21 Kasım 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/378/ayrilik-(harika-bir-siir)bu-siiri-yazana-hayran-kaldim 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
AYRILIK (HARİKA BİR ŞİİR)BU ŞİİRİ YAZANA HAYRAN KALDIM
14.6.2008 22:11:02  [ Yaşam ]

AYRILIK (HARİKA BİR ŞİİR)BU ŞİİRİ YAZANA HAYRAN KALDIM

AYRILIK:
Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgar hafiften, teni okşarcasına esiyordu.Bir an zaman durdu.....Dünya durdu....Geceler sustu.
Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu.Eller hissedilmiyor, gözler göremiyordu.
Bir ayrılık vaktiydi; Sevenler ve Aşıklar mağrur mağrur ağlıyordu.Birden yer depreşerek titredi, Gök matem yıldızının mehtabına süslendi.Denizler,dalga seslerine gizlendi.Ateşler yanıp,tutuştu.Ay ve güneş yanık seslerini artık izdivada, izdivada kanatırcasına, haykırırcasına söylendi.
Bir ayrılık vaktiydi; Seven,sevdiğine ihanet etti.Sanki bütün dünyalar üzerine yürüdü.Yürekte yaralar açıldı.Teslimiyeti aşk ve sevgiyi inkar ederek kabul etti.Mutsuzluk denilen yer de hep gizlendi.Yaşam sevinci denilen ümütler tükendi.Kimseleri artık bu yalancı dünyada gerçekten inanarak sevemedi.
Bir ayrılık vaktiydi;Hüzün matemleri yere çöktü.Ay tutuldu! Ses tutuldu! Kan tutuldu! Gök kangren oldu,soluk seslerine boğuldu.Göz kapakları yorgundu.Sis dağıldı,etrafını sardı.Hiçbirşeyde ama hiçbirşeyde bir anlam yoktu.
Bir ayrılık vaktiydi;Ayrılık şairine melekler ilham veriyordu.Şair hem yazıyor,hem ağlıyor, hem de yanıyordu.Islak öpüşler kayıyor,sıcak gülüşler unutuluyordu.Nefret ve kin birbiri ardı hüküm sürüyordu.Artık SENİ SEVİYORUM kelimesi bir anlam ifade etmiyordu.
Bir ayrılık vaktiydi;Seven, sevdiğini başkasının kollarında gördü.Keşke görmez olaydı.Keşke ölmüş olaydı.Keşke iki göz de yaş değil,kan olaydı.Keşke kıyamet kopaydı,ay ikiye yarılaydı.Yerle gök yerle bir olaydı.Keşke yaratan,yarattığını yaratmayaydı.Keşke cehennmem ateşi tutuşturulaydı.
Bir ayrılık vaktiydi;Seven sevgiye küstü!Kendine küstü!Dünyaya küstü!Mutluluğa küstü!İnsanlara küstü!Umuda küstü!Yaşama küstü!Dua'ya küstü!Meleklere küstü!Yaratana küstü!
Bir ayrılık vaktiydi;Seven bu dünyada muradına eremedi.Sevgi ve aşkı yüreğinden sildi.Dualar bitti,Günahlar kapandı.Sağ ve sol melekler utandıklarından kaçtı.Münker ve nekir onu sorgulamaktan korktu.Cennet kapıları o insanın ayağına kapandı.Bütün huriler o dünyada muradına eremediği insana benzetilerek o insana armağan edildi.
Bir ayrılık vaktiydi;Seven, sevdiğini bekledi o gelmedi,gelmeyecekti,gelemeyecekti,gelecek yürek yoktu,gelecek sevgi yoktu,o artık asla gelmedi....gelmedi....gelmedi... gelmedi...o gelmedi yıl kadar,ay olarak gelmediği kadar,gün olarak gelmediği kadar,saat,dakika,saniye,sanise bile gelmedi kadar bu dünyada ve öteki dünyada kul hakkı yediği için sevdiği tarafından LANET EDİLDİ...
BU DUYGUYU YAŞAYAN KİŞİ MUTLULUĞU YAŞAYAMADI AMA O LANET EDİLEN BİRGÜN GELMELİ...YADA ASLA VE ASLA NE BU DÜNYADA NEDE DİĞER DÜNYADA ONA MERHAMET SAHİBİ ONU AF ETMEYECEK.(DUYGU FELSEFESİ)DEVAM EDER BİRGÜN BU AŞK FELSEFESİ.
Metafizik Uzmanı Gökhan Hani.

Okudunuğunuz yazı toplam 1125 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

ONUR:İnsanı,insan yapan en büyük değer;Onurdur.Onur;estetik ve etik değerlerin evrensel bütünlüğünde insana ve insanca yaşama yakışacak eylem ve davranışların topyekün temsilidir.Bu onur temsil gücünü...
5.8.2008 22:52:39 [ İlişkiler ]

İSTANBUL KUSACAK.... İstanbul; Büyük şehirlerin babası, Tarihin yorgun savaşçısı, Peygamberimin sahih hadisi,Gizli müslüman Nostradamusun keskin kehaneti; Çağın en yakışıklısı, Meka...
10.9.2008 23:17:21 [ Doğa ]

AYRILIK: Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgar hafiften, teni okşarcasına esiyordu.Bir an zaman durdu.....Dünya durdu....Geceler sustu. Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu.Eller ...
13.2.2009 20:09:41 [ Yaşam ]

AL PARTİ GELİYOR:Demokrasi;devlet olma ilkesi içerisinde,aynı coğrafyada yaşayan tüm halkların temel hak ve hürriyetlerini koruyan,yasalar önünde herkesin eşit olduğunu savunan en etkili ve en güçlü b...
16.12.2008 21:42:20 [ Yaşam ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.