15 Aralık 2019 Pazar
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  KARASU005
http://blog.edebiyatdefteri.com/karasu005/oku/5330/muhtesem-yuzyil 

 • Hakkımda


KARASU005

 • Yazdığım Diğer Konular
Haber (1)
Kültür-Sanat (1)
Din (1)


 
MUHTEŞEM YÜZYIL
11.3.2015 13:47:58  [ Kültür-Sanat ]

MUHTEŞEM YÜZYIL

dizi başladı bitti. bir daha başladı. yahu biz ne cahil milletiz bu ekranlara çıkanların gözünde. ya da neden bunlar bizim bu kadar cahil olduğumuzu düşünüyorlar.
bir gurup ki içinde ulemasından, araştırmacısına, siyasetcisinden hata üzerine bu işler vazife olmayanına kadar bir tartışma. hepsi dizinin bedava reklamcısı aslında. bize cahil muamelesi yaparlar farkında bile değiller.
yok osmanlıda böyle değilmiş. yok osmanlı kadınları böyle değilmiş. yok harem bu değilmiş. kardeşim... hoop
tarihi bilen osmanlının nasıl olduğunu biliyor. bu bir tarih filmi değil. bir kurgu bir senaryo. ne isterse hayeller yazar oynatır.
haaaaaaaaa..
ama bütün bunlar bizi asıl meseleye götürüyor. evet. gün gibi açık bir mevzuya. biz millet olarak şöyleyiz efendim
okumayız, araştırmayız. ne yaparız. tarihi, coğrafyayı, siyaseti,alışverişin nasıl yapılacağını,ne içileceğini, hangi telefonun alınacağını... aklınıza ne gelirse...
hepsini televizyondan öğrenen bir milletiz. işte bu yüzden, bir takım gürüh, oraya çıkar ve bizi şekillendirmek ister. komik olan da, en basit meseleler bile saatlerce tartışılır, medya bunlara çanak tutar. televizyon ve proğramlarda ele geçirilmiş. bir reyting yalanı ortalıkta. bunu size bir sonraki yazımda yazacağım. türk televizyonları aslında dünya televizyonları ama bizi bizimki bağlar. bir reyting haber merkezi kuşatmasındadır... kısacası. bize söylemeye, bizi dinlemeye, bizden şekiller çıkartmaya alışmşlar. yani alıştırmışız. muhteşem yüzyıl tek bir örnek sadece, hepsi böyle yayınların... onun bir kurgu olduğunu bir yana koyarlar. vay tarihi yanlış öğretiyorlar derler. kardeşim... yarım akıllı bile olsa insan. diziden değil, tarihi tarihten öğrenir.

Okudunuğunuz yazı toplam 453 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

şimdi okuyacaklarınız yeryüzündeki bir çok insana, hatta çok gariptir Müslüman olanlara fantastik bir hikaye gibi gelir. oysa hz Musa dan bu yana,hatta daha eskidir. İsrail oğulları cinlerle ilişk...
5.3.2015 15:22:28 [ Din ]

GÖNDEREN: TARİH: 22. 07. 1988 Ben Lazım, Aleviyim, Kürdüm, Çerkezim Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan Her ı...
9.3.2015 14:59:12 [ Haber ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.