26 Ocak 2020 Pazar
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  hacı ali
http://blog.edebiyatdefteri.com/haci-ali/oku/1249/2009-yilinda-endise-ve-umut-bir-arada 

 • Hakkımda


hacı ali

 • Yazdığım Diğer Konular
Astroloji (1)
Bilim (21)
Eğitim (1)
Yaşam (11)
Haber (187)
İlişkiler (95)
Sağlık (1)
Günlük (2)
Din (47)


 
2009 yılında endişe ve umut bir arada
20.12.2008 15:16:16  [ Astroloji ]

2009 yılında endişe ve umut bir arada

20 Aralık 2008 Cumartesi, 00:54 CUMARTESİ

(Basından...)Yeni yıla sayılı günler kala Türkiye ve dünyayı neler bekliyor, 2009 nasıl bir yıl olacak? Bu soruların yanıtlarını ünlü astrologlardan aldık: Bilim ve teknolojide önemli başarılara imza atılacak, turizm sektörü kan kaybetmeyecek, doğa olayları tüm dünyayı zorlayacak

Yeni yıl her zaman merak uyandırır. Nasıl bir sene geçireceğiz? Türkiye’de ve dünyada neler yaşanacak? Ekonomik kriz nasıl sonuçlar doğuracak? Bu ve benzeri birçok soruyla 2009’u karşılamaya hazırlanıyoruz ama astrologlar çoktan yeni yılla ilgili öngörülerini açıkladı bile. Kimi daha çalkantılı kimi ise daha olumlu bir tablo çiziyor yeni başlayacak yıl için. Tanınmış astrologlar Eren Hattatoğlu, Zeynep Değirmencioğlu ve Öner Döşer’in 2009 yılı için çıkardıkları öngörüleri bir araya topladık. İşte yıldızların yeni yılda işaret ettiği gelişmeler...

Gelir kaynağı açısından şanslı bir yıl olabilir

Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden bu yana ilk kez temelden yeniden yapılanma aşamasında ve bu süreç yaklaşık bir senedir devam ediyor. Bizden çok daha güçlü olan taraflarla ortaklıkların kurulacağı, önceden var olan ortaklıkların tamamen değişeceği, yaptırım altında kalacağımız ancak bu ortaklıkların yoluyla dönüşüm geçireceğimiz uzun bir sürecin en başındayız.
Yaptırım ve zorlamaların ilk işaretleri senenin son günlerinde ortaya çıkıyor. Temmuz’da ve 2009’un son günlerinde ortaklıklarda hızlı ve önemli gelişmeler olabilir. Önümüzdeki iki sene bu konular çeşitli aralıklarla gündemde olacak, zayıf halkalar kopacak, sağlam olanlar kalacak ya da yenileri kurulacak.

Güçlü ortaklıklar avantaj sağlayacak ama kontrol ve güç karşı tarafta olacağından, inisiyatif bizde olmayacağından baskı altında kalacağız. Düşmanlar ve rakiplerle olan mücadelelerde haksızlığa uğrayabiliriz. Karşı tarafın manipülasyon ve entrikalarına dikkat etmek gerekiyor.

ARADA KALABİLİRİZ

Ocak sonu-Şubat başı
ve Ağustos aylarında finansal konularda krizler ve ani gelişmeler olabilir. ancak dışarıdan maddi destek alabiliriz. Finansal ortaklıklar 2010’a kadar bizi koruyacak. Zaten 2009’da en şanslı olduğumuz alan ortak yatırımlar ve gelir kaynakları.

Şubat’tan, Mart ortasına kadar ve daha sonra Ekim’den, Haziran 2010’a kadar harcamalar yüksek olacağından devlet bütçesi zorlanabilir, açık verebilir.

Komşularla olan ilişkilerde 2007’den beri zor ama uzun vadeli sağlam temellerin atıldığı bir dönemdeyiz. 2009 Kasım’ında ilişkiler rahatlıyor ve ardından bir ödül geliyor. Ancak özellikle de Şubat ve Eylül aylarında ilişkilerde kriz yaşanabilir. Sınır komşularımız ve diğer uzak ülkeler arasındaki gerilim bize de yansıyabilir, iki arada kalabilir ve zorlanabiliriz.

