise alarak kendi işinizi kurmak istiyorsanız söz konusu markaların büyüme planlarını inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Bunlar arasında size en uygun olanı bulmanız, işinizin sürekliliği açısından hayati önem taşıyor. Bunun için franchisor (franchise veren) kimdir? Geçmiş deneyimleri nedir? Çalıştırdığı yöneticilerin mesleki tecrübeleri yeterli midir? Bu sorulara açık ve net bir şekilde yanıt alınmadıkça marka ortaklığı yapmamakta yarar var. Ayrıca ilgili firma ya da markanın deneyimli olması da çok önemli. Bunun yanı sıra işin tam detaylı olarak tanımlanması gerekiyor, işi yürütebilmek için gereken optimum çalışma saati ve personel adedi de önemli.Franchise alanların işlerini nasıl yürüttükleri, yatırım bedeli, devam eden yatırım maliyetleri gibi unsurlar işin geleceği açısından büyük önem taşıyor. Sisteme dahil olmak isteyen girişimcilerin marka, pazar, lokasyon analizi yapmaları, finansal portrelerini gerçekçi bir şekilde hesaplayarak sisteme dahil olmaları gerekiyor. Franchisor’dan alınması gereken ürün ve hizmetler varsa, kimden ve nasıl alınacağı net bir şekilde ortaya konulmalı. Franchise ilişkisinin nasıl düzenleneceği ve nasıl yenileneceği sözleşmede açıkça belirtilmeli.

Kendi işini kurmak isteyen girişimciler için Türkiye genelinde franchising ya da bayilik sistemiyle yeni şubeler açmayı hedefleyen 50 şirketin büyüme planlarını derledik. Ayrıca işin uzmanlarından franchise konusunda dikkat edilmesi gerekenleri öğrendik...

Selen DENİZ / Towerlife Danışmanlık kurucusu
''Doğru lokasyonu seçen kazanır''

Marka danışmanlığı konusunda hizmet veriyoruz. Özellikle franchise alanında uzman bir kadromuz var. Bu alanda birçok müşterimize hizmet vermeye devam ediyoruz. İzmir merkezli bir firmayız. Bu nedenle neredeyse tüm Ege Bölgesi’ndeki başarılı olmak isteyen markaların ilk adresi haline geldik. Doğru lokasyon'nun kıymetini seneler önce fark ederek, bu konudaki çalışmalarını hızlandırdık. Doğru lokasyonun firmanın başarısı üzerinde yüzde 60 oranında etki sağladığı gerçeğinden hareketle marka danışmanlığına bu tecrübeyi ekledik. Başta gıda sektöründeki markalar olmak üzere büyüme planları yapan tüm markalara profesyonel hizmet sunuyoruz.

Özhan EREM / Medyafors Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı
''Türkiye'nin en dinamik sektörüyüz''

Franchise sektörü büyümesini kesintisiz sürdürüyor. Bu sayede yeni yatırımlar ve işbirlikleri ortaya çıkıyor. Yöntemin yaygınlaşmasında gerekli sermaye tutarı, girişimcinin motivasyonu, sistemin standart olması, kabul görmüş bir marka ve kontrol mekanizması gibi unsurları sıralayabiliriz. AVM'lerin hızla yayılması, yeni iş kollarının önem kazanmasıyla birlikte Türkiye’de franchise markası patlaması yaşanıyor. Bu nedenle Türkiye'de yatırım planları olan marka sayısı giderek artıyor.

Türk markalan 2018'de hem Türkiye'de hem de dünya üzerinde yayılmak istiyor. Ortadoğulu ve AvrupalI yatırımcıların Türk markalarına yakın ilgisi her geçen yıl artıyor. Rakamlarda bu büyümeyi destekler nitelikte. 2018 itibariyle franchise sektörünün büyüklüğünün 50 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Kafe, restoran, fast food yine en çok rağbet gören sektörler arasında. Ev tekstili, mobilya, dekorasyon-lokasyon danışmanlık, hizmet, gayrimenkul, spor alanları, eğlence, ayakkabı-çanta, giyim bu yıl ivme kazanan sektörler arasında. Biz de bu gerçeklerden yola çıkarak 'Bayim Olur musun Franchising Fuarı’nda yeniliklere imza attık. Örneğin fuarda Tedarikçi Özel Bölümü' ve 'Perakende alanları' açtık. AVM, ticari alanlar, yönetim kiralama özel bölümünde bir araya getirerek yatırımcının fuardan maksimum fayda sağlamalarını hedefliyoruz.

Özetle yatırımcıların ve franchise veren firmaların maksimum karlı çıkabilecekleri büyük bir organizasyona hazırlanıyoruz.

Osman BİLGE / Girişim Uzmanı
Hangi alanlar ön plana çıkacak?

Yabancıların sert rekabetine ancak özgün çizgisi olan yerliler dayanabiliyor. Elektronikte ve
yapı markette yerli büyük mağaza zincirleri yabancılarla baş ettiler. Öte yandan, yabancı zincirler otel ve emlak pazarına hakimler. Yabancı gıda zincirleri ciroda ve sistemde, yerliler üründe ve dekorda üstünler. Yerli zincirler halen sistemin önemini kavramadı.

