21 Kasım 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Mahzun Prenses...
http://blog.edebiyatdefteri.com/mahzun-prenses---/oku/987/fethullah-gulen---artik-abd-vatandasi--iste-o-yemin 

 • Hakkımda


Mahzun Prenses...

 • Yazdığım Diğer Konular
Ekonomi (1)
Yaşam (5)
Haber (17)
İlişkiler (9)
Kültür-Sanat (39)
Sağlık (2)
Çocuk (1)
Hayvanlar (1)
Günlük (10)
Din (1)


 
FETHULLAH GÜLEN / Artık ABD VATANDAŞI..İŞTE O YEMİN
23.10.2008 00:57:23  [ Günlük ]

FETHULLAH GÜLEN / Artık ABD VATANDAŞI..İŞTE O YEMİN-İŞTE O YEMİN....(ABD vatandaşlık/bağlılık yemini)

Burada, önünüzde, şimdiye kadar tabiiyetinde bulunduğum her türlü devlet tabiiyeti ve egemenliğini reddettiğime; bundan böyle ABD Anayasası’nı ve yasalarını iç ve dış düşmanlara karşı savunacağıma; ABD’ye bağlılık ve sadakat göstereceğime; kanunun gerektirdiği hallerde ABD ordusuna hizmet vereceğime; kanunun gerektirdiği durumda sivil yönetim altında ulusal önemi olan işlerde çalışacağıma ve bu yükümlülükleri özgür bir şekilde, akıl sağlığım yerinde ve samimi olarak üstleneceğime yemin ederim. Tanrı yardımcım olsun..Ben Fethullah GÜLEN

-İŞTE O ULUSAL ŞARKI....(ABD Ulusal şarkısından bir bölüm)

ABD Sen benim aşkımsın....seni herşeyden çok seviyorum ve herşeyden daha üstün tutuyorum....ABD vatandaşı olmayı ayrıcalıklı bir şans olarak görüyorum.ABD Vatandaşlığına beni kabul ettiğin için seni seviyorum.
ABD nin çıkarlarını/tüm çıkarlarımın üstünde tutacağıma/tain edilen tanklar önünde YEMİN EDİYORUM....Ben Eehhullah GÜLEN..

-Hiç şaşırmadım/şok olmadım/Gülen’in bu vesile ile esas amacına ulaştığını bilmemek gaftır.Beklenen bir son du.. O artık ABD vatandaşı..aman allahım hala bu milleti kendine inandırmayı başarabiliyor ve TC.C.başkanını da ayağına kadar getirtebiliyorsa.Aslında tablo çok net/hattızatında tablo yıllar öncesinden bangır bangır bağırıyordu.
Bunu görmezden gelmek adına uyuyorduk.PESSSSS....

ABD’de Pennsylvania Doğu Bölgesi Federal Mahkemesi’nde Göçmenlik Dairesi USCIS’in ’Yeşil Kart’ başvurusu aleyhinde aldığı kararı bozduran Fethullah Gülen’in başvurusu onaylandı.
Yeşil Kart başvurusunun kabul edilmesiyle Gülen’in ABD vatandaşı olması yönündeki en önemli engel de ortadan kalkmışoldu.
- Başvuru dilekçesinin (I-140) , ABD Göçmenlik ve Vatandaşlık Dairesi USCIS tarafından kabul edilmesini sağlayan Gülen, şimdi de dilekçesinin onaylanması ile ABD vatandaşılığı yolundaki en önemli engeli aştı. Yeşil Kart başvurusunun kabul edilmesinde Gülen’in, aralarında çok sayıda emekli CIA direktörlerinin de bulunduğu 26 önemli isimden aldığı referans mektupları çok ciddi rol oynadı.
-CIA ilgili referanslardan birinde aynen şöyle diyordu "Türkiye’de cemaat yaplanmasını tamamlamış olan Gülen’in,ABD’ye katkıları tartışılamayacak kadar çoktur.Dolayısı ile kendisinin ABD vatandaşlığına alınmasında hiç bir sakınca bulunmadığı gibi/aksine bu bir gerekliliktir....

