22 Kasım 2019 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  metafizikuzmani
http://blog.edebiyatdefteri.com/metafizikuzmani/oku/1260/bayanlara-hediyem 

 • Hakkımda


metafizikuzmani

 • Yazdığım Diğer Konular
Müzik (1)
Astroloji (3)
Bebek (1)
Bilim (7)
Doğa (8)
Eğitim (20)
Ekonomi (3)
Yaşam (19)
Haber (9)
İlişkiler (30)
İş Yaşamı (5)
Kültür-Sanat (6)
Sağlık (24)
Spor (1)
Teknoloji (1)
Mutfak (3)
Moda (14)
Otomobil (2)
Çocuk (1)
Günlük (8)
Finans (1)
Hobi (4)
Din (3)
Şehir (9)
Üniversite (10)


 
BAYANLARA HEDİYEM
20.12.2008 23:57:43  [ Mutfak ]

BAYANLARA HEDİYEM

YÜZÜ GÜZELLEŞTİRME SANATI:Şifalı bitkiler anatomisi ile ilgili aldığım eğitim üzerine her zaman ve her yerde bakımlı olan bayanlar için hazırlanması ve kullanışı kolay güzellik bakımı formülleri siz okuyucularımıza sunuyorum.Kozmetik ürünler içerisindeki kimyasal maddeler hem cilt için zararlı hem de ekonomik anlamda masraflı olması sebebiyle doğada bulunan bitkiler ile güzelliğinizi ve cilt bakımınızı konuşturun.Pozitif olmak için fiziksel ve ruhsal yönünüzün bir arada sağlıklı ve dengeli olması şarttır.Sizlere aşağıda sunacağım cilt bakım hazırlama formüllerini deneyerek sonuçlarını kendi gözlerinizle hem de çevrenizdeki insanların hayran bakışlarıyla hissedeceksiniz.Metafizik uzmanı olarak cilt bakım ve diğer tüm sağlık konularında binlerce formül bilgisine sahip olmama rağmen; sizin için seçtiğim cilt bakım önerilerini dikkate alarak,uygulayabilirsiniz.(formüllerimizin hiçbir yan etkileri yoktur.)
Selülit: Kadınlarda daha çok gözlenen beslenme,genetik ve yağ birikimleriyle oluşan selülit lenf sıvısı ve toplar damar kan akışındaki yavaşlama ile toksin birikimindeki oluşan ciltaltı bağ dokusu hastalığıdır.
Selülit için hazırlanması gereken malzemeler:
1 şişe maden suyu
3 adet limonun suyu
1 şişe bebek yağı
1 paket bebe asprini
10 gram nane suyu
Uygulanışı: Bebe aspirini ezilerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılıp; selülitli bölgeye iki kez sürülerek uygulanır.
Doğum sonrası lekeler:Kadınlarda doğumdan sonra vücutlarının genellikle göbek ve basen kısımlarında çatlak lekeler oluşur.Günümüzde bu lekelerden kurtulmak için birçok pahalı yöntemler uygulanmaktadır.
Malzemeler:
5 yemek kaşığı oksijenli su
5 adet beyaz yumurta kabuğu
3 adet limonun suyu
Uygulanışı:5 adet beyaz yumurta kabuğu 12 gün suda bekletilir.12 gün sonra sudan çıkarılarak kurutup dövülerek toz haline getirilir.Limon suyu ve oksijenli su ile karıştırılarak günde iki kez o bölgelere tampon yapılır.
Sivilce: Genetik olarak insanlarda baş gösteren sivilce, daha çok yağlı ciltlerde kendini gösterir.Ergenlik sivilcesi ile normal yaşta çıkan sivilceler için iki özel formül sunuyorum.
1.Ergenlik sivilcesi için hazırlanacak malzemeler:
2 yemek kaşığı beyaz kil toprağı
1 adet antibiyotik hap
1 fincan alkol
1 fincan domates suyu
Uygulanışı:1 adet antibiyotik hap ezilerek toz haline getirilir.Kil, alkol ve domates suyu ile maske yapılarak yüze sürülür.

