21 Kasım 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/3084/bioenerji 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
BİOENERJİ
1.12.2009 13:35:08  [ Sağlık ]

BİOENERJİ8 aşamalı profesyonel bioenerji; beden, zihin ve duyguları temizleyip pozitif enerjiyle doldurur.
8 aşamalı profesyonel bioenerji; İnsanı doğal yolla bütün olumsuz isteklerinden, düşüncelerinden ve eylemlerinden arındırır. Vücudu forma sokup omurgayı güçlendirir, kasları geliştirip esnetir. Bireyin kendisini tanımasını sağlayarak gerçek mutluluğu yakalayabilmesine olanak tanır.
Evrensel gelişim sistemi olan 8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde birey, kendisinin sadece beden ve zihinden ibaret olmadığını, ruhu da olduğunu kavrar. Birey, tüm düzeylerde gelişir.
Annelerin hamilelik sırasında vücutlarında oluşan değişikliklerin, doğum sonrasında eski halini almasında 8 aşamalı profesyonel bioenerji etkili bir araçtır. Yeni anneler, bebeklerinden uzak olmanın huzursuzluğunu yaşamadan fiziksel formlarına kavuşabilirler. Anne-bebek için 8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde anneler kendileri iyi hissedecek, özgüvenleri güçlenecek. Hem kendileri hem de bebekleri için faydalı bir çalışmayı, bebekleri ile beraber yapmanın tadına varacaklar.
Anne ile bebek arasında güçlü bir enerjitik bağ vardır. Her yeni annenin yaşayabileceği sinirsel, zihinsel gerginlikler bebekler tarafından algılanır. Anne huzurlu ve mutlu olduğunda bebek de huzurlu olur.
Anne-bebek için 8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde, anne-bebek ilişkisi daha dengeli, sağlıklı ve olumlu olmaktadır. Anne ile bebek arasındaki ilişki pozitifleşmektedir. Bebeğin fiziksel gelişimine katkıda bulunmaktadır.
Bebeğin enerji alanı güçlenmekte ve yetenekleri gelişmektedir. Fiziksel, duygusal, zihinsel, ve ruhsal alanları arasında uyum ve denge sağlanır. Bu da bebeğin ileride sağlıklı, dengeli ve topluma yararlı bir insan olmasını sağlar.
Çocukların anlayacağı bir dille takdim edildiğinde 8 aşamalı profesyonel bioenerji, genç insanların telaşlı bir dünyada yaşadıkları baskılarla daha kolay başa çıkmalarında yardımcı olur.
Çocuklarımız, her zaman işi olan ebeveynle, okul baskıları, ardı arkası kesilmeyen dersler, video oyunları, alışveriş merkezleri ve rekabet sporları ile dopdolu bir koşuşturma dünyasında yaşıyorlar.
Genelde bu etkilerin çocuklarımızın üzerinde baskı yaratmadığını düşünürüz, fakat aslında durum böyle değildir. Çocuklarımızın telaşlı yaşam hızı onların iç huzuru üzerinde derin bir etki bırakabilir ve bu çoğu zaman olumlu bir etki değildir.
Çocuklar kendi sağlıklarını, gevşemeyi ve iç huzuru bulmanın tekniklerini öğrendikleri zaman yaşamın onlara getireceği zorluklarla daha kolay başa çıkabiliyorlar. Erken yaşta başlanılan 8 aşamalı profesyonel bioenerji, rekabetin geçerli olmadığı bir beden faaliyeti ortamında çocukların kendine güvenini ve bedenlerini tanımalarını teşvik ediyor. Karşıtlık yerine beraberlik ve sevecenliği teşvik etmek çocuklarımıza verebileceğimiz harika bir armağan olacaktır.
Çocuklar 8 aşamalı profesyonel bioenerjiden büyük yararlar elde ederler. Fiziksel olarak 8 aşamalı profesyonel bioenerji onların esnekliğini, koordinasyonunu ve bedenlerini tanımalarını sağlar. Ayrıca konsantrasyon ve sukünet duyguları ile gevşemeleri gelişir. 8 aşamalı profesyonel bioenerji eğitimi alarak çocuklar hem egzersiz yaparlar, oynarlar ve kendi iç dünyaları ile bağlantı kurarlar, hem de onları çevreleyen doğal dünya ile yakın bir ilişki geliştirirler. 8 aşamalı profesyonel bioenerji bütün çocuklarda var olan o harika iç ışığı yüzeye çıkarır
Sınav gerginliğinin yanı sıra aile, öğretmen ve arkadaş baskısıyla iyice bunalan gençler için 8 aşamalı profesyonel bioenerji, en iyi çözüm.