-Gülen için CIA’dan referans mektupları... vallah/eyvallah...

- Yeşil Kart’ alması sonrasında, artık rahatlıkla ABD dışına çıkabilecek, Türkiye’ye ya da başka bir ülkeye seyahat edip tekrar ABD’ye dönüş yapabilecek. Gülen’in ABD dışındaki seyahatleri için Türk pasaportunu da taşıması gerekiyor.Mahkeme, Gülen’in Amerikalı avukatı Ronald Klasko’nun başvurusuyla, dava boyunca harcanan adli giderler ve masrafların toplamı olan 100 bin 619 doların Gülen’e geri ödenmesine de karar verdi.

-İyi para / yerinde olsam Mehmetcik vakfına gönderirim...
-Yok ya...bende ne saf/aptalım adam ABD vatandaşı binlerce şehit verdik bir kere olsun başsağlığı bile dilemedi...umurundamı Mehmetler....

- Gülen’in Yeşil Kart başvurusu yaptıktan sonra Göçmenlik Bürosu ajanları tarafından video kamera önünde 2 ayrı tercümanın katılımı ile yemin ettirilerek sorgulandığı ve bu sorgulamanın detaylarının rapor edildiği iç yazışmalar da ilgili dava dosyaları arasında mevcuttur..

-Fethullahçılara müjde...hocanız artık ABD vatandaşı / kıyamam ay,canım ne büyük mücadeleler yaptı bu uğurda.Yeminle Hacca gitmiş kadar oldu yani.Hacı olmasada/olamazsada/Kabe o na yasak ya...

-ABD hastalığımızın en bellirgin kanıtı / eyvallah... Gülen’e yakışandı....Okudunuğunuz yazı toplam 9491 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

27 Kasım 2008 Perşembe 18:02:56
"F. GÜLEN HİÇBİR ZAMAN ABD VATANDAŞLIĞI İÇİN BAŞVURMADI"

Gülen'in avukatından iddialara cevap

Fethullah Gülen'in Amerika'da kalıcı oturum izniyle ilgili bazı gazetelerde gündeme getirilen iddiaları, avukatı Ronald Klasko cevaplandırdı.

Samanyolu Haber'e açıklamalarda bulunan Klasko, Gülen'in vatandaşlık için herhangi bir başvurusunun söz konusu olmadığını dava sonunda sadece kalıcı oturum izni aldığına dikkat çekti. Dava sürecinde Türkiye'den kararı etkilemeye yönelik baskı ve yanlış bilgiler gelmiş olabileceğini söyleyen Klasko, mahkemenin bunları ciddiye almadığını ifade etti.

Dinlerarası Diyalog ve eğitim çalışmalarıyla bütün Dünyanın ilgisine çeken ve düşünceleri Dünyanın önde gelen üniversitelerinde masaya yatırılan Fethullah Gülen kısa bir süre önce sağlık sorunları sebebiyle kaldığı Amerika'da oturum izni aldı. Ancak Türkiye'de bazı medya organları hem mahkeme sürecini hem de mahkemenin aldığı kararı çarpıtarak vermeyi tercih etti.

Gülen ve mahkeme süreciyle ilgili iddiaları avukatı Ronald Klasko, Samanyolu Habere anlattı. İddia edildiği gibi Gülen'in hiçbir zaman vatandaşlık için başvurmadığını anlatan Klasko, mahkemenin verdiği kararla Gülen'e sadece oturum izin verildiğini söyledi.

