4 Aralık 2020 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/398/kadinlarin-ruh-genetigi 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
KADINLARIN RUH GENETİĞİ
18.6.2008 22:57:28  [ İlişkiler ]

KADINLARIN RUH GENETİĞİ

KADINLARIN RUH GENETİĞİ:
Kadınların ruh genetiğini çözmek zaman alsa da; Spiritüel yaklaşımın,metafizik ağında kadınların duygu istemi her çağda yaşanması gereken bir duygu diyalektiği olarak karşımıza çıkmıştır.Metafizik aksiyom da kadınların ruh genetiği sevgi ve duygu ikilemi ile formülize edilmiş; mantıksal ve duygusal önermeler ile de kadın ontolojisi gibi ince ve özel bir felsefi akım içermiştir.
Kadın ontolojisinin baş döndürücü iksiri,romantik sevgi tılsımıdır.Kadın ruh'u,tuz ruh'u gibi keskin ve derin damarlara akan duygunun kızıl kanıdır.Kadın ruhunu en temelden besleyen damar, istisnasız sevgi ve duygu'nun adıdır.Sevgi ve duygu kadın ruhunda yumuşak ve çok hassastır.Romantik ve estetik duygu dilin'de yaklaşım ancak kadın ruhunu kendiliğinden eğmekle mükelleftir.
Ne!Psikoloji.Ne!Sosyoloji.Ne de! Antropoloji. Kadının derdi sadece Sevgioloji ve Duyguoloji.Diyorlar ki! Biraz da ekonomi.İşte budur kadının gerçek fizyolojisi.

Kadın ruh genetiğindeki sevgi ve duygunun 5N.1K sı Duygu+İlgi+Paylaşma+Sadakat+Saygı=Sevgi'dir.Sevginin hafif ve hoş göstergesi kıskançlıktır.Kıskançlık aşırı ve gereksiz ise boş bir özgüvensizlik yada kendinde olan gizli aldatmanın karşı kişide olduğunu hissetme yanılgısının ters tepki bildirim biçimidir.
Kadınların ruh'u sevgi ve duygu ister.Sevgi'nin ve duygu'nun olmadığı bir evlilikte mutluluk; başka yerlerde veya kişilerde aranır.Cinsellik bile duygu ve sevgiyle yaşanır.Duygusuz ve sevgisiz cinsellik otomatlaşarak ruhsuzlaşır. Ruhsuzlaşan cinsellik ne sevgi bırakır ne de duygu yaşatır, kalpte.
İçinde duygu ve sevgi beslemeyen ne çok beraberlikler ve evlilikler yaşanır.Dışarıya çok mutlu imajını başarıyla sunanlar,içten kanayan yaralar ile kapanmaz izler bırakır.
Duygusuzluk ve sevgisizlik evlilikleride soğutur.Eşleriyle orgazm olamayan kadınlar.Zevki olmayan, sadece tek taraflı cinsel doyum sağlayan beraberlikler.Sırf eşi mutlu olsun diye erkeğiyle yatan kadınlar.Evli olduğu halde tecavüze uğrayan kadınlar.Duyguları körelmiş evliliklerin getirdiği, mantıksal cinsel ilişkiler.Eşiyle bir arkadaş gibi sevişen kadınlar.Gözlerini kapatıp eşlerinin ihtiyacına boyun eğen biyo-otomat duygusu ölmüş kadınlar.Sevişince gözünde başkasını canlandıran kadınlar.Geçim sıkıntısı çekmemek için evliliği bitmiş fakat acı çekerek cinselliğe katlanan kadınlar.
Ruh genetiği çalışmalarında ortaya çıkan diğer önemli bir sorunda duygu ve sevgi beslemeden evlilik yapan bazı kadınların,eşlerini sırf statü veya çevrenin onları statüsel olarak yakıştırmalarıyla evlilik gerçekleştirme ihanetidir.Bu tür evliliklerde de kadının ruhunda sevgisizlik ve duygusuzluk boşluğu yaratmaktadır.Çok büyük umutlarla evlenen ve evliliklerinde mutlu olacaklarını hisseden binlerce kadın, eşleriyle evliliklerinin birkaç yılında boşanma yoluna gitmişlerdir.Evliliği sadece cinsel istem veya yaşım geçiyor çocuk sahibi olayım diye evlenen mutsuz kadınlar.
Erkek iktidarsızlığına katlanan kadınlar. Mutsuz olduğunu bilip te başkalarının evliliklerindeki mutsuzluğu görerek bu herkesin hayatında var aldatmasıyla,kendini kandıran mutsuz kadınlar.Her nönüyle aradığını bulamadığına yakınan kadınlar. Asil ve yakışıklı erkek bulmakta zorlanan güzel bayanların, çirkin erkeklerle evlenip çevresine bak ne kadar mutluyuz imajı bırakan, ama kendi kendini kandıran bayanlar.Sırf maddi imkanlar için veya geçmişte yaşadığı aşk ve sevgilerden karşılık bulamadığı için hınbıl,çirkin ve öküz gibi erkeklerle evlenen yakışıklı erkek düşmanı kadınlar.
Bazı kendini zeki sanan kadınların,aldatabilecekleri kılıbık ve maddi durumu iyi olan erkeklerle evlenmelerinin sonraki pişmanlıkları.Hoppa ve lolita tarzı bazı kadınların, kişiliksiz-zibidi tarzı erkeklerle evlilikler yapması ve zamanla bu evliliklerden pişman olmaları.
Kadın ruh genetiği çalışmalarında çıkan sonuçların tedavi şekli asla psikologların-psikyatrislerin antidepresancı,psikoterapileriyle veya aile koçluğunun atıp tutmalarıyla kadının ruh genetiğindeki eksiklikler giderilemez.Kadın ruh genetiğinin tek çaresi metaterapi'dir.Metaterapi kadın ruh yapısını çözümlediğinden sevgisel ve duygusal dopinglerle,evliliklerin mutluluğunu ve sarsılmaz bağlarını güçlendirir.
METAFİZİK UZMANI GÖKHAN HANİ.