8 aşamalı profesyonel bioenerji çalışmalarında uygulanan duruş teknikleri sayesinde, gençlerin omurgaları farklı biçimlerde çalıştırılarak esnetilir ve yumuşatılır. Yine vücut çalışmaları eklemleri esnetir, kasları güçlendirir ve uzatır. Beden enerjik ve canlı olur. Beyinsel fonksiyonlar düzene girer, zihin keskinleşir, stres atılır ve yorgunluk giderilir.
Uygulanan 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri sayesinde de nefes alış-verişleri düzene girer, solunum sistemi canlanır. Vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır. Zihin dinginliğe kavuşur, sinir sistemi sakinleşir ve yatışır.
Stres yüzünden devamlı adrenalin salgılayan ve aşırı çalışan böbreküstü bezleri, 8 aşamalı profesyonel bioenerji çalışmaları sayesinde dinlenir. Endokrin sisteminin dinlenmesi fiziksel ve duygusal sağlığı olumlu yönde etkiler. Yorgunluk giderilir, birikmiş gerginlikler atılır.
8 aşamalı profesyonel bioenerji çalışmaları sırasında uygulanan konsantrasyon teknikleri de gençlerin imgeleme yeteneğini ve odaklanma gücünü geliştirir. Zihinsel gerginlik ve duygusal huzursuzluk ortadan kalkar.
8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde düşünce ve eylemler denetim altına alınabilir. İnsan duygu, düşünce ve eylemlerine hükmetmeyi öğrenir. Bu sayede duygularının esiri değil, efendisi olur. Bu oto-kontrol de insana rahatlık ve huzur verir. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri olumsuz alışkanlıkları giderir, fiziksel ve zihinsel sağlığı geliştirir, beden-zihin kontrolünü artırır, beslenme alışkanlıklarını düzene sokar, algılama gücünü geliştirir ve bilinci yükseltir.
Dünya Sağlık Örgütüne gore; 8 aşamalı profesyonel bioenerji sistemindeki olumsuzluklardan sakınma ve olumlu olanı yaşama becerisini öğrenen bireyler, sağlıklı sosyal ilişki kurabilir.
Çağdaş teknoloji geliştikçe güncel hayat son derece rekabetçi olmakta ve sonuçta insanların üzerindeki gerginlik artmaktadır. Sinir, solunum, sindirim ve dolaşım sistemlerini olumsuz etkileyen korku, endişe, kaygı ve çeşitli hastalıkların sayısı hergün artmaktadır. Umutsuzluğa kapılarak rahatlamak için insanlar psikolojik ilaç, uyuşturucu, sigara, alkol, rastgele cinsellik bağımlısı olmaktadırlar. Bütün bunlar insana sorunlarını geçici olarak unutmaya yardım etmektedir, ama temel sorun çözülmediği için hastalık ve ıstıraplar geri dönmektedir.
Stres Yönetiminde en önemli şey kişinin kendisiyle ilgili olan farkındalığıdır. Stres içinde olmamızın nedeni farkındalığımızın olmamasıdır. Bir kez farkındalık geliştirebilirsek stresi azaltabiliriz.
8 aşamalı profesyonel bioenerji strese iyi geliyor, çünkü , dinlenmenin öteki adı. 8 aşamalı profesyonel bioenerji, dinlendiriyor ve aynı zamanda size ruhunuzu hissettiriyor. Vücudunuzu forma soktuğu kadar zihinsel yorgunluğunuzu da alıyor.
Birçok insan için, gittikçe stresi arttıran toplumda, 8 aşamalı profesyonel bioenerji sağlık ve huzuru korumak için bir vasıtadır. Nefes teknikleri gerginliği atmaya ve canlanmaya, vücut çalışmaları tüm günü masa başında oturmaktan toplanmış fiziksel yorgunluğu ve rahatsızlığı kaldırmaya yardım etmektedir. Gevşeme teknikleri zamanın daha etkili bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.
Cep telefonları, bilgisayar, yoğun trafik ve devamlı alışveriş çağında 8 aşamalı profesyonel bioenerji çalışmaları kişisel ve hatta iş hayatında büyük anlam taşımaktadır. 8 aşamalı profesyonel bioenerji ile dış koşullardan dolayı kendi doğanızdan uzaklaşmazsınız.
Dünyanın kaybolmuş gibi göründüğü ve eski değerleri reddederek yerine değerler ortaya koyamadığı günümüzde 8 aşamalı profesyonel bioenerji insanlara kendi yolunu bulup Gerçek Özüyle bağlantı kurması için araç olmaktadır. Gerçek özle bu bağlantı sayesinde insanlar, çağımızda çok zor bulunan uyum, huzur ve şevkate ulaşabilirler.
