27 Ekim 2020 Salı
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/812/kansere-care 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
KANSERE ÇARE
8.9.2008 22:15:34  [ Eğitim ]

KANSERE ÇARE

KANSERLİ HASTALIKLAR:
Vücudumuzda tüm organlar hücrelerden oluşur. Hücreler vücudumuzun en küçük yapıtaşlarıdır ve ancak mikroskopla görülebilirler.
Sağlıklı vücut hücreleri (kas ve sinir hücreleri hariç) bölünebilme yeteneğine sahiptirler. Ölen hücrelerin yenilenmesi ve yaralanan dokuların (vücut içi ve dışındaki) onarılması amacıyla bu yeteneklerini kullanırlar. Fakat bu yetenekleri de sınırlıdır. Sonsuz bölünemezler. Her hücrenin hayatı boyunca belli bir bölünebilme sayısı vardır. Sağlıklı bir hücre gerektiği yerde ve gerektiği kadar bölüneceğini bilir.
Buna karşın kanser hücreleri, bu bilinci kaybeder, kontrolsüz bölünmeye başlar ve çoğalırlar. Kanser hücreleri birikerek tümörleri (kitleleri) oluştururlar, tümörler normal dokuları sıkıştırabilirler, içine sızabilirler yada tahrip edebilirler. Eğer kanser hücreleri oluştukları tümörden ayrılırsa, kan yada lenf dolaşımı aracılığı ile vücudun diğer bölgelerine gidebilirler. Gittikleri yerlerde tümör kolonileri oluşturur ve büyümeye devam ederler. Kanserin bu şekilde vücudun diğer bölgelerine yayılması olayına metastaz adı verilir.
Kanserler oluşmaya başladıkları organ ve mikroskop altındaki görünüşlerine göre sınıflandırılırlar. Farklı tipteki kanserler, farklı hızlarda büyürler, farklı yayılma biçimleri gösterirler ve farklı tedavilere cevap verirler. Bu nedenle kanser hastalarının tedavisinde, var olan kanser türüne göre farklı tedaviler uygulanır.
Kanserin Nedenleri ?
Kanserin sebebi henüz kesin olarak bilinmemektedir. Kanser hastalığı için iki grup risk faktörü vardır. Kanser için risk faktörleri yaşam şekillerine, yaşa, cinsiyete ve aile öykülerine bağlı olarak değişir. Bir başka risk grubu ise çevresel faktörlerdir.
-Sigara alkol kullanımı,
-Uzun süre ve tehlikeli saatlerde güneş altında kalma,
-Aşırı dozda röntgen ışınına maruz kalma,
-Bazı kimyasal maddeler (katran, benzin, boya maddeleri, asbest v.b.)
-Bazı virüsler
-Hava kirliliği
-Radyasyona maruz kalma,
-Kötü beslenme alışkanlığı
Kanser Tehlikesinin 7 Habercisi
Kanserin belirti ve bulguları köken aldığı doku ve organlara göre değişir. Hatta bazen hiç belirti ve bulgu vermeden kontrol muayenelerinde kanser tanısı konulabilir.
Aşağıdaki belirtilere dikkat edin:
Rahim ve makattan gelen normal olmayan bir kanama veya akıntı
Memede veya vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan şişlik ve sertlikler
İyileşmeyen yaralar
Uzun süreli ses kısıklığı ve öksürük
Yutkunma güçlüğü ve hazımsızlık
Ben ve siğillerde meydana gelen büyüme, kanama, renk değişikliği, yara
Büyük ve küçük abdest yapmakta ki değişiklikler
EN SIK GÖRÜLEN KANSER TİPLERİ
Meme kanseri
Akciğer kanseri
Prostat kanseri
Mide kanseri
Kalın barsak kanseri
Rahim ağzı kanseri
1. Akciğer Kanseri;
Uzun süre devam eden öksürük
Öksürürken kan gelmesi
Nefes darlığı
2. Cilt Kanseri;
İyileşmeyen yara
Ben ve siğillerde şekil, renk değişikliği
Ani oluşan ben ve siğiller
3. Meme Kanseri;
Memede ele gelen sertlik
Meme başında içeri doğru çekilme
Meme başında şişkinlik