Normal sivilceler için malzemeler:
100 gram biberiye otu
100 gram ada çayı yaprağı
50 gram reyhan veya nane otu
2 adet limonun suyu
Uygulanışı:Üç farklı ot 15 dakika bir kapta kaynatılır.Sonra 15 dakika bekletilir.Üzerine limon suyu ilave edilerek yüze günde iki defa sürülür.
Çiller: Yüzde genetik olarak bulunan çiller bayanlar tarafından çeşitli makyajlarla kapatılmaya çalışılır.Yüzde belirginleşen çillerden rahatsız olan bayanlar aşağıdaki formülü uygulasınlar.
Malzeme:
1 çay kaşığı toz tarçın
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı irmik unu
Uygulanışı:Bütün malzemeler karıştırılarak 20 dakika bekletilip, yüze maske olarak sürülür.Yüzde 15 dakika bekletildikten sonra kuru havlu ile alttan üste doğru ovalanarak çıkarılır.Sonra bol su ile yıkanır.
Akneler: Vücutta daha çok sırt-bel ve alın kısımda bulunan küçük yağ gözeneklerine akne denir.Akneli insanlar aşırı sıcak sudan,biber baharatlardan ve stresten uzak durmaları gerekir.
Malzemeler:
1 şişe maden suyu
2 adet limon suyu
3 adet aspirin
3 kaşık beyaz kil toprağı
Uygulanışı:Aspirinler dövülerek toz haline getirilir.Diğer malzemeler ile karıştırılır.Akneli bölgelere sürülerek 15 dakika sonra duş alınır.
Yüz lekeleri: Yüze güneşten gelen ültraviyole ışınlarından veya yaşlanmadan dolayı sarımsı ve kırmızımsı lekeler oluşur.Yüz lekeleri için kullanılacak malzemeler.
1 çay kaşığı zencefil tozu
1 adet yumurta akı
1 adet limonun suyu
1 çay kaşığı üzüm sirkesi
1 adet domates suyu
3 damla zeytinyağı
Uygulama şekli:Bütün malzemeler karıştırılıp 20 dakika bekletilir.Sonra pamuk ile tampon yapılır.
Gençleştirme ve yüz güzelliği tılsımı:Bu karışım insan yüzünü 5 yıl gençleştirme özelliğiyle şahsım tarafından orijinal olarak formülü hazırlanmıştır.Bu tılsım karışımı 35 yaşından sonraki bayanların kullanması daha uygundur.
Malzemeler:
1 kilo pırasa
1 kilo salatalık
1 kilo elma
1 bardak domates suyu
200 gram pirinç
3 adet limonun suyu
10 gram nane suyu
5 gram maydanoz suyu
8 adet bebe aspirini
1 fincan ekşi nar suyu
750 gram süt
Uygulanışı:Pırasanın beyaz kısmı kesilerek alınır.Salatalık ve elmanın kabuğu soyularak diğer kısımları kullanılmaz.8 Adet bebe aspirini dövülerek toz haline getirir.Bütün malzemeler geniş bir kapta 15 dakika kaynatılır.Sonra bu karışım süzgeçte geçirilerek suyu alınıp 20 dakika bekletilir.Günde bir defa suyu 30 dakika kalacak şekilde yüze sürülür.Sonra ılık suyla yüz yıkanır.Çıkan parlaklık ile daha ilk başta hayret edeceksiniz.
Yüzü güzelleştirme sanatı ile ilgili yüzlerce tonik,yüz maskesi,yüz temizleme sütü formülü elimizde mevcuttur


Okudunuğunuz yazı toplam 1167 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

KADINLARIN RUH GENETİĞİ: Kadınların ruh genetiğini çözmek zaman alsa da; Spiritüel yaklaşımın,metafizik ağında kadınların duygu istemi her çağda yaşanması gereken bir duygu diyalektiği olarak karşımı...
18.6.2008 22:57:28 [ İlişkiler ]

YALNIZLIK DİYALEKTİĞİ:Kişinin içinde yaşadığı dünyanın yabancılaşmış olduğunu bilmesi demek olan yalnızlık, tüm insanlara özgü bir duygu değildir.Bütün insanlar yaşamlarının en az bir döneminde kendil...
9.9.2008 21:14:16 [ Şehir ]

TELEPATİ: Telepati parapsikoloji literatüründe, düşünceler arasında doğrudan doğruya bağlantı kurulması, iki zihin veya ruh arasında imaj, fikir, sembol tarzında ortaya çıkan etki alış v...
30.11.2009 00:00:58 [ Eğitim ]

RUHLAR DÜNYASI Metafizik;doğa üstü olayları inceleyen bir bilgi olarak,disipliner ve sistematiktir.Metafizik disiplin içerisinde dört önemli bilgi sistemi akılları zorlamıştır.Ontoloji(varlıkbilim),k...
14.12.2008 21:08:16 [ Eğitim ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.