SAYIN GÜLEN, AMERİKA'DA VATANDAŞLIK DEĞİL, KALICI OTURMA İZNİ ELDE ETTİ. KENDİSİ BANA VATANDAŞLIK STATÜSÜ HAKKINDA HERHANGİ BİR ŞEY SORMUŞ BİLE DEĞİL, BUNUNLA İLGİLENİP İLGİLENMEDİĞİNE DAİR ELİMDE BİR BİLGİ YOK. BİZİM YAPMAYA ÇALIŞTIĞIMIZ VE KENDİSİ İÇİN ELDE ETTİĞİMİZ HAK OTURMA İZNİYDİ. AMERİKAN VATANDAŞI OLMAK ÇOK FARKLI BİRŞEYDİR Kİ, BU GÜNDEME BİLE GELMEDİ.

Ronald Klasko, eğitim çalışmalarına verdiği destek ve fikirleriyle dünyanın önde gelen entellektüeli seçilen Gülen'in bu özelliklerinin oturum izni almasındaki en büyük etken olduğuna dikkat çekti.

SAYIN GÜLEN, OLAĞANÜSTÜ YETENEK KATEGORİSİ ALTINDA, HALİ HAZIRDA MEVCUT OLAN EN YÜKSEK KATEGORİDE BU İZNİ ALDI. BİZ, BÜTÜN DÜNYADAN PEK ÇOK İNSAN İÇİN BU TÜR VAKALARI ÇOK YAPTIK VE BUNLARIN HEPSİNİ DE BAŞARIYLA YAPTIK VE BUNLARDAN ELİMİZE YÜZLERCESİ GELDİ. VE SAYIN GÜLEN, BU YÜZLERCE KİŞİ ARASINDAN BUNUN İÇİN EN YÜKSEK NİTELİKLERE SAHİP OLANIYDI. VE NİHAYETİNDE DE FEDERAL YARGIÇ, SAYIN GÜLEN'İN OLAĞANÜSTÜ YETENEK VASFINI KARŞILADIĞI GÖRÜŞÜNÜ ÇOK GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SAVUNDU. VE EĞER OLAĞANÜSTÜ YETENEK VASFINI KARŞILIYORSANIZ, KALICI OTURMA İZNİ ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ TEMEL GEREKLİLİĞE SAHİPSİNİZ DEMEKTİR.

Gülen'in avukatı dava sürecinde Türkiye'den bazı çevrelerin mahkemeyi etkilemek için baskı oluşturmaya çalışmış olabileceğini ancak mahkemenin bunları ciddiye almadığını vurguladı.

DAVA SIRASINDA HÜKÜMET, BAZI İDDİALAR ÖNE SÜRDÜ VE BU BİLGİLER TÜRKİYE'DEN GELMİŞ DE OLABİLİR GELMEMİŞ DE. ONLARIN BİLGİLERİ NERDEN EDİNDİKLERİNİ KESİNLİKLE BİLMİYORUM. AMA BENİM GÖRÜŞÜME GÖRE, BUNU SAVUNMAK İÇİN HERHANGİ BİR DELİLLERİ YOKTU VE AMERİKAN SİSTEMİNDE DELİL OLMADAN BİRŞEYİ SÖYLEMEK HİÇBİR ANLAMA GELMİYOR. YARGIÇ BUNLARA HERHANGİ BİR ÖNEM ATFETMİŞ GİBİ GÖRÜNMÜYOR. BU MAHKEMENİN KARARINI ETKİLEMEMİŞTİR VE ÖYLE GÖRÜNÜYOR Kİ MAHKEME DE BUNA HİÇ AĞIRLIK VERMEMİŞTİR.

Gülen'in avukatı, dava sonunda mahkemenin verdiği kararın Amerikan yargı sistemine olan güveni de ortaya koyduğuna dikkat çekti.

