27 Ocak 2020 Pazartesi
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  KARASU005
http://blog.edebiyatdefteri.com/karasu005/oku/5328/halkima-mektup 

 • Hakkımda


KARASU005

 • Yazdığım Diğer Konular
Haber (1)
Kültür-Sanat (1)
Din (1)


 
HALKIMA MEKTUP
9.3.2015 14:59:12  [ Haber ]

HALKIMA MEKTUP

GÖNDEREN: TARİH: 22. 07. 1988
Ben Lazım, Aleviyim, Kürdüm, Çerkezim
Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan
Her ırktan, her mezhepten insanın
Kardeşiyim ben
Bu Ülkeyi bizler için kurmak isteyen
Her ırktan, her mezhepten atalarımızın
Torunlarıyım ben
GÖND. ADRES:
Türkiye Cumhuriyeti Toprakları

ALICI ADRES: Türkiye Cumhuriyeti Toprakları
SYN. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı
Ben, hiçbir partiye, derneğe üye değilim
Resmi ve siyasi bir kimliğim yok
Benim bu mektubu yazmam
Halkımın refahını istememdendir
Refahımız için bilinçli seçmen olalım.


HALKIMA MEKTUP

Satırlarıma başlamadan önce, milletime selam eder, büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden öperim. Yeni bir seçim yaklaşıyor, çok dikkatli olmalıyız. Doğru kararlarımızın sonucu hizmet, yanlış kararlarımız zahmet olarak bize geri dönecektir. Biz, tarafsız ve adil olmazsak, seçtiğimiz insanlar bizi yok sayar. Orayı babalarının şirketi, o koltuğu da hak ederek aldığını düşünürler, bu düşünce onları, millete hizmetten uzaklaştırır.
Babamın partisi, dedemin partisi, bu aşiret bizden, şu mezhep, bizim parti diye oy verirsek, başka milletler uzaya giderken, bize seyretmek düşer. Bu Millet, yanlış kişilere oy vermenin sonucunda, birçok kez, çok ağır bedeller ödemiştir. Benim sözlerim, oyunu duygusal kullanıp adil olamayanlara. Araştırmadan oy verip, eliyle geleceğini karartan insanıma. Oy kullanmak gibi son derece önemli bir görevi, ciddiye almayan, farkında olmadan yönlendirildiği için, yanlış oy kullanan insanıma.
Ülkemize bir bakalım. Üç tarafı denizlerle çevrili, Asya’yı Avrupa’ya bağlamamız ve İstanbul Boğazı dolayısıyla, son derece önemli bir konumdayız. İklim ve topraklarımız her türlü tarıma ve hayvancılığa elverişli. Denizler ve göllerimiz, balıkçılık açısından son derece kaliteli. Yer altı ve yerüstü zenginliklerimiz, birçok ülkede olmayan değerli maden yataklarımız, sanayi açısından bakıldığında, gelişmiş birçok ülkeden daha avantajlı olduğumuzu görüyoruz. Hep görüyoruz da, bir türlü kalkınamıyoruz. Türk markasıyla dünyaya ne satıyoruz, otomobil mi? Uçak mı? Tank mı? Kamyon mu? Et mi? Nerede… Gücümüz yetip alabilsek kendimiz yiyeceğiz. Biz dışarıya ham madde satıyoruz, işlenmiş olarak, çok yüksek paralara geri alıyoruz. Ekonomik olarak, her türlü imkân mevcutken, değerlendirdiğimiz takdirde, zenginleşmenin getireceği ileri teknolojiye sahip olmak varken, ileri medeniyetler seviyesine NEDEN ulaşamadık? Birçok ülke uzay projeleri geliştirirken, ürün ve sanayide en son teknolojiye ulaşırken, biz NEDEN hep seyirci kalmışız. NEDEN bu ülkelerin ürün ve teknolojilerini yüksek paralar ödeyerek satın almak durumunda bırakılmışız? NEDEN birçok ülkenin ürün sattığı “Pazar” olmuşuz? Bunlara dur diyecek, ülke insanının menfaatlerini milletini