19 Ekim 2019 Cumartesi
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  hacı ali
http://blog.edebiyatdefteri.com/haci-ali/oku/3806/kahreden-ihanete-erdogan-el-atti 

 • Hakkımda


hacı ali

 • Yazdığım Diğer Konular
Astroloji (1)
Bilim (21)
Eğitim (1)
Yaşam (11)
Haber (187)
İlişkiler (95)
Sağlık (1)
Günlük (2)
Din (47)


 
Kahreden ihanete Erdoğan el attı
18.7.2010 13:43:11  [ Haber ]

Kahreden ihanete Erdoğan el attı


PKK'ya "kendi adamlarımız" diyen hain subaylar ve bu subayların korunması meselesine Başbakan Erdoğan el attı. Başbakan'a bilgi verildi...Türkiye, ihanet konuşmalarına kilitlenirken Genelkurmay sessizliğini koruyor. Beklenen açıklama Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'den geldi.

İhaneti ortaya çıkaran Bugün'e teşekkür eden Gönül, mahkemenin suçu sabit görmesi halinde olayın 'Korkunç bir felaket' olduğunu söyledi.

Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen 'ihanet konuşmaları' başkenti hareketlendirdi. Genelkurmay sessizliğini korurken Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gönül, dosyadan haberdar olduğunu ve gereğinin yapıldığını açıkladı. Mahkemenin suçu sabit görmesi halinde olayın 'Korkunç bir felaket' olduğunu vurguladı. BUGÜN'ün manşetiyle dosyayı yeniden 'derinlemesine incelediklerini belirtirken, "İyi bir iş yaptınız. İyi bir gazetecilik yaptınız, teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

2,5 YIL GEÇTİ

MİT'in tespit ettiği ses kaydında 10 Ekim 2007'de Yarbay Selami Selçuk Ç.'yi arayan Hava Pilot İsteğmen Fırat Ç., PKK'lılar için 'bizimkiler' diyerek çok zayiat verdiklerini, bu nedenle Heronlar'ın ya düşürülmesini ya da koordinatlarının değiştirilmesini istiyordu. Yarbay ise çaresine bakacaklarını dile getiriyordu. Bu konuşmanın üzerinden 2.5 yıl geçmesine rağmen adı geçen subaylar hala orduda görev yapıyor.

SÜRÜNCEMEDE KALDI

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Genelkurmay Askeri Savcılığı'nın dosyayla ilgili soruşturmasının sürdüğünü söyledi. Dosyanın Genelkurmay Askeri Savcılığı ile Hava Kuvvetleri sürüncemede kaldığını anlatan Gönül, şöyle devam etti: "Orada çözülemeyince rutin uygulama olarak bize intikal etti. Bize intikal edince, biz çözdük. Genelkurmay Askeri Savcılığı bakıyor.Yargı aşamasında olduğu için müdahale etmiyoruz, ne yaptınız diye sormuyoruz." Bakan Gönül, ihtilafın ne zaman çözüldüğünü ise hatırlamadığını ifade etti.

BAŞBAKAN'I BİLGİLENDİRDİK

Suçun subutunun mahkeme sürecinde belli olacağını belirten Bakan Gönül, "Olay doğruysa korkunç bir şey, felaket. Başka bir şey denilemez." ifadesini kullandı. Gönül, olayla ilgili Başbakan Erdoğan'ı da bilgilendirdiklerini kaydetti. "Halkın iradesini temsil eden görevli olarak görevimizi yaptık' diyen Gönül, vatandaşlardan rahat olmalarını ve endişe etmemelerini istedi. Gönül, "Mahkemeler tamamen bağımsız, burada gereken yapılacak." dedi.

Genelkurmay mutlaka soruşturma yapacaktır

ŞAHİN: TSK SORUŞTURMA YAPACAKTIR


TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, 'Ordu içinde PKK'lıların bulunduğu' iddiasının çok ciddi olduğunu belirterek Genelkurmay Başkanlığının, kendi içinde inceleme, değerlendirme, soruşturma yapacağını söyledi. Şahin, TBMM'de gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir gazetecinin ''Ordu içinde PKK'lılar olduğuna ilişkin haberler var. Muhalefet, Genelkurmayın, habere ilişkin açıklama yapmamasını, sessizliğini eleştirdi. Genelkurmay Başkanlığının sessiz kalmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusu üzerine şunları kaydetti: ''Bu çok ciddi bir iddiadır. Mutlaka Genelkurmay Başkanlığımız, kendi içinde bir inceleme, değerlendirme, soruşturma yapacaktır. Bu inceleme ve soruşturma sonucu ortaya çıkınca açıklama yapması herhalde daha uygundur diye düşünmüş olacaklar.''