Bu açıdan, 8 aşamalı profesyonel bioenerji sadece fiziksel ve zihinsel egzersizler değil, daha çok bu iç ve dış gerçekleri içeren yeni hayat yolunu kurmak için bir destektir.
8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri günlük yaşamdaki bedensel duruşu düzeltici tesirler taşır. Birey vücut duruşunun daha fazla farkına varır ve günlük yaşamında duruşunu düzeltir. Daha iyi bir fiziksel denge ve duruşa kavuşur. Doğru bedensel duruş birçok rahatsızlıkları önler ve ortadan kaldırır.
Yanlış duruş alışkanlığı boyun, baş ve omuz ağrılarına neden olmaktadır, çünkü boynun doğal kavisi bozulmuştur.
Çökük göğüs kafesi akciğerlerin tam çalışmasını engellemektedir. Yetersiz solunum moral bozukluğuna, keyifsizliğe ve bıkkınlığa sebep olmaktadır.
Çökmüş bel, öne doğru yatan leğen kemiği ve sırtın alt kısmındaki kısalmış ve gergin kaslar sırt ağrılarına yol açmaktadır. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri sayesinde kazanılan doğru bedensel duruş tüm bu rahatsızlıkları gidermektedir.
Bozuk bedensel duruş, kuyruksokumunun işvelsel bozukluğuna sebep olmakta ve kronik sırt ağrılarıyla sonuçlanmaktadır. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri sayesinde kuyruksokumu ve leğen kemiği omurgaya gerekli desteği sağlar, dengeli bir omurga oluşur.
8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri aracılığıyla gelişen doğru ve dengeli bir bedensel duruş fiziksel, zihinsel, duygusal ve ruhsal dengeyi de sağlar. Sürekli masa başında oturarak çalışan insanlar için sunulan bu özel Ofis Çalışanları için 8 aşamalı profesyonel bioenerji uygulaması çok etkili ve faydalıdır.
8 AŞAMALI PROFESYONEL BİOENERJİ GERÇEK ANTI-AGEING YÖNTEMİDİR.
8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri yerçekiminin etkisini azaltarak kasların ve organların yaşlanmasını ve sarkmasını frenlemektedir. Bedensel denge ve koordinasyon gelişmekte, beden duruşu düzelmektedir. Solunum ve dolaşım sistemi daha verimli çalışır, kemikler kuvvetlenir, insülin duyarlılığı, boşaltım işlevi ve bağışıklık sistemi düzene girer, sağlıklı lipit ve kolestrol metabolizması oluşur, mevcut kronik rahatsızlıklar giderilir. 8 aşamalı profesyonel bioenerji tekniklerinde kalp yorulmaz, uyumlu bir biçimde uyarılır, canlanır ve yenilenir.
Çeşitli bilimsel araştırmalara göre 8 aşamalı profesyonel bioenerji tekniklerinin doğru ve düzenli uygulanması kemik yoğunluğunu korumakta ve artırmakta, osteoporoz ve kemiklerin kolayca kırılması engellenmektedir.
Günümüzün stresli yaşamı kemik yoğunluğu üzerinde olumsuz etkiler yaratmakta ve osteoporoza neden olmaktadır. Sık sık adrenalin salgılanması kemiklerdeki kalsiyumu tüketmekte ve hormon dengesini bozmaktadır. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri stresin etkisini azaltmakta, gerekli dengeleri kurmakta ve kemik yoğunluğunu artırmaktadır.
İlerleyen yaşla beraber ortaya çıkan, eklemlerde kireçlenme ve sertleşme, tansiyon dengesizliği, sindirim düzensizliği ve diğer kronik ve yapısal rahatsızlıklarda, 8 aşamalı profesyonel bioenerji alternatif bir terapi biçimi gibi başarıya ulaşmıştır. Tıp bilim adamlarına göre 8 aşamalı profesyonel bioenerji bedenin tüm diğer sistemlerini ve organlarını direkt olarak etkileyen sinir ve endokrin sistemlerinde denge sağladığı için başarılıdır.
8 aşamalı profesyonel bioenerji uygulayan birey bedeni konusunda kendini rahat hisseder, zindeleşip, neşelenir.
