17 Ekim 2019 Perşembe
E-mail adresiniz:  Şifreniz: Beni Hatırla
  Düzgün Musa-i Kazim
http://blog.edebiyatdefteri.com/duzgun-musa-i-kazim/oku/5040/seyyid-baba-mansur-ocagi 

 • Hakkımda


Düzgün Musa-i Kazim

 • Yazdığım Diğer Konular
Yaşam (1)
Din (5)


 
SEYYID BABA MANSUR OCAGI
23.2.2014 22:38:20  [ Din ]

SEYYID BABA MANSUR OCAGI

HAZRE-Ti MUHAMMED VE iMAM-I ALi.DEN BABA MANSUR.RA KADAR GELEN EVLATLARI SiLSiLE NAMEDiR VE BABA MANSUR:UN SECERESiNDE ALIMISTIR
Kureş (Kureşey : Hz. Muhammed.din Kabilesinin adi buradan gelmektedir
Kilap
Kussay
Abdülmenaf
Haşim
Abdülmuttalip
Ebu Talip
imam Aliyyel murtaza emirülmiminün sahi velayet
imam Ali.nin oglu imam Hasan Hulki Riza.dir
imam Ali.nin oglu imam Hüseyin kerbela
imam Hüseyin.in oglu imam Zeynel Abidin
imam Zeynel Abidin´in oglu imam Muhammed Bakir
imam Muhammed Bakir´in oglu imam Caferi Saadik
imam Caferi Saadik´in oglu imam Musai Kazim
imam Musai Kazim´in oglu imam Aliyül Riza
imam Aliyül Riza´nin oglu imam El Naki
imam El Taki´nin oglu imam El Naki
imam El Taki ´nin oglu imam Hasan Ali Asker
imam Hasan Ali Asker.in oglu imam Mehti sahip zaman
imam Muhammed Bakir´in oglu seyyid Abdullah
seyyid Abdulla´in oglu seyyid Ali
seyyid Ali´nin oglu seyyid Mahmut
seyyid Mahmut oglu seyyid Ahmet
seyyid Ahmedin oglu seyyid Abdullah
seyyid Abdullahin oglu seyyid Serafettin
seyyid Serafettin oglu seyyid Yakup
seyyid Yakup oglu seyyid ibrahim
seyyid ibrahim oglu seyyid Celalettin
seyyid Celalettin oglu seyyid Hasan
seyyid Hasan oglu seyyit ishak
seyyid ishak oglu seyyid Ahmet
seyyid Ahmet oglu seyyid Sehlattin
seyyid Selahattin oglu seyyid Cafer
seyyid Cafer oglu seyyit Selahattin
seyyid Mustafa oglu seyyid Süleyman
seyyid Süleyman oglu seyyid Kasim
seyyid Kasim oglu seyyit Veli Baba
seyyid Veli Baba oglu seyyid Baba Mansur
seyyid Baba Mansur oglu seyyid Mahmut
seyyid Mahmut oglu seyyid Seydeseni
seyyid Seydeseni oglu seyyid Ali
seyyid Ali oglu seyyit Baba Dursun
seyyid Baba Dursun oglu seyyid Baba
seyyid Baba oglu seyyid Hüseyin Düzgün
seyyid Hüseyin Düzgün oglu seyyid Ali Düzgün
seyyid Ali Düzgün oglu seyyid Musai Kazim Düzgün

