17 Temmuz 2019 Çarşamba
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/3569/ufo 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
UFO
25.4.2010 14:01:14  [ Astroloji ]

UFO


Metafiziğin Kozmoloji, Ontoloji ve Teofizik bilimlerine baktığımızda evrende yalnız olmadığımızı çeşitli kanıtlarla görebilmekteyiz.7 evren içerisinde yer alan 18 bin âlem de sadece insanlar, hayvanlar ve cinler yoktur. Sonsuz evrende ırkını, cinsini nasıl yaşadıklarını tam olarak bilemediğimiz diğer kozmik varlıklarda yer aldığı gerçekliğidir. Düşünen insanlar olarak tüm varlıkların yapısını ve yaşama kanununu bizim gibi yiyip, içen, soluyan ve konuşan varlıklar olarak düşünmemiz hata olur, Bütün eksik sıfatlardan münezzeh olan rahman ve rahim olan Allah ın kuvvet ve kudreti tüm Arşı nuruyla kaplamış ve sarmıştır. O rahman ol dediğinde her şey oluverir. O nun kudretini ve yarattıklarının sayısını bütün okyanuslar mürekkep olsa tüm ağaçlarda kalem olsa yine de bilemeyiz.

7 evrende de yalnız değiliz.7 evrende yalnız olduğumuzu algılamak ve araştırmadan dogmatik bilimlere sarılmak bizi yüceltmeyeceği gibi bizleri (mikro)küçük evrende yaşamaya mahkûm edecektir. Bilimin Pazar piyasasını elinde bulundurarak, Kendilerine bilim dünyası dedikleri ve dedirttikleri tekelci sözde bilim misyonerleri, evrende sadece insanlar vardır, başka varlıklar aramak bilimsellik değildir kandırmaca larıyla insanları görsel ve iletişimsel medya aracılığıyla ninni hipnotizmasıyla uyutmaktadır.

Finansman ağı geniş olup Kozmoloji alanında ilerlemiş bazı ülkelerdeki kurumlar Bilimi kendi tekeline alarak marsta ve ay da su arama haberleriyle insanları oyalarken; Dünya dışı fenomen dediğimiz varlıkların teknolojilerini emerek teknolojik ve askeri alanlarında kullanarak güçlerine güç katmaktadırlar. Teknolojinin gerisinde kalmış zavallı ülkelere de ikinci el uçak, helikopter, gemi, deniz altı ve tankları yüksek ücretli fiyatlarla satmaktadırlar.

Metafizik uzmanlığımızın araştırmalarına göre dünyada ismine UFO denilen bilinmeyen varlık araçları yani Dünya dışı fenomenlerin varlığı gerçektir. Irkları, dinleri, teknolojileri, niçin dünya ya geldikleri, amaçlarının ne olduğu, bizleri gözetlemeleri ve telepatik iletişim kurdukları bilgileri kanıtlarla bizlerde mevcuttur.

Birbiriniz üzerinde YEDİ KAT olan Sema yı yaratan O dur. O rahmanın bu yaratmasında hiçbir düzensizlik bulamazsın, gözünü bir çevir bak semada bir çatlak bile görebilir misin? Mülk/3 ayet

O gökleri ve yeri ALTI GÜNDE YARATAN, sonra Arş a hükmedendir. Yere gireni ve ondan çıkanı, gökten ineni ve oraya çıkanı, gökten ineni ve oraya yükseleni bilir. Nerede olsanız, O sizinle beraberdir. Allah yaptıklarınızı görür. Hadid/4.ayet

Şüphesiz ki Rabbimiz, GÖKLERİ ve YERİ ALTI GÜNDE YARATAN, sonra Arşa istiva eden, geceyi, durmadan kendisini kovalayan gündüze bürüyüp örten; güneşi, ayı ve yıldızları emrine boyun eğmiş durumda yaratan Allah tır. Bilesiniz ki, yaratmak da emretmek de O'na mahsustur. Âlemlerin Rabbi ALLAH YÜCEDİR. Araf/54.ayet