Eğitime kaynak ayırmıyorlar. AVM’ler, dövizin yükselmesiyle dert oldular. Kiralar el yakıyor, giren kazanamıyor, çıkan markalaşamıyor. Belediyeler sokakları şenlendiriyor, cadde mağazacılığı eski günlerine dönüyor. İnsanımız kafede sosyalleşiyor, kafeler hızla yayılıyor. Markalı kafeler dolup taşıyor. Her alanda konseptler taklit ediliyor. Bunun sonucunda herkes birbirine benziyor.http://www.bayilikverenfirmalar.biz/pideor-bayilik-bilgileri

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/pasafirini-bayilik-sartlari-ve-franchise-bilgileri

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/kasap-doner-bayilik-basvurusu-ve-franchise-sartlari

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/coffee-gutta-franchise-veriyor

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/1453-osmanli-franchise-sistemiyle-bayilikler-veriyor

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/kofteci-ramiz-franchising-basvurusu-ve-bayilik-kosullari

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/ziebart-bayilik-bilgileri-ve-franchise-sartlari

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/bereket-doner-bayilik-sartlari-ve-bayilik-basvurusu

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/1983-beyoglu-cikolata-kahve-bayilik-sartlari

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/boya-restorasyon-sistemi-restorfx-bayilik-veriyor

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/kocatepe-1949-kahve-evi-bayilik-bilgileri

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/goksel-tantuni-franchising-sartlari

http://www.bayilikverenfirmalar.biz/ixora-kozmetik-bayilik-sartlariERSA: Ofis mobilyası alanında faaliyet gösteren Ersa, altı bölgede bayilik verecek. Ersa Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Ata, "Bayilerimiz tarafından yönetilecek mağazalarımızın, minimum 800-bin metrekare olmasını istiyoruz. Ortalama 400 bin TL’lik giriş yatırımına ihtiyaç duyulacağını öngörüyoruz. Geri dönüşü 6 ila 18 ay arasında olacak bu yatırımları, biz de farklı alanlarda destekleyeceğiz" diyor.
Tel: +90 216 415 59 11

SAYSHA: Avusturya kristalleri kullanılarak tamamen el işçiliğiyle üretilen Saysha Ten Takısı, yeni franchise vererek ürünlerini Türkiye'nin ve dünyanın dört bir yanına taşımayı hedefliyor. Bu yıl 10 şube açılacak.
Tel: 0212 296 21 81

TAVADA TAVUK: 2018'de 15 yeni şube açacak. Şirket şube sayısını 50'ye çıkarmayı hedefliyor. Öncelikle İstanbul Anadolu Yakası'nda yeni şubeler açılacak. Ayrıca Antalya, İzmir, Bursa, Van'da şubeler açacak. Bunların yanı sıra Erzurum, Eskişehir, Samsun, Mersin, Bursa, Konya ve Ankara'daki yatırımcılardan çok talep olduğu belirtiliyor.
Tel: 0212 428 11 18

SINCERELY YOĞURT: ABD merkezli Ablak Holding Grup şirketlerinden biri olan Sincerely Yoğurt, franchising sistemiyle şubeler açıyor.
info@sincerelyyogurt.com

STİL TEMİZLİK HİZMETLERİ: Koltuk, stor perde gibi eşyalarınıza yerinde yıkama hizmeti sunuyor. Şirket, franchising sistemiyle 10 şube açmayı hedefliyor. Franchise giriş bedeli 15 bin TL. Reklam katılım payı olarak cirodan yüzde 3, sürekli franchise ödemesi için de yüzde 10 pay alınıyor.
0 (212) 551 04 34 veya 0 (542) 551 04 34

PIEN PARFÜME: Perakendeciliği benimseyen, müşteri hizmeti anlayışı yüksek, kendi işinin sahibi olmak isteyen, vizyon sahibi, çalışmış olduğu firmanın hedeflerini benimseyip stratejileri doğrultusunda hareket edebilecek, çalıştığı firmaya ve markasına artı değer katabilecek girişimci adaylarına öncelik verilecek.
Tel: 0(533)607 04 87- 7/24 Online

SAMSUNG: Mağazalarının tamam! bayilik sistemiyle açılmış. Şirket yılsonuna kadar mağaza sayısının artırmayı hedefliyor.
samsung.com.tr

CEYO: Franchise giriş bedeli, reklam katılım payı ve sürekli franchise ödemesi yok. Reklam ve tanıtım organizasyonları şirket tarafından yürütülüyor.
Tel: 0212 432 94 94

DAIKIN: Japon Daikin kombiden klima ünitelerine, panel radyatörden klima santrallerine kadar müşterilerinin farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunuyor. Yeni bayilikler veriyor.
Telefon : 0216 453 27 00 (Pbx)
Faks : 0216 671 06 00

ABBAS WAFFLE: Waffle'larıyla büyük ilgi gören şirket, girişimcilerden reklam katılım payı ve sürekli franchise ödemesi almıyor. Ayrıca bu işe ilk girecekler için eğitim veriyor.
Mail: kurumsal@abbaswaffle.com

