17 Ocak 2020 Cuma
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  kemalat
http://blog.edebiyatdefteri.com/kemalat/oku/4946/tercih-sizlerin 

 • Hakkımda


kemalat

 • Yazdığım Diğer Konular
Bilim (3)
Eğitim (2)
Ekonomi (2)
Yaşam (25)
Haber (1)
İlişkiler (5)
Kültür-Sanat (3)
Sağlık (3)
Çocuk (1)
Günlük (5)
Din (8)


 
Tercih Sizlerin
27.11.2013 16:31:20  [ Günlük ]

Tercih Sizlerin

Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhuriyet olarak kalabilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi'nin tek başına iktidar ve dahi Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olması kaçınılmazdır.

Önümüzdeki süreçte yerel seçimler, genel seçimler ve de Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere üç seçim Türkiye seçmeninin özgür iradesi ile şekillenecektir. Özgür irade derken genel bir kullanım olduğu için söyledim. Yoksa hiç de göründüğü kadar basit ve de kolay olmayacaktır. Ulusal ve de uluslar arası bir sürü komplo teorileri siyaset teorisyenleri tarafından gündem edilecektir. Kısa süre önce üretime başladı bile. Bir tane örnek mi vereyim? Tamam, peki. İşte size örnek; Gezi Parkı Olayları. İçişleri Bakanlığının açıklamış olduğu istatistiklere göre ülke genelinde 80 ilden yalnızca bir ilde Bayburt şehrinde halk eylemlere katılmamıştır. 2000-2001 yıllarında Bayburt ilinde görev yaptım. Bayburt'u ve de Bayburtlu kardeşlerimi çok iyi tanırım, bilirim. AKP hükumetinden memnun oldukları için değil, hayatlarından bezdikleri için kim gelirse gelsin artık fark etmez, değişen de hiçbir şey olmaz düşüncesiyle kendi hallerinde zoraki bir kabulleniş ile hayatlarına devam etme içselliği Gezi Parkı eylemlerine destek vermemelerine asıl sebep olmuştur.

Her neyse, Gezi Parkı Eylemleri için diyeceğim şu ki; bu olaylar tarihi bir olaydır ve de tarih kitaplarında geniş bir şekilde yer alacak adeta Kuvvayi Milliye Hareketi gibi başlı başına bir halk hareketiydi. Bu harekete katılan, destek veren tüm vefa ehli vatanseverleri, en derin sevgilerimle tebrik ediyorum.

Yalnızca ülkenin değil, dünyanın dört bir köşesinde yapılmış olan gösteri ve de yürüyüşlerde dahası eğlence ve de sevinç karnavallarını aratmayacak kalitede yaşanılan olağanüstü güzellikteki bu eylemlerde, Türkiye Cumhuriyeti halkının yeniden dirilişine tüm dünya şahit oldu. Elbette ki, iktidar erki elinden gideceğini anlayan AKP, devletin tüm gücünü en zalimane bir şiddetle kullanmak suretiyle Kuvayi Milliye Hareketi'ni püskürtmeyi başarmıştır. Hiç mübalağasız, AKP hükümetini, Sayın Başbaka'nı ve de emeği geçen tüm yetkili ve de etkili eşhası kutluyorum. İleri demokrasi içesinde dikta yönetimlere parmak ısırtacak derecede başarılı bir zorbalık sergiledikleri için. Aynısının tıpkısını çok yakın geçmişte İtilaf Devletleri Çanakkale'de, Maraş'ta, Antep'te, Kilis'te ve de memleketin dörtbir köşesinde top mermileri, süngüler ve dahi bir sürü rezaletliklerle yapmışlardı. Ne yapalım başka çare mi var? Elimiz kolumuz bağlı diyen ihanete hazır kişi ve de odaklar da hiç de şaşırılmayacak bir şekilde mevcud güç odaklarının yanında saflarını belirlemişlerdi. Hafızanız mı silindi? Yoksa herkes aslına mı rucu ediyor? Farklı bir şey bekleyen yanılırdı zaten.
Özetle; dünyanın dört bir yerinde yaşamakta olan halkımız, nasıl bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti görmek istediklerini sokaklarda son derece açık ve de seçik bir tarz ile göstermiş ve de tüm dünya uluslarına deklere etmiştir.

Şimdi, yapılacak olan tek bir şey kalıyor. Nedir o? Sayın Başbakanımızın ifade ettiği gibi, sandığa gideceğiz. Ve CHP'yi yerel ve de genel seçimlerde tek başına söz sahibi yapacağız.

Bunun adını da dilerseniz şimdiden koyalım. Derin Halk'ın Derin Devlet ile imtihanı.

Halk; Halk edendir, yaratandır, yoktan var edendir. Asla ama asla kaybetmez.

Haydi, kalın Büyük Türk Halkı'na saygı ve de hürmet ile. Hoşça kalın.

Okudunuğunuz yazı toplam 597 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Bugünkü makalemin konusu, yalan ve yalancı kavramları üzerine olacaktır. Birbirimizi itham ettiğimiz, son derece ağır neticelerle nihayetlenen, çıkarılması hiç de kolay olmayan bir leke, kötü bir etik...
7.10.2013 19:54:25 [ İlişkiler ]

Bu yazıyı kaleme alıp almamakta epey tereddüt ettim. Acaba, çok mu acele ediyorum, yanlış anlaşılır mı? Kafaları ve gönülleri karıştırır mıyım? İyiden iyiye düşündüm. Sonra, çelik kasamdaki sözle...
22.10.2013 19:03:15 [ Din ]

Her bir bireyin bildiği, kaçışı olmayan bir gerçektir ölüm. Ölüm gecikir mi? Hayır, gecikmez. Doğum nasıl ki bizim tercih ve de irademiz dışında gerçekleşiyorsa, ölüm de aynen böyledir. Ne zaman takdi...
9.11.2013 00:34:13 [ Sağlık ]

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu. Atatürk devrimlerini, laikliği Türkiye Cumhuriyetine kazandıran bilge kişi. İzmir İktisat Kongresi ile ABD dahil tüm dünya ülkeleri ekonomik krizde iken On y...
16.9.2013 21:08:35 [ Günlük ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.