Meme şeklinde ki değişiklikler
4. Rahim Kanseri;
Menopozdan sonra olan kanamalar
Nedeni belli olmayan vaginal akıntılar
Bir aydan fazla devam eden adet kanaması, düzensizlikler veya anormal kanamalar Karında şişkinlik
5. Kolon Kanseri;
Makattan gelen kanama ve dışkılama alışkanlıklarının değişmesi
Karın ağrısı
Karında kitle
Kilo kaybı
6.Prostat Kanseri;
Sık sık (özellikle geceleri) idrara kalkma
Kesik kesik, ağrılı ve sızılı idrar yapma
İdrar kesesini tam boşaltamama hissi
idrar tutmada güçlük
İdrar akış gücünde azalma
KANSER HASTALIKLARI:METAFİZİK UZMANI GÖKHAN HANİ MİDE KANSERİ,PROSTAT KANSERİ,BAĞIRSAK(KOLON) KANSERİ ,AKCİĞER KANSERİ,MEME KANSERİ,RAHİM KANSERİ,AĞIZ KANSERİ,KAN KANSERİ VE CİLT KANSERİ İLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINI TAMAMLAMIŞTIR.KANSER ÇARE BULUNMAYACAK BİR HASTALIK DEĞİLDİR.GÜNDE 10 TANE ZEYTİN , 9 TANE İNCİR, 19 TANE HURMA ,100 GRAM BROKOLİ,100 GRAM BEZELYE,100 GRAM BAMYA YİYENLER VE BİR BARDAK DOMATES SUYU,İKİ BARDAK TAZE SIKILMIŞ LİMON-PORTOKAL-GREYFURT-ELMA SUYU İÇENLER HİÇ BİR KANSER HASTALIĞINA YAKALANMAZ.PROSTAT KANSERİNE YAKALANMAK İSTEMEYEN BEYLER AYAKTA KÜÇÜK ABDESTLERİNİ YAPMAMALARI GEREKİR.AYRICA HER CİNSEL İLİŞKİDEN SONRA KÜÇÜK ABDESTLERİNİ YAPMALARI ŞARTTIR.CİLT KANSERİ İÇİN BEYAZ TENLİLER YAZ AYLARINDA VUCUTLARINA SÜRECEKLERİ NANE VE DEFNE YAĞI İLE GÜNEŞTE SADECE GÜNDE EN FAZLA 3 SAAT KALSALAR BİLE CİLT KANSERİNE YAKALANMAZLAR.
KANSER HASRALIKLARI İLE İLGİLİ GEREKLİ ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR.KEMOTERAPİ VE RADYOTERAPİ VB YÖNTEMLER KANSER HASTALIKLARININ İLERLEMİŞ ŞEKİLLERİNE MODERN TIP OLARAK KANSERE CEVAP VEREMEMEKTEDİR.ALTERNATİF(TAMAMLAYICI) TIP OLARAK PROFESYONEL BİOENERJİ UZMANI 8 AŞAMALI OLARAK ENERJİ AKSİYONLARINI KANSERLİ HÜCRELERİNİN YAYILMASINI ÖNLEYEREK,SONRA ÖZEL FORMÜLLÜ ŞİFALI BİTKİLER YARDIMIYLA KANSERLİ HÜCRELERLE SAVAŞ OLUŞTURACAK BİTKİLER VERİLEBİLİNİR.KANSER HASTALIKLARINDA ALTERNATİF TIP YÖNTEMLERİNDE BİOENERJİ VE BİOTERAPİ İLE KULLANILMASI ŞARTIR.BİOENERJİ KESİNLİKLE REİKİ DEĞİLDİR.METAFİZİK UZMANLIĞI OLARAK REİKİYİ KAİDEYE ALMAMAKTAYIZ.REİKİ SEMBOLLERİ DENİLENLER SADECE BUDİST FELSEFE ÖĞRETİSİDİR.REİKİ SEMBOLLERİ OLAN(CHO KU REİ)-(SEİ HE Kİ)-(HON SHA ZE SHO NEN)BUNLAR SAÇMALIK VE ŞİRKTİR.AYRICA UZAK DOĞUDA YETİŞEN BAZI MANTARLARIN KANSERE İYİ GELMESİ BİLGİLERİ YANLIŞTIR.ŞİFA SADECE ALLAHTANDIR.BİOENERJİ UYGULAMASI 8 AŞAMALI VE İSLAM FITRATINA UYGUN OLARAK UYGULANMALIDIR.PİYASADA KENDİNİ BİOENERJİ UZMANI SANAN BİNLERCE İNSAN OLMASI ÇOK ŞAŞIRTICIDIR.AZERBEYCAN VE TÜRKİ CUMHURİYETLERDEN ALINAN BİOENERJİ SERTİFİKALARI VE BİOENERJİ UYGULAMALARI ALTERNATİF TIP LİTERATÜRÜNDE KAİDEYE ALINMAMAKTADIR.

Metafizik Uzmanı Gökhan Hani.

GEREKLİ BİLGİ İÇİN METAFİZİK UZMANI GÖKHAN HANİ'YE DANIŞIN.
TÜRKİYE İÇİN GSM:0535 939 01 23
AVRUPA İÇİN GSM:0543 765 75 90
TÜRKİYE İÇİN MSN:metafizikuzmani@hotmail.com
TÜRKİYE İÇİN MSN:metaterapi@hotmail.com
AVRUPA İÇİN MSN:avrupaterapi@hotmail.com

Okudunuğunuz yazı toplam 2448 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

9 Eylül 2008 Salı 13:17:26
degerli hemşerim ,yazılarınla dikatimi çekiyorsun,ben kafkas kökenli diyarbakır dogumlu .serdal şahiner .....

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

ÖLÜM GERÇEĞİ: İnsan çiğnenmiş bir et parçası,bir dirhem kan pıhtısı ve balçıklı çamurdan ibarettir.İnsanın yaratılışı, su ve toprak gibi kendi özünde canlı iki fenomende saklıdır. İlk insanın yaratıl...
27.7.2008 22:29:24 [ İlişkiler ]

GÖZLERLE KONUŞMA SANATI GÖZLERLE KONUŞMA SANATI: İnsan ruhunun giriş yeri gözlerdir.Gözler ruhların sır kapısı olarak hep aynı dili konuşur. Gözler,diller gibi kelimeleri hece hece üretmez.Gözler e...
1.9.2008 23:46:21 [ Doğa ]

BAŞ AĞRISI:Baş ağrısı toplumda sık olarak görülen bir şikayettir.Hayatının herhangi bir döneminde baş ağrısı çekmeyen insan yoktur.Özellikle kadınlarda görülme sıklığı erkeklere oranla yüksektir.Çoğun...
23.6.2008 22:57:19 [ Sağlık ]

FİZİK ÖTESİ KADINLAR:Dünyanın en kutsal varlıklarıdır;kadınlar.Mahremiyetin ve masumiyetin en saf ve en temiz gülleridir.Mağrur mağrur bakan gözlerin endamında,mahsun kalan asil kadınlar.Erkek hegemon...
10.11.2008 22:11:58 [ Moda ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.