Ulu Allah Ya Allah hu_Ya Allah_$$$$$$$$$$_______
__HZ Muhammed__S.V.A___$$$$$$$$$$$ _______
__________$______メ_____$$$$$$$$$$$$$_____
________$$_____メ______ $$$$$$$____$$$_____
____ __$$$____メ______$$$$$$$$___Ya HIZIR___
__ __$$$$$___メ_____$$$$$$$$$_Ya Boneuzag__
_ _$$$$$$___Ya ___$$$$$$$$$$$_Düzgün Baba__
_ $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ ____
$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
____________$$$$$$$$$$$$$$____$$$$_______
____Z______$$$$$$$$$$$$$______$$_________
____Ü_____$$$$$$$$$$$$$_____HZ.ALİ_______
____L_____$$$$$$$$$$$$___Anna Fatma______
____F____$$$$$$$$$$$$$_imam Hasan________
____Ü____$$$$$$$$$$$$__imam Hüseyin_______
____K___$$$$$$$$$$$$__imam Zeynel Abidin____
____A___$$$$$$$$$$$$_imam muhammet bakir _
____R___$$$$$$$$$$$$_imam Caferi Sadık______
________$$$$$$$$$$$$__imam Musa Kazım_____
________$$$$$$$$$$$$__imam aliriza__________
________$$$$$$$$$$$$_imam muhammed taki___
________$$$$$$$$$$$$_imam Ali Naki__________
________$$$$$$$$$$$$$__imam hasan Askeri____
_________$$$$$$$$$$$$_ imam Muhammed Mehdi
__imam__$$$$$$$$$$$$_Bakir oglu Seyyid Abdullah
__________$$$$$$$$$$$$$__Sah Babamansur____
___________$$$$$$$$_$$$$_ seyyid Mahmut _____
____________$$$$$$$__$$$_Seyyid Baba Dursun__
______________$$$$$___$$$$_ seyyid Baba______
_______________$$$$_____$$$_Seyyid Hüseyin __
_________________$$$______$$_seyyid Ali Düzgün
___________________$$________$_Seyyid_______
_____________________$____Musai KazimDüzgün__
_ÖZÜMÜZ SÖZÜMÜZ EHL-I BEYT,dir_Biz Aleviyiz_Alevi_

Seyyid Mahmut Baba mansurun ogludur Baba masurun Üc oglu vardir 1 Seyyid Mahmut 2 Seyyid ibrahim 3 Seyyid kasim.dir Sah Babamansurun soyu imam Muhammed Bakirin oglu Seyyid Abdullah.tan geliyor.
Ocak merkezi muhundi olmasina karsin Baba Mansurlular zamanla tunceli.nin tüm ilcelerine dagilirlar.bunlar mazgert muhundi pülümür ilcesi tasniye yeni adi gökcekonak köyü ve pamuklu köyüne yerlesirler buralardan erzincan.tercan cayirli askale sivas divrigi.ye dagilmislardir günümüzde genellikle istanbul.bursa. izmir. aydin gibi büyük ketlere yerlesmislerdir tunceli erzincan erzurumve sivas. daki alevilerin cogusu baba mansur ocagina baglanmislardir kimisine mürsit kimisine pir kimisine ise rayberlik üstlenmislerdir.

Baba mansur ocagina dogu Anadolu bölgesindeki büyük Asiretlerin cogu baba mansur ocagina baglidirlar. bunlardan birkaci Kocgirililer asireti. Balabanlilar asireti, Savanlilar asreti Areyliler Asireti Gaboronlilar butkanlilar Guresan ocagi Pirlik ve Lolanlilar Carekanlilar ve diyerlerine Mürsidlik Yapilmaktadir ve

bu ocaklar ve asiretler Baba mansur ocagina baglidirlar.

Bunlarin disinda bircok Alevi asiretlerine pirlik ve Mursitlik yapmaktadirlar dogu bölgesindeke Alevi ocaklari icerisinde encok tahlip.bi olan ocak Baba Mansur ocagidir.devaminda guresan ocagi gelmektedir.Baba mansur ocagina bagli olan Tahlip.ler Hak Muhammed Ali.nin birliyine Ehl.i Beyit.de verdiyi ikrara sahip cikarak cani gönülde baglidirler Pirlerine mürsit.lerine Rayberlerine enüst derecede deyer vermektedirler.

Boneuzag Sah Baba Mansur Soy Ocag

Tunceli ili Pülümür ilcesi Kirmizi Köprü Nahiyesi Tasiniye köyün Köyünde bulunan Bonouzag ocagi Seyyit Mahmut tarafindan yapilmistir Seyyit Mahmut pamuklu köyünde okuzleriyle yola cikarak Tasniye koyüne dogru yol alir ve derki benim ökuzlerim nerede cömelirseler ben yeni ocak yerimi orada insa edecem ve tasniye köyüne varir öküzleri koyün girisi olan dehstede durmasini bekler cünkü dehste düz bir alandi ancak okuzleri burda cömelmek ister ama herdedense cömelmezler yola devam ederler ve su anda ismi Bonouzag olan yere varirlar ve öküzler burada cömelip kalkmazlar ve seyyit mahmut ocagin burada insah eder ve burada mekan kurur.