DAMAT TWEEN: Firma yurtiçi ve dışında mağazalar ve corner’lar açıyor. Damat Tween'ın yurtdışı şube konseptleri yurtiçindeki mağazalar ile aynı özellikleri taşıyor. Mağaza büyüklüğü ülke ve konuma göre değişiyor.
Tel: +90 0212 314 23 23

DOĞTAŞ: Doğtaş, yurtiçi ve yurtdışmda franchising sistemiyle mağazalar açıyor. Firmanın franchise giriş bedeli yok.
dogtas.com.tr

DRY CLEAN EXPRESS: Dry Clean Express kuru temizleme alanında faaliyet gösteriyor. Şirket yurtdışmda master franchise sistemiyle büyüyor. Yurtiçinde ise franchise veriyor.
drycleanexpress.com.tr

NEWJOY: Newjoy, 2012 yılından beri bebek ve genç mobilyası üretiyor. Önümüzdeki beş yılda yurtdışmda 40 mağazaya ulaşmayı hedefleyen şirket, bu doğrultuda franchise verecek. Franchise giriş bedeli ve reklam katılım payı yok.
newjoy.com.tr

İŞBİR YATAK: İşbir Yatak yurtiçinde mağazalar ve corner’lar açıyor. Franchise giriş bedeli yok. 200 metrekarelik bir mağazanın dekorasyon maliyetini karşılamanız yeterli. Ayrıca teşhir ürün bedeli gerekiyor.
isbir.com.tr

ALANGUVA KAFE: Kendine özgü menüsüyle dikkat çekiyor. Türkiye genelinde franchising sistemiyle şubeler açacak.
alanguvakafe.com.tr

SWARTEA: Çay makinesi ve otomatları için bayilik veriyor.
swartea.com

RUMELİ ÇİKOLATACISI: Pasta, çikolata, kahve gibi birçok ürünü müşterilerine sunan şirket yeni şubeler açacak.
rumelicikolatacisi.com

KEBO: Fast food tavuk ürünleri sunan şirketin franchise bedeli 30 bin dolar.
kebo.com.tr

SUCUKLAND: 2017’de Adem Ertürk tarafından kurulan firma, Türkiye'nin en hızlı büyüyen sucuk ekmek zinciri olmayı başardı. Şirket yeni bayiler arıyor.
sucukland.com

EVE’S: 2015’te Belçika'da kurulan Eve’s Icecream, Türkiye genelinde franchise veriyor, evesicecream.com

CINEBOX: 2015 yılında kurulan bir marka. Dünyada yeni olan VR teknolojiyi AVM'lerde konsept haline getiren markalardan biri.
cinebox.com.tr

HARPUT DİBEK: Kahve markası Harput Dibek franchise veriyor.
harputdibek.com

COFFEETAINER: Sidem Gıda tarafından kurulan firma hem kahve evleri açacak hem de kahve satışı gerçekleştirecek.
coffeetainer.com

HACI MEHMET BAKLAVA: Bir şubenin anahtar teslimi maliyeti 49 bin TL. hacimehmetbaklava.com.tr

DÖNERCİ ORHAN: Franchise giriş bedeli 125 bin TL. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 3 pay alıyor.
donerciorhan.com

BİTEZ DONDURMA: Franchise giriş bedeli 75 bin TL. İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Eskişehir'de şubeler açacak.
bitezdondurma.com

LİMONADA: KKTC menşeli limonatacı Türkiye'de franchise verecek.
limonada.com.tr

ERSAN ÇIPLAK

Okudunuğunuz yazı toplam 354 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Yakup 2'ye de talip var Son zamanlarda kulis sayfalarımızda en çok yer bulan duyumlar, yeme içme sektörüne yönelik. Bunun nedeni ise Ferit Şahenk, Ali Sabancı gibi işadamlarının bu sektöre yatırım ...
19.11.2013 21:49:17 [ İş Yaşamı ]

İç çamaşırmda 53 yıllık geçmişi olan ve bugüne kadar ünlü markalara ilıracat yaparak büyüme stratejisi izleyen Ferah Konfeksiyon, üçüncü kuşağın elinde yepyeni bir çehreye bürünüyor. Birbiri ardma yen...
11.2.2014 21:01:48 [ İş Yaşamı ]

DÜNYADA İLK ÜÇÜ HEDEFLİYOR 2023 yılında dünyanın ilk üç mobilya üreticisi arasında yer almayı hedefleyen İstikbal Mobilya, 2016’da yurtiçi ve dışında toplam 35 yeni mağaza açmayı h...
4.3.2016 00:09:26 [ Ekonomi ]

İş kurmak için yeni fikirlere ve trend iş modellerine ihtiyacınız varsa doğru adresdesiniz. Bugünkü yazımızda en iyi iş fikirleri olarak değerlendirebileceğiniz yatırım projeleri ve fikirleri sunacağı...
1.1.2018 17:31:49 [ İş Yaşamı ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.