PKK'YA "KENDİ ADAMLARIMIZ" DİYEN HAİNLER!

BUGÜN, 15 Temmuz'da ‘İşte İhanet' başlıklı manşetiyle vahim olayı kamuoyuna duyurdu. Hava Pilot Yarbay Selami Selçuk Ç.'ye telefon açan Hava Pilot Üsteğmen Fırat Ç., PKK'lı teröristlerden "Kendi adamlarımız" diye bahsediyordu. İnsansız hava aracı Heron'lar yüzünden çok zayiat verdiklerini belirtirken "Çok zayiat veriyoruz. Ya koordinatlarını değiştirin ya da Heron'ları düşürün" diyordu. Yarbay Selami Ç. ise "Bir çaresine bakarız" karşılığını veriyordu.

KARARGAH BAĞLANTISI

İhanet konuşması, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) 2007 yılında takibine takıldı. Konuya ilişkin rapor Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na gönderildi. Dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ'un askeri savcılığa verdiği talimat çerçevesinde skandal konuşmayı yapan subaylarla ilgili soruşturma, İşçi Partisi (İP)/ Karargah Evleri dosyasına bakan Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok'a verildi.

Tıpkı İP/Karargahevleri dosyasında yaptığı gibi bu dosyayı da kararttığı iddia edilen Üçok, Heron dosyasını karargah evleri dosyasıyla birleştirmedi. Dosyanın geldiğini 23 Eylül 2008'de Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na bildiren Üçok, dosyayı ayrı bir dosya olarak devam ettirdi. Dosyaya uzun süre dokunmayan Üçok'un, soruşturma kapsamında Hava Pilot Üsteğmen Fırat Ç.'yi şüpheli olarak dinleyerek sadece 1 gün nezarete alıp tutuklamaya sevk etmeden bıraktığı iddia edildi. Yarbay Selami Selçuk Ç.'yi de tanık sıfatıyla dinleyip hakkında işlem yapmadı.

ŞEHİT AİLELERİ AYAKTA
Şehit aileleri, haberin ardından "Yavrularımız boşuna mı öldü? İhanetin hesabını verin!" tepkisini verdi. İhanet planından 11 gün sonra gerçekleşen Dağlıca Baskını'nda yakınlarını kaybeden aileler de "Hakkımızı helal etmeyeceğiz" dedi.

Haberin yayımlanmasının 3. gününde de Genelkurmay sessizliğini korudu. Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik ise skandal görüşmeyle ilgili suç duyurusunda bulundu.

BugünOkudunuğunuz yazı toplam 700 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Mehmet Ali BULUT Haber 7 31 Mayıs 2009 00:11 Olur. Bal gibi olur. “Olmaz” diyorsanız ve vaktiniz de varsa bu yazıyı okuyun. ‘Olabilir’ diyorsanız bu yazı size g...
2.6.2009 01:49:51 [ Haber ]

KELİME-İ ŞEHADET Kelime-i şehadet Müslümanlığın hem temel esaslarından birincisi hem de kapısıdır. Müslümanlığın ilk şartı iman etmektir. İmanın ilk şartı ise kelime-i tevh...
6.1.2009 20:52:39 [ Din ]

Vanga Nine, yani... Slav dillerinde "Baba" nine demek. Asıl adı Vangelia Guşterova.. Eski Osmanlı tebaı, bir Pomak, kadıncağız... Dönemin, Osmanlı İmparatorluğu altındaki,Bulgaristan...
3.12.2008 16:51:01 [ Haber ]

Prof. Nevzat TARHAN Söyleyecek sözü kalmayanların, kendi masumiyetlerine inancı olmayanların ve bir şeyleri saklayanların davranışları Yargıtay Başkanında, bir Başsavcıda ve bir Orgenera...
10.3.2010 23:01:20 [ Haber ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.