8 aşamalı profesyonel bioenerji felsefesine göre : Esnek omurga genç beden demektir.8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri sayesinde omurga esnek, güçlü ve sağlıklı kalmaktadır. Çakra olarak adlandırılan duruşlar omurgayı çeşitli biçimlerde çalıştırarak esnetir, yumuşatır ve sağlıklı hale getirir. Merkezi sinir sistemi oksijenli kanla beslenir ve güçlenir. Vücut çalışmaları eklemleri esnetir, kasları güçlendirir ve uzatır, iç organları uyarır ve canlandırır.
Bloke olmuş enerjiyi serbest bırakır, beden enerjik ve canlı olur. Tüm beden, organlar ve kaslar besleyici maddeler, oksijenli kan ve bioenerjiyle yıkanır. Her bir hücre arınır, yenilenir ve canlanır. Solunum, sinir, kardiyovasküler, dolaşım, sindirim ve boşaltım sistemleri daha sağlıklı olur ve verimli çalışır. Beyinsel fonksiyonlar düzene girer, zihin keskinleşir, stres atılır ve yorgunluk giderilir.8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri forma girmek ve formda kalmak için etkili bir araçtır. Uzun ve yağ içermeyen kaslar gelişir, dayanma yetisi ve dayanıklılık artar. Beden yeni hareket biçimleri öğrenir.
Duruşları uygulayan insan çeviklik, denge, dayanıklık ve büyük canlılık kazanmaktadır. Prana'ların uygulanması bedendeki her kası, siniri ve bezi çalıştırmaktadır. Bu çalışma fizigin düzgün, şekilli, güçlü, esnek ve elastik olmasını sağlar; yorgunluğu yok eder ve sinirleri sakinleştirer. Ama en önemlisi, Prana'ların zihni kontrollu ve disiplinli yapmasıdır.
8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde vücutla ilgili olumlu imge, özgüven ve pozitif özsaygı gelişmektedir. Birey kendisine ilişkin daha gerçekçi, olumlu ve rahat bir görüş kazanmaktadır. Beden daha çevik, esnek ve güçlü; zihin berrak, duygular dengeli hal aldığı için fiziksel, zihinsel ve duygusal istikrar ve güven oluşmaktadır.
İkili ilişkilerdeki fiziksel görünüm ile ilgili çekingenlik, yargı ve kaygılar yok olmaktadır. Birey bedeni konusunda kendini rahat hissetmekte ve yakınlık içeren ilişkilerde endişelerden özgür olmaktadır. Beden imgesi pozitifleşmekte ve özgüven artmaktadır. Birey gevşek, sabırlı ve enerjitik olduğu için daha iyi duygusal bağ kurabilmektedir. İlişkiler kaygısız ve beklentisiz olmaktadır
8 aşamalı profesyonel bioenerji tüm yaştan insanların uygulayabileceği bir sistemdir. Tüm aile birarada 8 aşamalı profesyonel bioenerji sağladığı pozitifleşmeyi ve arınmayı deneyimler. 8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde vücutla ilgili olumlu imge, özgüven ve pozitif özsaygı gelişmektedir. Bireyler kendisine ilişkin daha gerçekçi, olumlu ve rahat bir görüş kazanmaktadır. Beden daha çevik, esnek ve güçlü; zihin berrak, duygular dengeli hal aldığı için fiziksel, zihinsel ve duygusal istikrar ve güven oluşmaktadır.
Aile içindeki bağlar güçlenir, ilişkiler dengeli, sağlıklı ve olumlu olur. 8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde stresten arınan aile bireyleri birbirine karşı sabırlı ve anlayışlı olurlar. Dengeli duygusal bağlar kurulur, ilişkiler beklentisiz ve kaygısız hal alır
Sadece rahatsızlık belirtilerini maskeleyen ya da bastıran tedavilere güvenmekten ziyade kendi sağlığımızın sorumluluğunu daha fazla almamız gerektiğine dair görüşler günümüzde giderek yaygınlaşıyor.
8 aşamalı profesyonel bioenerji sayesinde sağlıksızlığın ilk belirtilerine karşı keskin bir beden farkındalığı sağlanır ve hastalıklar önlenir. Eğer hastalık zaten ortaya çıkmışsa en iyi şekilde tekrar sağlık kazanıp bunu korumaya yardım eder.
Asıl şifa kişinin içinden gelir. Dokuları üremeye, bir yarayı kapamaya veya kırık bir kemiği kaynatmaya teşvik etmek için biyolojik enerjileri harekete geçiren bedendir.
8 aşamalı profesyonel bioenerji tabiatımızda bulunan şifa güçlerinin faydalı bir şekilde ortaya çıkabilmesini sağlar.
8 aşamalı profesyonel bioenerji Terapisi hem önleyici hem iyileştiricidir.