Ayrica
Boneuzag Tasnıye (Gökçekonak) köyümuzde bulununan Ana Yemıse nın evı ,Xızır ın misafir olduğu ve biz Babamansurluların ziyaretgahıdır. köyde Ana Yemişe nın evınde cem bağlanır.kardır kıştır.em sırasında herkes Ya Haq . Ana Ya Xızır der yakarır. evın içerısını Yeşil otlar sarar.Kapı da Xızır belırır.Misafiri olur cemde bulunur. ev suan yıkılmıs olsada kapısı hala duran zıyarettır.
Bonuozag ocaginda Alevi inanci ögretisi verilmistir cevre köyler buraya gelip cem ibadetlerini yapmislardir Bonouzag ocagi Devlet Tarafindan 1927 yillarinda Cem ibadeti yapildigi sirada Askerlerin Baskini sonucu Cem baglayan Pirleri Tutukluyarak Köyün Karakoluna Götürmüslerdir bu Sirada Boneuzag'dan bir isik Yükselerek Karakolun Üzerine gelir Burada cikan Kargasada bir Asker Yasamini yitirir bu olay Üzerine Devlet Boneuzag ocagini Yakarak Yikitirilmistir Boneuzagin yapimina devlet tarafindan birdaha izin verilmemistir Devletin tüm baskilarina rahmen Baba mansur ocagina bagli olan canlar herzaman bu ocaga sahip cikmislardir. biz aleviler olarak Hak Muhammet Ali.nin yolunda ödün vermiyeceyimizi herkesin bilmesi gerekir bizler imam Hüseyin gibi dik dürüsümüzü elimizde bir ömür boyu birakmiyacagiz yolumuza ibadetlerimize cem evlerine Alevi inancina sahip cikacagiz. Ayrica su degerli bilgiyide siz Degerli CAN Dostlarimla paylasmak isterim BENEUZAG OCAGINI 24 04 2014 de Ziyaret Ettigim Gün Cektirmis oldugu 3 Ayri FotograftaBONEUZAGIN KILAVUZU MELEGI HIZIR ALEYELSELAM  Zuhur ederek kendisini acikca göstermistir  bu Resimleride sizin görmenizi isterdim Ancak Bu 3 Resimde simdilik bende Muhavaza Altindadir  Bu nurlu resimleri BONEUZAG OCAGIN yeni insaasi bittikten sonra BONEUZAGIN icinde yerine alacaktir. bu güzel bilgiyi siz degerli Dostlarla paylasmak istedim Cenabi Allah bizi bu yoldan bu itikattan bu ikrardan ayritmasin insallah 

Boneuzag
Sah Baba Mansur Soy Ocagi Bonetasiniye Sah Baba Mansur Soyundan olan seyyit Baba Dursun Evlatlarinda olan "Pir Seyyid Baba Düzgün". "Pir Seyyid Hüseyin Düzgün" ve "Pir Seyyid Ali düzgün" cogu Alevi Asiretlerin ve Ocaklarin Mürsitleri olarak Hak Muhammed Ali.nin Yolunda pirlik ve mürsitlik makaminda Adaleti sagliyarak Alevi inancindan ödün vermeyerek Eritmeden dogrulugu dürüstlügü benimserek Kuresanlilari ve Yol Tahliplerini Ötelestirmeden Birlestirici Özelikleriyle Hakk Lokmasinda haram ile Helali ayritarak Ehl-i beyit yolunu günümüze tasimislardi. öncelikle bu Pir'lerimize sükran burcluyuz Önlerinde Saygi ve Sevgi ile Egilip Ayaklarini Niyaz Edip Yollarina Turap olurum.

Kisaca bu Nur Yüzlü Pirlerimizi Taniyalim

Boneuzag Ehl-i Beyt Soyocagi

Degerli Canlar sizinle bir konuyu Kisaca paylasmak isterim Benim Annemin Babasi olan Seyyid Bava Düzgün bir gün Babasi Yanina cagiriyor kendisinle konusuyor diyorki bak düzgün sen artik yetiskin caga olasdin Senin artik tek basina Pirlik icinTahliplerin Evlerine gidip Pirlik yapmalisin seni Pirlik yapacak konumunda görüyorum ve yarin sabah Kalkip yola cikder Ertesigün Gün agirdiginda Dedem Bava Düzgün Kalkip hazirliklar yapar Atinida hazirlar ve yola cikma vaktigelir Babasiyla birlikde disaricikarlar babasi kendisini yolcu etmeden kendisine bir Nasihatda bulunur bak oglum simdi ben seni Tahliplerin evine Canli olarak gönderiyorum Sen Tahlipin Esliyinde iceri Adim atdiginan Cansiz olarak gireceksin ve Cansiz olarak esliyinden cikacaksin Tahlipin Evinden disari cikdiginda Canli olarakda Evine döneceksin diye nasihatda bulunur.