Yaz ayları rahat geçecek

2009 yılı Satürn ve Uranüs etkilerinin hakim olacağı bir yıl olacak. Bu ikili, yıl boyunca birbirlerinin karşısında hareket ediyor olacaklar.

Bu karşıtlık realite olarak görülen kalıpların yıkılmaya başlayacağı, insanoğlunun aydınlanmasını tetikleyecek, bilinç düzeyini yükseltecek gelişmelerin ortaya çıkacağı zamanlarda olduğumuzu gösteriyor.

Önümüzdeki iki yıl boyunca insanoğlu, özellikle bilim dünyasında ve teknolojide yaşayacağı hızlı gelişmelerle varoluşunun nasıllığını ve evrendeki yerini idrak edebilmek için tüm sınırlarını zorlayacak.

Bilim ve teknik alanında önemli gelişmelerin yaşanacağı, şaşkınlık ve hayretle izleyeceğimiz bir sürece doğru ilerliyoruz. 2009 için astrolojik tahminlerim şöyle:

Ekonomik anlamda en dikkatli olmamız gereken zamanlar; Nisan sonu ve Mayıs, Temmuz sonu ve Ağustos, Ekim ve Kasım.

Yılın ilk yarısında dış politikada, diğer ülkelerle ikili ilişkilerde başarılar, ittifaklar, anlaşmalar.

Ocak ve Şubat aylarında AB sürecinde olumlu gelişmeler.

Mayıs ve Temmuz arası sporda ve sanatta başarı.

Nisan, Mayıs, Ekim, Kasım aylarında halkın kredi ve geri ödemeleriyle ilgili yaşadığı sorunlar.

Nisan, Mayıs, Temmuz, Ağustos, Ekim, Kasım’da çalışan kesimle sorunlar, işçi-işveren sorunları, grevler...

Ocak, Şubat, Temmuz, Ağustos, Ekim aylarında iç gerginlikler, etnik gruplaşmalar.

Bilim, teknoloji, tıp alanlarında önemli başarılar. (Bütün yıla yayılıyor.)

TÜRKİYE YÜKSELİŞTE

Mayıs ve Haziran’da hukuk-sal konular, yasalarda reformlar.

Türkiye’nin eskisinden daha fazla dikkat çekmesi ve önem kazanması. (Mayıs, Temmuz, Ağustos, Eylül.)

Turizmde beklenenin üzerinde başarı olacak. Zorlanmalara rağmen karamsar görüşlere katılmıyorum. Yaz ayları olumlu geçecek. Ekim’den sonrası zorlu olabilir.

Doğa olaylarının artması. Bu sadece ülkemiz için değil, tüm dünya için geçerli. Bu yıl çok sert etkiler beklemiyorum. Ama 2010 ortalarından itibaren zorlayıcı etkiler devreye giriyor. Hazırlıklı olmalıyız. En zorlayıcı zamanlar 29 Ekim 2010-29 Ekim 2011 arasında.

Enerji alanında önemli bir buluş yapılacak


Türkiye esas değerini tüm dünyaya gösterebilmek için 2009’da çalkantılı bir dönemden geçecek. Global ekonomik kriz Türkiye’yi Şubat ayında etkileyecek ama krizin tam yansıması Mayıs’ın üçüncü haftası itibariyle hissedilecek.

Dünyada savaş göstergeleri var. Rusya yükseliş trendinde. Dünyanın yeni Ortadoğu’su diyebileceğimiz yer Afganistan-Pakistan arasındaki bölge.
Devletçiliğin getireceği baskı ve hırçınlıkla Çin ve Hindistan karışabilir.

Türkiye olarak kendi içimize dönüp var olan değerlerimizi kullanıp bundan da iyi ticaret yaparsak rahatlarız. Bu aşamada tabii kaynaklar önem arz ediyor.