8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri doğru ve düzenli uygulanması sayesinde kaslar esneklik kazanır, güçlenir ve daha kolay uyum sağlar. Solunum ve dolaşım sistemi daha verimli çalışır, kemikler kuvvetlenir, insülin duyarlılığı ve boşaltım işlevi düzene girer, bağışıklı sistemi ve stresle olumlu şekilde başa çıkma yeteneği gelişir, sağlıklı lipit ve kolesterol metabolizması oluşur ve mevcut kronik rahatsızlıklar giderilir. İç organlar canlanır, kan dolaşımı artar, besin maddelerinin taşınmasını hızlandırır ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri solunum, dolaşım, kardiyovasküler, sinir, sindirim ve boşaltım hastalıklarının iyileşmesini sağlamaktadır. Ayrıca, zihinsel rahatsızlıklar ve depresyon, panik ataklar ve her türlü psikolojik takıntılar gibi rahatsızlıklar da 8 aşamalı profesyonel bioenerji Terapi sayesinde giderilmektedir

Mutluluk yalnızca beden ve zihin aracılığıyla yaşanmaz. Gerçek mutluluğu yakalayabilmek için ruhun da devreye girmesi şarttır. Çünkü gerçek kişilik, beden, zihin, duygu ve algının ötesindedir. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri sayesinde ruh, soyut düzeyden deneyimlenebilir, somut düzeye taşınır. Ruh, sadece inanca dayanan bir kavram olmaktan çıkıp tecrübe edilebilecek bir gerçeklik haline gelir.
8 aşamalı profesyonel bioenerji olarak adlanan Orjinal Sistem sekiz bölümden oluşur:
1. Chieko: Evrensel eylem kontrolü
2. Bioplazmatik: Kişisel eylem kontrolü
3. Biotakyonik: Vücut kontrolü
4. Liastrel: Enerji kontrolü
5. 3.Göz: Duygu kontrolü
6. Tepeçakrik: Zihin kontrolü
7. Kökmikrokozmik: Ego kontrolü
8. Telepatik: Bilinç kontrolü
TEMEL 8 AŞAMALI PROFESYONEL BİOENERJİ ÇALIŞMASI - Başlangıç, Orta ve İleri seviye
8 aşamalı profesyonel bioenerji; beden, zihin ve duyguları temizleyip pozitif enerjiyle doldurdukça, insan doğal olarak bütün olumsuz isteklerden, düşüncelerden ve eylemlerden arınır. Birey, özgür iradesini olumlu yönde kullanarak özgüvenini geliştirir, kaderine sahip çıkmaya başlar ve gerçek anlamdaki özgürlüğüne kavuşur.
İnternational Metaphysics academy'de uygulanan çakra tekniklerinin amacı, Çakra bilimini orijinal kaynaklardan olduğu gibi insanlara aktarmaktır. Çakra teknikleri çok boyutlu bir çalışmadır, basit bir bioenerji çalışması değildir.Sadece bu eğitimi Metafizik uzmanı Gökhan Hani profesyonel anlamda verebilir.
Enerji merkezlerini etkinleştirmek, birbirleriyle uyumlu hale getirmek ve canlandırmak için uygulanan tekniklerden olumlu neticeler almak için çalışmalar düzenli olmalıdır.
Çakra teknikleri sayesinde :
Enerji merkezleri ve kanallar temizlenmekte
Enerji merkezleri aktif hale getirilmekte
Enerji merkezlerinin biçimleri düzelmekte
Tüm çakra sistemi dengelenmekte
Enerji blokajlar giderilmekte
Beden enerjik yapılmakta
Rahatsızlıklar giderilmekte
Sağlık gelişmekte
Huzur ve neşe artmakta
İç denge gelişmekte
Farkındalık ve algılama gelişmekte
Kendini bilme artmakta
Bilinç arınmakta
Beynin genelde uyuşuk bölgeleri harekete geçmekte
Beyin daha aktif olmakta
Zihin keskinleşmekte
Gizli potansiyeller ortaya çıkmakta.
Dışarıdan gelen negatif etkenler temizlemekte.
Tedavi sistemi hızlanmakta.
Bilinmeyen hastalıklar vücuttan atılmakta.
İkili ilişkilerde daha çok başarılı olunmakta.
Hamile bayanlar daha kolay doğum yapabilmekte.
Stres'ten uzaklaşmakta ve öfke kontrolü yapılabilmekte.
Çocukların ruhsal gelişimi hızlanmakta.
Performans yükselmekte ve motivasyon artmakta.
Cinsel sorunlar azalmakta.
Kişinin kendine olan özgüveni artmakta.
Sağlıklı evlilik için pozitif enerji ile korunmakta.