düşünerek yönetecek, adam gibi adamları hiç mi seçmemişiz? Bizi kimler yönetmiş, ne diye yönetmişler. Kim için yönetmişler? Bir bakın etrafınıza, NEDEN gelen bütün hükümetler, kargaşa, kavga ortamından başka bir şey vermemiş bu millete? Bir bakın etrafınıza, kavga hiç durmuş mu bu memlekette? Zorumuz ne, biz refah içinde, kardeşçe yaşayan bir ülke mi istemiyoruz? Yoksa istediğimiz fakirleşmek mi de bunlar, bizim olan topraklarda, bizim olan hakları görmezden gelip, kendi keselerini dolduruyorlar. Ey Millet uyan!
Yoksa bu Milletin aklı mı kıt? Yooo, araştırın da bir görün, bu bahsettiğimiz ülkelerin kalkınmasında rol oynayan birçok önemli projeyi, Türk bilim adamları ve mühendisleri başarmıştır. Allah Allah, ne diye bu adamlar kendi ülkelerinin kalkınmasına değil de, başka ülkelerin kalkınmasına hizmet etmişlerdir. Araştırın bir görün, ülkesine hizmet etmek isteyen, kaç bilim adamının, vatan evladı kaç tane mühendisin başlarına neler gelmiş. Korumazsan, sahip çıkmazsan, Beyin Göçü olur. Akıllı adamın olmadığı yeri, deliler işgal eder, uğraş dur laf anlamazla, hak hukuk bilmezle. Akıllı adamı korumaz, ülkende tutamazsan, gavurun tayyaresine biner, gavurun mamasıyla büyütürsün çocuklarını. Tabi alabilirsen, ya da bunları almak için, ömrün çalışmakla geçer, insan olduğunu anlamadan, rahat bir nefes alıp gün yüzü görmeden, bedenini toprağa verirler, ancak o zaman kendi yapımın bir şeye binersin, o da imamın kayığı.
Mesele şurada! Birileri senin ülkene, yönetimlerine müdahale etmiş, halende ediyor. sanayini geliştirmemiş, üretim yaptırmamış. Peki, nasıl yapmış bunu? İnsan sanıp, vatan evladı diye seçtiklerimiz bunların her isteğine okey deyip, imzalar atmış. Milletin haberi var mı? Millet oy alana kadar lazım. Ey millet uyan!
Bizim memleketin meselesi terör değil, başörtüsü değil, Alevi, Sünni, Kürt, Laz değil… Bizi kandırıyor, oyalıyorlar. Bunlara kulak asmayın. Bunlara şunu söyleyin, “Bu ülke Kurtuluş Savaşı verdi. Kimse o zaman sormadı sen alevisin gelme, sen Kürtsün gelme, sen Çerkezsin, Lazsın, Sünnisin, Yörüksün, bu millet için savaşamazsın” demedi. Biz kimsenin bir şey söylemesini beklemedik zaten. Ülkenin her yanından, her köşesinden, her mezhepten insanımızla koşup geldik. Şimdi ne oldu kardeşim? Birilerinin kışkırtmasıyla, ayrımcı olmaya kalkanlarımız var. Omuz omuza savaşmış, helalleşmiş, şahadet şerbetini bizim için aynı kaptan içmiş dedelerimizin kemiklerini sızlatanlar var. Biz kendimizle barışık olmadıkça, çoluk çocuğumuzun geleceğini karartırız. Ey millet uyan!

Okudunuğunuz yazı toplam 521 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

dizi başladı bitti. bir daha başladı. yahu biz ne cahil milletiz bu ekranlara çıkanların gözünde. ya da neden bunlar bizim bu kadar cahil olduğumuzu düşünüyorlar. bir gurup ki içinde ule...
11.3.2015 13:47:58 [ Kültür-Sanat ]

şimdi okuyacaklarınız yeryüzündeki bir çok insana, hatta çok gariptir Müslüman olanlara fantastik bir hikaye gibi gelir. oysa hz Musa dan bu yana,hatta daha eskidir. İsrail oğulları cinlerle ilişk...
5.3.2015 15:22:28 [ Din ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.