Çok önemli bir buluş yapmamız söz konusu. Doğal enerji üreten bir buluş bu yıl itibariyle bekleniyor. 2010’a da kalabilir ama bu sene bunun küçük denemeleri söz konusu olacak. Bu yeni teknolojik uygulama bizi dünyada da önemli konuma getirecektir.

Ekim-Kasım ayları itibariyle maalesef bir doğal afet söz konusu olabilir.

Burçlara gelirsek, kendilerini gözden geçirebilirlerse Oğlak burçlarının Plüton etkisiyle yaşayacakları değişim, onları şanslı kılacak. Toprak grubundaki burçlar; boğa, başak ve oğlak değişimi daha yumuşak, daha kolay elde edilebilir bir şekilde yaşayacaklar.
Aslında hepimiz değişim sürecine girdik. Rehavet ve iyimserlik yerini kaygılı bir disipline bırakıyor. Hava burçları için ise tavsiyem, rehavete kapılmamaları ve bu yıl yakalayacakları şansı iyi kullanmaları.

Okudunuğunuz yazı toplam 2884 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

20 Aralık 2008 Cumartesi 17:29:33
''Enerji alanında önemli bir buluş yapılacak ''

HEP KAFAMI KURCALAMIŞTIR BU SORUN,MAĞNETİK ÖZELLİKLER ÜZERİNDE ÇALIŞILARAK YENİ SEÇENEKLERDE ENERJİ ÜRETİLEBİLİR.
ÖRNEĞİN,MAĞNETİK BİR METAL ÇUBUĞA TATBİK EDİLEN AZ MİKTARDA ENERJİ İLE ONA ÇEKİM GÜCÜYLE YAPIŞIK DURAN BAŞKA BİR CİSMİ HAREKETE GEÇİRMEKTEDİR.TATBİK EDİLEN ENERJİNİN DAHA FAZLA ENERJİYE MAĞNETİK ÇEKİM ETKİSİYLE KİNETİK ENERJİYE DÖNÜŞMESİ MÜMKÜN GİBİ GELİYOR BANA.BU HARETKETE PERİYODİK SÜREKLİLİK KAZANDIRMAK İÇİN OLUŞTURULACAK DÜZENEKTE BİR MİL, MİL ÇEVRESİNDE DÖNECEK İNCE BİR METAL SİLİNDİR GEREK.MİLE İLERİ GERİ VERİLECEK HAREKET MİL ÇEVRESİNDE DÖNEN DAİRESEL BİR HAREKETE DÖNÜŞTÜRLBİLECEKTİR.BU DA ENERJİ DEMEKTİR.FİZİKÇİLER UĞRAŞABİLİR BU KONUDA.

BİR DİĞER ARAŞTIRLACAK KONU İSE; KARAYOLLARI ÜZERİNDE SEYREDEN VASITALARIN TEKERLEKLERİNİN YERE YAPTIĞI BASINCIN BİR DÜZENEK İLE TRANSININ SAĞLANMASI ESASINDA OLABİLİR.

TEŞEKKÜRLER.

Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Prof. Nevzat TARHAN 01 Şubat 2010 07:15134 yorum14, "9 yaşındaki Gizem’in yırtık bota isyanı kadar özgürlüğümüzü kısıtlayanlara ve laikliği sivil din olarak sunanlara demokratik ...
3.2.2010 13:51:03 [ Haber ]

“Bizler direndik, ileri atıldık ve kaçmadık..” “Allah'ım! Ümmetin suskunluğunu sana şikâyet ediyorum! Ben ki kocamış bir yaşlıyım. Kurumuş iki elim, ne kalem tutuyor ne ...
1.1.2009 22:57:07 [ Haber ]

Üniter cücelikten cihanşümul azamete İngilizlerin ‘böl, parçala, idare et’ siyasetinin neticeleri olan bölgedeki mevcut suni haritalar ve sınırlar, yerini doğal ve fıtri akraba...
27.12.2009 01:44:28 [ Haber ]

İbrahim Karagül - Yeni Şafak ibrahimkaragul@gmail.com 2010-06-08 -------------------------------------------------------------------------------- Bu haysiyetsizliğe bir son verin artık! ...
8.6.2010 12:20:08 [ Haber ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.