Hayata olan inanç ve bağlılık artmakta.
Huzur ve güven ortamı oluşmakta.
Kişinin kendisini yenilemesi ve değiştirmesi desteklenmekte.
Kanser hastalarına alternatif süreçte tedavilerine destek verilmekte.
Şeker,diabet,sedef,sara,hipertansiyon,sarılık vb hastalıklara iyi gelmekte.
Panik atak,depresyon,Fobik bozukluklara ve tüm ruhsal hastalıklara pozitif enerji yüklemekte.
Zeka seviyesini ve AQ seviyesini yükseltmekte.
Vücutta biriken ur ve tümörleri eritmekte.
Chikök çakrası bedende uyumuş halde olan omurganın temelinde yerleşen dinamik potansiyel yaratıcı güç veya enerjidir. Chikök enerjisi kuyruksokumunda bulunan ruh giriş çıkışlarının merkezinde yer alır.
İnternational metaphysics academy de Chikök ile ilgili sunulan bilgi ve teknikler paralelinde bireyin genelde kullanılmayan güç ve potansiyelleri geliştirebilme olanağı doğacaktır. Organizma daha güçlü, dayanıklı ve enerjik hal alacak, tüm organ ve sistemler canlanarak daha verimli çalşacaktır. Beynin genelde uyuşuk halde olan ve kullanılmayan bölgeleri aktifleşecek ve kullanılmaya başlayacaktır. 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri ve çalışmaları Metafizik uzmanı Gökhan Hani tarafından akademik ve teknik eğitimlerle beraber verilir. Günümüzde bioenerji uzmanı olarak binlerce kişi piyasada yer almakta ve manüel uygulamalarıyla enerji verdiklerini sanmaktadır.Bilmedikleri bioenerjiyi,reikiyle karıştırarak,bioenerji uyguladığını sanan insanlar televizyon programlarında ve internet sitelerinde kendi reklamlarını yaptıkları zaman reiki yaptıkları görülmektedir.Bioenerjiyi anlayamayanların reikiyi bioenerji olarak sunmaları çok enterasandır.Reiki gibi ezoterik uygulamaları yapanlar kendilerini hasta ettiklerinin farkında değillerdir.Reiki sembolleri,ruhsal rehberleri ve karma inancı ve felsefeleri komple Budacı zihniyetinin hayali ürünüdür.Ayrıca dünya geneline yayılmak için reikinin kurucuları olan Dr.Usui ve takata tarikatları kendi dinlerinin mistik ve mental yaklaşımlarını yaymak için reiki uygulamalarıyla bugün bu konuda bilinçsiz insanları inanış olarak tuzaklarına düşürerek yayılmaya başlamıştır.Günümüzde reiki eğitimi aldığını sanan ve bunun eğitim pazarlamasını yapan bazı karma inancının sözde hocaları el verme,inisinasyon vb gibi Dr.Usui gibi dağa çıkarak gökyüzünde bir enerji aldım atıp-tutmalarını Metafizik uzmanı ve psikanalist-yazar Gökhan Hani yutmamaktadır.Reiki 4 aşamalıdır.Aşamalarına baktığınız zaman ruhsal rehberleri,sembolleri budist öğretisi ve ezoterizmin gizli, kötü enerjileridir. İslam inancı karma inancını ve budist felsefesini onaylamaz.Enerji,ruhtur.Ruh her insanda vardır.Fiziki bedene,ruh can veren Rahman ve Rahim olan Allahtır.Evrensel enerji ve kudret Allahın biz kullarına ve tüm mahlukata verdiği nur'dur.Allahın nuru ve kudreti tüm yarattığı varlıklardadır.Gerçek böyle iken kendilerine ruhsal rehberler çıkartarak,ezoterik ve okultik semboller oluşturmaları ve bunlardan şifa beklemeleri şirktir.Şifa enerjisi,evrensel enerji,Kudret ve nur sadece ve sadece Allahtandır.Rabbimizin tüm insanlara yaşaması için verdiği enerjiyi, gidipte başka ezoterik ruhlarda aramak ve onlardan yardım niyetiyle istemek gerçek yaratıcıya ortak koşmaktır.Metafizik ilmin kural ve kaideleriyle bilinen teofizik yaklaşımları ezoterik manada islam fıtratıyladır.Esmayü hüsna biz müslümanların sadece kabul ettiği gerçek manadır.Başka bilmediğimiz,ruhsal rehberlerden veya sembolllerden bizler haz almayız.


