22 Kasım 2019 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Mehmet Beydemir
http://blog.edebiyatdefteri.com/mehmet-beydemir/oku/507/olumu-hissedebiliyorum 

 • Hakkımda


Mehmet Beydemir

 • Yazdığım Diğer Konular
Din (1)


 
Ölümü Hissedebiliyorum
30.6.2008 14:50:44  [ Din ]

Ölümü Hissedebiliyorum

Her kelimenin, her cümlenin taşıdığı bir mana vardır. O manalar sayesinde güzelleşir duygular, onlar sayesinde anlam kazanır ruh dünyamız.

Ben hiçbir zaman hasbi ruhların taşıdığı o güzel duyguları hissedemedim bunca ömrümce, ya da bunca yıl göz ardı ettim hep. Ta ki güzel gönüllü dostumu güzel o güzel kapıya ulaştığında anladım ölümün taşıdığı güzellikleri. O zaman anladım ölümün nasıl insanı güzelleştireceğini?..

Dedim ya kelimeyi kelime yapan onun taşıdığı mana ruhudur. Artık ne zaman düşünür olsam ölümü, taşıdığı mana ruhu kaplar ruhumu ve alır beni farklı duyguların, farklı iklimlerin araladığı kapıya.

Şimdi içli içli hissediyorum ölümün güzelliğini. Belki geç oldu ama artık hissedilebilmenin lezzetini taşıyor ruhum. Öldüğüm vakit neleri bırakıp , neleri kazanacağımı biliyor, o manaya ulaşmanın sevinciyle yanıp tutuşuyorum.

Selânın musîkisi daha hoş geliyor kulağıma. Yunus ne güzel demiş: "Ölen hayvan imiş aşıklar ölmez.". Biliyorum öldüğüm vakit Rabbimin rahmeti kaplayacak ruhumu. Biliyorum ruhumun ebedi olacağını. Hiç yakın olmadığım kadar yakın olacağım Sevgiliye.'Sevgili', 'Sevgili' diyen sözlerim asıl o zaman manalaşacak. Ölümün güzelliği taşıyor artık ruhum, artık ötelere yelken açabileceğime, sonsuzluk uykusuna yatabileceğime inanıyorum. Artık son ziyaretçimi bekliyorum. Ne zaman geleceği bilinmez bir ziyaretçi de gözlerim.

Sözün bittiği, ruhun ötelere yelken açtığı bir yerdeyim. Sizlere artık o yerden bakacak gözlerim.

Mehmet Beydemir


Okudunuğunuz yazı toplam 786 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

2 Temmuz 2008 Çarşamba 02:38:21
Necip Fazıl ne diyordu"......ötelerden bir haber
Ölüm güzel olmasaydı,
Ölürmüydü Peyganber"

Bu güzel yazı için kutlarım kardeşim.
Ne güzel bu duyguyu hissedebilene...

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.