BİZDE BİR DENGE SİSTEMİ VARDIR. EĞER SİZİN İSTEMEDİĞİNİZ BİR ŞEYİ YAPAN BİR BİRİM VARSA O ZAMAN BAŞKA BİR BİRİME BAŞVURABİLİRSİNİZ. O YÜZDEN ŞAYET AMERİKAN GÖÇMENLİK BÜROSU SAYIN GÜLEN'İN KALICI OTURMA İZNİNE SAHİP OLMASINI SAĞLAYACAK NİTELİKLERE SAHİP OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORSA MAHKEME SİSTEMİNE BAŞVURMA ŞANSINIZ VAR. AMERİKA'DAKİ YARGIÇ DA, BİZİM, SAYIN GÜLEN'İN KESİNLİKLE KALICI OTURMA İZNİ ALMA VASIFLARINA SAHİP BİRİ OLDUĞU YÖNÜNDEKİ ÖNERİMİZLE AYNI KARARI VERDİ.

Ronald Kalasko, dava sürecinde zaman zaman biraraya geldiği Gülen'den etkilendiğini de söyledi.

SANIRIM BENİ EN ÇOK ETKİLEYEN ŞEY ONUN MÜTEVAZILIĞİ OLDU. ÖYLE DAVRANIYORDU Kİ ONUNLA TANIŞMAK BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ONURKEN SANKİ KENDİSİ BENİMLE TANIŞMAKTAN DOLAYI ONUR DUYMUŞTU. AYRICA BİR AVUKAT OLARAK, MÜVEKKİLİNİZİN YAPTIĞI YA DA ÖĞRETTİĞİ HER ŞEYE İNANMAK ZORUNDA DEĞİLSİNİZ. AMA ÖĞRETTİĞİ YA DA SAVUNDUĞU ŞEYLER GERÇEKTEN ÇOK OLUMLU ŞEYLERSE BUNUN HİÇ KUŞKUSUZ SİZE YARARI DOKUNUR. BENİM BUNU HİSSETMEM DE, ONUN GÜÇLÜ BİR SAVUNUCUSU OLMAM DA BANA ÇOK YARDIMCI OLDU.

SAMANYOLU HABER
20.Kasım.2008 16:44:27
http://www.samanyoluhaber.com/haber-126301.html
26 Ekim 2008 Pazar 09:36:09
subaylarımız amerikada egitim görmekta doktorlarımız amerikada egitim almakta.....teknoloji amerikada var....
eeeeeeeeeeeeeeeeee
bırakında korusun....
24 Ekim 2008 Cuma 17:48:37
bu adam ülkesine zaman dönecek acaba....
23 Ekim 2008 Perşembe 02:22:46
MÜSLÜMANLIK BUNA DERİM İŞTE BEN
HELAL OLSUN

ASALETİN SONU GELİYOR SANIRIM
İNSANLIĞA GERÇEKTEN ACIRIM
SEN BİR BAŞKASIN BENİM GÜZEL KUTSAL VATANIM

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

26.06.2008’i yazım hayatımın en onurlu günü olarak kabul ediyorum.Bana bu onuru bahşeden Cumhuriyet döneminin yetiştirdiği halen yaşamakta olan üstadların en büyüğü Güzide GÜLPINAR’a t...
29.8.2008 21:17:52 [ Kültür-Sanat ]

esasen ben anneler-babalar-sevgililer ya da başka isimlerle özdeşleştirilmiş olan kalıpsanmış günlere oldum olası karşıyım.Duygu ve düşünceler asla 24 saate sığ maz.Saygı-sevgi-özlem-hasret-anm...
8.6.2008 09:11:09 [ Çocuk ]

Yıllardır ortalarda dolaştırılan ve de çoğu zaman ta gözümüzün içine kadar sokulmağa çalışılan,sözde Ermenistan-Kürdistan-genişletilmiş Irak-Ege denizini bünyesinde gözteren Yunanistan harit...
23.11.2008 21:20:11 [ Haber ]

O geldiği güne değin bir çoğumuzun yaptığı gibi bende hayvanları uzaktan severdim.Karşılaştığım sokak hayvanlarının barınma,aşı,gıda sorunları ile muhakkak ilgilenirdim aynı zaman da yetkililerin de k...
8.6.2008 18:55:35 [ Hayvanlar ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.