Bioplazmatik enerji, sisteminde uygulanan bir nefes sanatıdır. Solunum teknikleri, nefes alışverişlerini düzene sokar, solunum rahatsızlıklarını giderir ve zihnin kontrol edilmesini sağlar. Bu teknikler beden-zihin sistemini bir bütün olarak yeniler ve enerjik kılar. Solunum sistemi canlanır ve güçlenir. Sinir sistemi sakinleşir ve yatışır. Kanda oksijen oranı artar ve dolaşım hızlanır. Vücudun bütün hücreleri arınır, beslenir ve yaşam gücü kazanır.
Doğru ve düzenli olarak yapılan nefes teknikleri çok çeşitli iyileştirici etkilere sahiptir. Yorgunluk atılır, bedendeki enerji akımları güçlenir, yaşam enerjisi dengelenir, organlar yenilenir, duygular yatışır ve zihin dinginliğe kavuşur.
Hızlı ve yüzeysel nefes endişe ve korkuları tetiklemektedir. Solunum teknikleri sayesinde nefes derinleşmekte ve yavaşlamakta, sinir sistemi gevşemekte ve duygular yatışmaktadır. Kalp atışları düzene girmekte ve kardiyovasküler sistemin çalışma ritmi sağlıklı bir ritme göre ayarlanmaktadır.
Bioplazmatik enerji teknikleri anıları, düşünceleri, duygusal dürtüleri ve istekleri kontrol etmeye, bilinç gücünü arttırmaya ve geliştirmeye yardım etmektedir.
Nefes doğasının farkına vararak ve nefes alış verişlerini ayarlayarak tüm organizma kontrol edilmektedir. Enerji ile bilinç arasındaki bağlantı aslında solunum vasıtasıyla gerçekleşmektedir. Solunum beden ile zihin arasında bir köprüdür

Günümüz insanı, gergin ve yorucu hayat sürerek dinlenmenin ne kadar önemli olduğunu unutuyor. Çoğu zaman insanlar nasıl dinleneceklerini bilmiyorlar. İşten evine yorgun dönenlerin çoğu, koltukta uzanarak televizyon seyrederek ya da gazete okuyarak dinlendiğini sanır. Ancak bu yeterli değildir, çünkü zihin çalıştıkça sinirsel ve duygusal gerginlik ortadan kalkmaz ve birey tam şekilde dinlenemez. Gevşeyip iyi bir şekilde dinlenebilmek için zihnin çalışması durdurulmalıdır.
Tam ve derin gevşeme beden kaslarında gerginliği attıran bir tekniktir. Tam ve derin gevşeme halinde, kas gerginliği ve dokular arası gerilme azalmaktadır.
Böylece dokulara daha çok kan gelmekte, dokular enerji tüketimi için gerekli besin ve oksijeni almaktadır. Atık maddeler organizmadan atılmaktadır.
Tam gevşeme sırasında zihin ve sinir sistemi rahatlamaktadır. Zihinsel gerginlik giderilmekte ve zihinde birikmiş olumsuz düşünceler ve kavramlar atılmaktadır. Sinir sistemi gevşemekte, yatışmakta ve sinirler dinlenmektedir. Gevşeme durumunda, tüm gerilimler, zorlamalar ve üzüntüler bir yana atılmaktadır.
Gevşeme düzenli uygulandığında, kişi canlılık duyar, yaşam ve sorunları ile daha iyi mücadele edebilir. Bir süre sonra, bedeninizin tüm kaslarını gevşetmekte hiç zorlanmayacaksınız ve kazanacağınız bu rahat durumu güncel yaşamınızda da sürdürebileceksiniz.
Biotakyonik enerji;
Konsantrasyon sırasında zihin dalgalanmaları bağımsızca gözlemlenir ve yaşanan anın değeri anlaşılır. Birey kendine odaklanmayı öğrenir ve günlük kaygılardan uzaklaşır. Böylece zihin sakinleşir, yaşamın temposu yavaşlar ve zorluklarla daha kolay başa çıkılır. Bakış açısı değişir, olumsuzluk içeren sonuçlar büyütülmez. Olumsuz düşünceler kontrol altına alınır, düşünce akışı olumlu yöne yönlendirilir ve duygusal tutarsızlık yok olur.
Biotakyonik teknikleri yaşamın anlamını kavramak ve içsel bilgeliği geliştirmek için etkili araçlardır. Bu teknikler sayesinde zihinsel gerginlik ve duygusal huzursuzluk ortadan kalkar, gerçek benlik algılanarak içsel gerçeklikle bağ kurulur.
Beden, zihin ve duyguları temizleyerek pozitif enerjiyle dolduran 8 aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri, hamileler için de gerekli ve önemli bir çalışmadır.