Okudunuğunuz yazı toplam 1623 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

20 Ağustos 2008 Çarşamba 12:40:08
Kadın ve erkek bu dünyaya tekamül için geldi.Bu tekamül için sadece erkeğin ruhsal ve fiziksel tekamülü yarım olur .. çünkü evren dişi ve eril prensibi oluşturmuş ve bu yönde bir tekamül seviyesi ve süresi tespit etmiştir. Şimdi burda duygusal yaklaşımlardan çok olaya evrensel boyutta bakmaya çalışmalıyız.MADEM burda spiritüellikten söz ediliyor, o zaman öyle düşünmeliy ve yazmalıyız.Burda çok güzel ama duygusal bir yazı ön planda biz bunu alıp duygusallıktan duygu kontrolüne çıukarırsak ve kadına daha objekti duygu kanallı ama daha geniş bir açıdan bakarsak yüzyılların insanlık üzerine araştırmalarını ve kaynaklarını incelediğimizde önümüze bir tanesi gelir örnek olarak.eRİL VE DİŞİ ÖNCE BİR BÜTÜN VE YUVARLAK BİR KÜREYMİŞ ,dört kolu dört bacağı varmış sonra tanrılar onları ayırarak iki kollu ve iki bacaklı yapmışlar çünkü bu dört kollu ve dört bacaklı küre tanrılar ne biliyorsa öğrenmek istiyormuş.Tanrılar onları ayırarak birbirlerinin cazibesine baksınlar ve birbirlerine o kadar kapılsınlar ki bizimle uğraşmasınlar demiş ve onları dünyaya bırakmışlar.Şimdi burda ezoterik ve egzoterik terimli iki kelimeden söz edilir ezoterik; dışarının anlayacağı yani her türlü insanın anlayabileceği türden sırların açıklanması ;bir anlamda mecaz dediğimiz, egzoterik ise ;belirli ruhsal eğitimlerden geçerek (kendini bilme çalışmaları;konsantrasyon imajinasyon, yoga meditasyon,ruhsal bilgiler) evrensel ruhsal dili öğrenmektir.Bu ruhsal dilse bildiğimiz sembollerdir ama bu o kadar basit değildir. her sembolünde ezoterik ve egzoterik açılımı vardır.Bu yüzden hiçbişey aslında tam olarak göründüğü gibi değildir.Evren dişil ve eril prensipler yönünde dünya üzerinde bir düzen oluşturmuştur ama kadın sadece bir duygusallık yığıntısı değil erkek de onu çözmek için yırtınan bir robot değildir.yUKARDA "BİRBİRLERİNE BAKMAKTAN KENDİLERİNİ ALAMASINLAR" PORTRESİ ŞUNU ÇİZER,"bİRBİRİNİZDEN BİZİ ÖĞRENİN "YANİ ;TANRILARIN ORDAKİ ANLAMI ;EVRENİN DÜNYAYA VE KADIN VE ERKEĞİN BÜTÜNLÜĞÜNE YANSIMASI VE ONLARINDA AKILLARINI KULLANARAK VE RUHSAL EĞİTİM ALARAK BİRBİRLERİNDE EVREN BİLGİLERİNİ ÇÖZMESİ ANLAMINA GELİYOR.Ne oluyor insanlar duygularını kullanarak birbirlerini anlamaya çalışıyorlar.Birbirleriyle tekrar bütün olmaya çalışıyorlar.Tabii bu arada kadına ve erkeğe pek çok özellikler yükleniyor, yani tam istenilen oluyor kadın bir su oluyor , bir çiçek oluyor bal, oluyor kelebek oluyor ipek saçlı oluyor , aynı şekilde erkek liman oluyor, yıldız oluyor güneş oluyor ve onlar evrenin yansıttığı olyorlar birbirlerinin gözlerinde.. hedef buu yani.. Yoksa kadının genetik yapısı erkeğin hizmetindeki bir varlık olması değildir..

