21 Ocak 2021 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Emre Altun
http://blog.edebiyatdefteri.com/emre-altun/oku/5979/cesitlilik-zenginliktir 

 • Hakkımda


Emre Altun

 • Yazdığım Diğer Konular
Alışveriş (1)
Günlük (49)


 
Çeşitlilik Zenginliktir
6.12.2018 23:24:06  [ Günlük ]

Çeşitlilik Zenginliktir

Her anlamda hayatı değerlendirin. Yemek yemekten, ders çalışmaya kadar; dini hayattan mesleki başarıya kadar her şeyi bir göz önüne alın. Size küçük bir sır, bunlarda sağlıklı olmanın göstergesi ve başarının anahtarı çeşitli olmaktır.

Sürekli makarna yediğinizi düşünün. Kahvaltı makarna, öğle makarna, akşam makarna… Yoğurt yok, sebze yok, et yok. Açlıktan ölme ihtimalinizin sıfıra yakın.Ancak hasta olma ihtimaliniz bir eşit. Türkçesi, siz bir hastasınız.

Tek yaptığınız sözel dersleri çalışmak olsun. ( Hadi bu tabiri kullanalım, hiç sevmem, ne güzel sosyal bilimler dersi demek varken, sözel de nedir ) Çalışmış olursunuz, tembel değilsiniz. Ancak okul hayatında başarısız olmanız garanti.

Maneviyata göz atalım. Tek bir kaynaktan besleniyorsunuz, evet, çok şey öğrenirsiniz. Ancak karşılaştırma yapamazsınız. Bağnazlık tehlikesi çok ciddi.

Mesleki başarıya da siz uyarlayın.

Alfabe A’dan Z’ye kadardır. Peki, Çin Alfabesine hiç baktınız mı? Ya da, alfabeye ulan ben de bir harf ekleyeyim dediniz mi? (“ ŞUAN” diye bir ses hiç fena olmaz gibi, sembölü de 8 olsun. )

Çeşitlendir kendini, rengarenk ol. Demokrasi de bu yüzden güzel. Kanalların açık olsun. Akan bir su gibi olmak ne güzel, sürekli akmak, bulanmadan.

Okudunuğunuz yazı toplam 282 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

Dostlara neden ihtiyaç duyarız? Küçükken hatırlarsınız, dağlara doğru bağırdığımızda sesimiz bize yankı yapardı. Büyük bir zevkle yaratıcılığımızı da kullanarak türlü türlü şeyler söylerdik dağlar...
13.4.2019 23:09:32 [ Günlük ]

Uykuyla beraber bir karamsarlık bastı. Uzun süredir böyle hissetmemiştim. Yaklaşık bir aydır, takır takır günlük yazıyorum. Akıp gidiyor. Şunu yazayım, bunu yazayım, demeden, kalemimin ucuna gelen şe...
10.12.2018 23:07:07 [ Günlük ]

Gazi Osman Paşa’yı hatırla. Rus’u Plevne’de altı ay durdurdu. Aç susuz asker direndi sabretti. Plevne’yi hatırla. Dostum, tarihimiz uzun yıllar anlatacak kahramanlıklarla dolu. Biz peler...
27.12.2018 23:33:03 [ Günlük ]

Fukaralık güzel şeydir, ama kelimede olunca değil. Kelime insanın dışarıyla bağıdır. Su demeyi bilmeyen, ya hep kendisi su alacaktır ya da susuz kalacaktır. Basit olarak böyle, karmaşık olarak bak...
31.12.2018 22:36:45 [ Günlük ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.