8 Aşamalı profesyonel Bioenerji çalışmalarında uygulanan nefes teknikleri, kandaki oksijen oranını artırır. Kanda daha fazla oksijen olması, bebeğin gelişimi için çok önemlidir. Uygulanan karın nefesi, alt karın kaslarının gelişmesine yardımcı olarak, normal doğumu kolaylaştırır. Ayrıca rahatlayan sinir sistemi bebeğin huzurlu olmasını sağlar.
8 Aşamalı bioenerji teknikleri çalışmalarında uygulanan duruş teknikleri, hamilelerin vücutlarındaki değişime daha kolay uyum sağlamalarına yardımcı olur. Hamilelik sırasında yaşanan sırt ağrıları, dolaşım ve sindirim gibi sorunlar, hareketler sayesinde minimuma iner.

8 Aşamalı profesyonel bioenerji teknikleri hareketleri pelvis bölgesindeki kasları esnetir ve güçlendirir. Bu sayede doğum öncesi ve doğum sırasında yaşanacak ağrıların giderilmesine yardımcı olur. Hareketler sıvı dengesini geliştirerek, vücudun gereksiz sıvıları tutmasını ve ödem oluşumunu önler. Yine hareketler sayesinde kaslardaki gerginlik atılarak, hamileliğin ileriki dönemlerinde oluşması muhtemel kramplar önlenir.

Hamileliği kolaylaştırarak, bu çok önemli dönemin rahat geçirilmesine yardımcı olan 8 aşamalı profesyonel bioenerji, doğum sonrasında da vücudun daha kısa sürede toparlanmasını sağlar.

SİZDE İMKANSIZ GÖRÜLEN FAKAT BİZİM İÇİN İMKANSIZ OLMAYAN ALTERNATİF(TIP) FELSEFENİN 1001 ÇEŞİT İMKANLARIYLA TÜM RUHSAL VE FİZİKSEL HASTALIKLARA KARŞI METAFİZİK UZMANI VE PSİKANALİST GÖKHAN HANİ'NİN 9 YILLIK TECRÜBESİYLE ŞİFAYA KAVUŞUN.YAŞADIĞINIZ ŞEHİRDEN UZAKLAŞMADAN VEYA İSTANBUL KADIKÖY MERKEZİMİZDE METAFİZİK UZMANI VE PSİKANALİST GÖKHAN HANİ Yİ DAVET EDEREK BULUNDUĞUNUZ TÜM NEGATİF ETKENLERİ VE PROBLEMLERİ ÇÖZÜN.İMKANSIZLIK SADECE YÖNTEM VE TECRÜBE EKSİKLİĞİNDENDİR.

INTERNATIONAL SPECİAL METAPHYSİCS ACADEMY
TEL:0216 449 4561
GSM:0535 939 0123
GSM:0543 765 7590
www.metafizikuzmani.com
Adres:Org.Şahap Gürler Cd.Rasim Paşa Mah.Deniz Otel yönü,Nautilus-Carrefour yolu,Yaşam Eczanesi üstü,Orhan Apt: No:30 Daire:3 -Kadıköy-(Rıhtım)İSTANBUL

Okudunuğunuz yazı toplam 1068 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

AYRILIK: Bir ayrılık vaktiydi; Her yer zifiri karanlık, rüzgar hafiften, teni okşarcasına esiyordu.Bir an zaman durdu.....Dünya durdu....Geceler sustu. Yürüyen ayaklar ses ve iz vermiyordu.Eller ...
20.12.2008 23:32:08 [ Günlük ]

NAZAR KİTABI Nazar halk dilinde göz değmesi,göz yakması,göz çekimi,göz istemi ve göz ışıması olarak bilinir.Arapça nazar'a isabetül ayin denilir.Nazarın bilimsel tanımı ise;gözdeki fotoreseptörle...
19.6.2008 22:27:43 [ Bilim ]

ÖLÜM GERÇEĞİ: İnsan çiğnenmiş bir et parçası,bir dirhem kan pıhtısı ve balçıklı çamurdan ibarettir.İnsanın yaratılışı, su ve toprak gibi kendi özünde canlı iki fenomende saklıdır. İlk insanın yaratıl...
9.10.2008 23:30:51 [ Doğa ]

RADYASTEZİ(BİO MOLEKÜLER FİZİK):İnsan veya objelerin Bio manyetik alanlarının (negatif-pozitif)birbirlerini çekerek doğadaki saf maddelerin bulunmasında kullanılan bir tekniktir. Genellikle iki çatall...
9.8.2008 22:38:45 [ Hobi ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.