İnsanoğlu da bir varlıktır (var oluştur). Uzayı sonsuz veya sonsuz olmayan bir mekân olarak düşünecek olursak; Dünyamızdan başka Âlemlerin olmadığı düşünmemiz; biz insanoğlunun bir tek bizler varız; bencilliğine örnektir. Bazı kişilerin Ben uzaylıyım demesi; bazı kişilerce alay konusu olmaktadır. Bu yazımda; Uzay ve uzaylı kavramlarının yanı sıra, uzaylılarında biz insanoğlu gibi dost olup olmadığına cevap bulacaksınız)
Olaylara geniş bakmanın yanı sıra oluşlardan kendimizi soyutlayarak 3. bir kişi olarak düşünmek; olayların daha çabuk anlaşılmasını veya çözülmesini kolaylaştıracaktır. Biz Dünya nın içinde var oluşumuzu sürdürürken; Dünya neyin içinde var oluşunu sürdürüyor? sorusu bizimde uzaylı olduğumuzun bir ispatı gibidir. Dünya uzayın bir parçasıysa; bizlerde uzayın bir parçası değil miyiz?


Örnek: Türkiyeliyiz, Amerikalıyız, Japonyalıyız... Tüm insanlık için düşündüğümüzde; Dünyalıyız. Tüm uzay için düşünüldüğünde; Uzaylıyız. Var oluşların bakış açısına göre nereli olduğu değişir.


Bizden başka uzayda var oluşlar var mı? sorusuna cevap: Dünyamızda bizden başka yaşamlar var olduğuna göre; Dünyamızda çeşitli bitki örtüleri, çeşitli hayvanlar, tanımlanan veya tanımlanamayan yaşamlar var olduğu gibi; bizden başka Dünya dışı varlıklar yok diyemeyiz. Dünya dışı varlıklara yok diye bilmemiz için; Tüm uzayın keşfedilmesi gerekiyor. Bu keşifler Dünya için yapıldı. Dünyanın sonsuz bir düzlem değil; Elips şeklinde bir küreden olduğu ispatlanmıştır. Şu an ki nesil için sorulması gereken soru; Uzay sonsuz bir mekân mıdır?

İnsanoğlu Dünyamızda ki tüm canlıları merak edip; incelerken veya yaşayışları belgesellere kaydedip; Tüm insanlığa sunarken; belirli bir besin zincirinin olduğu ve bu besin zincirinin bir parçası olduğumuzu görüp; ister istemez doğaya(tabiata) uyum sağlamak zorundayız.


Biz insanlık Dünyamızdaki canlıların yaşam tarzlarını incelediğimiz gibi; Dünya dışındaki var oluşları merak ediyorsak, yıldızları gözlemliyorsak Aynı düşünceleri bir Uzaylıymış gibi düşünürsek; Dünya dışındaki var oluşlar içinde bu düşünceler geçerlidir. Dünya dışındaki var oluşlarda bizleri merak edip gözlemeye hakları yok mu? Bence gözetlenmemiz doğaldır. Yanlıştır diyenlere cevap: Madem başka var oluşları gözetlenmesine karşısınız; neden belgesel seyrediyorsunuz?

Örnek: Ülkeler arasındaki uydular bizleri gözetliyorsa; kimin nerede olduğunu 1saat içinde bulunabilir. Uyduların bizi gözetlemesine tepkide bulunmak yerine; Birkaç uzaylının bizleri veya doğamızı izlemesinde neden tepki gösterdiğimizi anlayamıyorum. Uydularımızı çıplak gözle görebiliyor muyuz? Hayır. Peki, uyduları kullanan kişiler bizleri görüyor mu? Evet.