ışık ve sevgiyle
19 Haziran 2008 Perşembe 22:13:17
BEN METAFİZİK UZMANI GÖKHAN HANİ Yİ TEBRİK EDERİM.
19 Haziran 2008 Perşembe 02:06:40
Duygusuzluk ve sevgisizlik evlilikleride soğutur.Eşleriyle orgazm olamayan kadınlar.Zevki olmayan, sadece tek taraflı cinsel doyum sağlayan beraberlikler.Sırf eşi mutlu olsun diye erkeğiyle yatan kadınlar.Evli olduğu halde tecavüze uğrayan kadınlar.Duyguları körelmiş evliliklerin getirdiği, mantıksal cinsel ilişkiler.Eşiyle bir arkadaş gibi sevişen kadınlar.Gözlerini kapatıp eşlerinin ihtiyacına boyun eğen biyo-otomat duygusu ölmüş kadınlar.Sevişince gözünde başkasını canlandıran kadınlar.Geçim sıkıntısı çekmemek için evliliği bitmiş fakat acı çekerek cinselliğe katlanan kadınlar.

Tebrikler aydınlattığınız için yararlı bir yazı olmuş.

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

ÖLÜM GERÇEĞİ: İnsan çiğnenmiş bir et parçası,bir dirhem kan pıhtısı ve balçıklı çamurdan ibarettir.İnsanın yaratılışı, su ve toprak gibi kendi özünde canlı iki fenomende saklıdır. İlk insanın yaratıl...
3.7.2008 09:16:51 [ Din ]

ONUR:İnsanı,insan yapan en büyük değer;Onurdur.Onur;estetik ve etik değerlerin evrensel bütünlüğünde insana ve insanca yaşama yakışacak eylem ve davranışların topyekün temsilidir.Bu onur temsil gücünü...
19.6.2008 22:19:30 [ Yaşam ]

Mutsuzluğun kaynağı: Mutlu olmayı her insan ister.Mutluluk soruları sorulduğunda insana, bazen mutluyum der, bazen de mutsuzum der.O zaman mutluluk veya mutsuzluk nedir?Acaba!...Para mı? Şan-şöhr...
19.6.2008 22:21:20 [ Eğitim ]

TRİKOLOJİ Saç bilimi Trikoloji, saç derisi ve Alopesi, Psoriasis, Follilculitis, pul pul, kaşıntı, prematür gri saç, kuru saç gibi bozuklukları ve erken kırılma olgularını bilimsel inceleyen bir si...
14.10.2010 02:43:13 [ Moda ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.