Bazı bilgilerin insanlıktan saklanması Dünyada kargaşa çıkmasını önlemek amaçlıysa; neden Dünyamızda savaşlar hala devam ediyor? Dünyamızda zaten kargaşaların var olduğunun ispatıdır. Bu kargaşaların çıkmasını da uzaylıların üstüne atmak mantıksızdır. Dünyadaki savaşlara neden olan insanoğlunun çıkar kavgalarıdır.
Biz insanoğlu kendi aramızda anlaşmazlıklar sonucunda; tartışmalara, dargınlıklara, kavgalara, şiddete veya savaşlara neden oluyorsak; Dünyamızdaki savaşlara neden olan uzaylılar değil insanlığın kendisidir.
İnsanoğlu arasında iletişim yetersizliğinin örneğidir.


Dünyamızda vahşi hayatı veya doğayı koruma dernekleri olduğu gibi; Dünya dışındaki varlıklar arasında insanoğlunu korumayı görevini üstlenenler olamaz mı?
Örnek: Bir meteor parçasının bilinmeyen bir cisim tarafından; Dünya'ya düşmeden yok edilmesi. Sorulması gerekenler;
Meteor parçası nereye düşecekti? Meteor nasıl olurda Dünyadaki radarlara görünmedi? Meteor düşmüş olsaydı, kim veya kimler yok olacaktı?
bu örnek ile tüm uzaylıların düşman olmadığının bir ispatı gibidir.
Her görülen UFO lara füzeler ile saldırmamız çok saçma bir davranış olur. Aslanın arabayı ısırması gibi davranırsak; vahşi doğadaki canlılardan hiçbir farkımız kalmaz.
Mevlana nın sözü; Gel, gel, ne olursan ol yine gel.


İnsanlar bile bazen kendi aralarında iletişim kuramadıkları için anlaşamıyorlar. Dünya dışı varlıklarında hemen bizleri anlamasını beklememiz bir hatadır. Biz onları onlarda bizi inceleyerek, gözlemleyerek birbirimizi tanıma fırsatı elde ederiz. Biz belgesellerdeki canlıları izleyerek tanıyorsak; Dünya dışı varlıklarında bizleri gözlemleyerek tanıma çabaları olamaz mı?

İnsanoğlu neden saldırgan olur? Sevdiklerini koruya bilmek veya sevenleri için hayatta kalma mücadelesidir. Biz insanoğlu birbirimize iyi davrandığımız sürece; Dünya dışı varlıklarında bizlere iyi davranacaklardır.

Uzayda bizlerden başka varlıkların da olması ne kadar güzel!
Dünya mız içindeki çeşitli canlılar, bitkiler Olması; Dünya dışında da bizlerden başka canlılarında var olduğunun örneğidir.


Okudunuğunuz yazı toplam 1092 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

AYRILIK: Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgar hafiften, teni okşarcasına esiyordu.Bir an zaman durdu.....Dünya durdu....Geceler sustu. Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu.Eller his...
28.11.2008 21:18:30 [ İlişkiler ]

FİZİK ÖTESİ KADINLAR:Dünyanın en kutsal varlıklarıdır;kadınlar.Mahremiyetin ve masumiyetin en saf ve en temiz gülleridir.Mağrur mağrur bakan gözlerin endamında,mahsun kalan asil kadınlar.Erkek hegemon...
10.11.2008 22:11:58 [ Moda ]

KADINLARIN RUH GENETİĞİ: Kadınların ruh genetiğini çözmek zaman alsa da; Spiritüel yaklaşımın,metafizik ağında kadınların duygu istemi her çağda yaşanması gereken bir duygu diyalektiği olarak karşımı...
7.12.2008 21:35:01 [ Moda ]

Metafizik uzmanlığı olarak uçak düşürülme veya düşürme olaylarını metafizik disiplininin kozmoloji alt dalında incelemek ve bu konuda çıkan sonuçları sizlere sunmak çok uzun zaman aldı. Bilimsel doktr...
6.10.2009 07:32:30 [ Bilim ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.