Pir Seyyid Bava Düzgün 1938 Dersim olaylarinda Baba’si ve Abisi ile Birlikde Tutuklanarak Pülümürde Dar Agacina Elleri Kelepceli bir sekilde Götürdükleri sirada Eline Takili olan Kelepceden Kurtulmaya Basarmisdir ve Baba sina Dönerek Baba ben Ellerimi Cözdüm Sizin Elinizi Cözeyim siz Kacip kurtulun der Babasida Hayir Der ben Yasliyim Kosamam Sen Git Bütün hakim Sana Helaldir Hz Ali darina yetissin atilan kursunlar seni bulmasin cümle melekler seninle olsun Hakin birliyi icin kac oglum senin yolun acik görünüyor yildizin yanik olsun sen beni düsünme ben Haka yürüyorüm dedi HIZIR seninle Yoldas olsun Baba Mansur Kilavuzun olsun der Kendisine uzun bir dua okur Babasinin Gözleri Yas ile dolar. Bava Düzgün bu Seferde Ayni Sekilde Abisine Söyler Abiside Ellerini Cözmemesini ister ve Derki Sen Kac Seni Bekleyen bir Esin var beni Bekliyen Yok unun icin Senin Gitmen En dogrusu olur ve Kendi Aralarinda Helellasarak Bava Düzgün Kacmayi Göze Alir Askerler Hernekadar Arkasinda Ates Acsalarda Kendisine hicbir kursun hisabet etmez baba Düzgünün Arkasinda Sadece bir isik Görünür Askerlerde bu ise bihayli Sasirirlar Böylece Bava Düzgün ormanin icine Girerek izini Kayp Eder Yaklasik 9 Ay Dagda bir Magarada Saklanir Af Cikdikdan sonra Ailesinin ve Mürüplerin icine Döner. Ancak Babasi ve Abisi Pülümürde Dar Agacinda Kursunlanarak Hayatlarini kayp ederler. Bava Düzgün Aynizamanda ilim irfan bilim sahibidi. Dedemin Hatirasi önünde Saygi ile Sevgi ile Egiliyorum

Dedem Pir Seyyid Hüseyin Düzgün Tahliplerine Gitdiginde Tahlipler tarafindan Verilen Hak kulayi Durumu iyi olmayan tahliplerine Dagitmisdir ve Gercekden durumu iyi olmayan bir Tahlibi Dara Gelip Hakkullasini Vermesi icinde Kendi Cebinde Hakkullayi Tahlibin Eline Vererek Duasini Vermis ve bu hakkullayida Almayip Tahlibine Lokma niyetiyle Geri Vermisdir. Tahliplerinde Evine Döndügündede genelde Eli bos olarak dönmüsdür bu yüzdedirki Bölge Halki Kendisine Bava Düzgün Cömert Lakabi Takmislardir.

Babam Pir Seyyid Ali Düzgün Gencliginde Pir'lik Yapmaya Bas Koymusdur 24 Yasindayken Nefsini Köretmek icin Kirk gün kirk gece cile celerek Düzgün Baba Mekengahinda Yüce Ulu Allah'a siginip ibadet ederek Nefsini Köretmistir. ayrica Sürekli Babasiyla ve Amcasi olan Bava Düzgünün Yaninda bulunmus onlarla beraber Tahliplere gitmis Erken Yasda Ehl-i Beyt Kapisina baglanarak ikrar niyazina Sahip Cikmisdir Askerden Sonra Kesinlikle Sakalini Kesmeyip Hakk Yoluna Baglanarak Sakal birakmaya karar vermisdir. ve Nefsini Öldürmek icinde Tuncelide Bulunan
Düzgün Baba Ziyaret Gahinda Kirk gün Kirk Gece ibadet ve zikir Ederek Dünya Nefsinden
Arinmisdir. hic bir Zaman Helal olmayan Alinmayan bir Lokmaya Tenezül Edip Almamisdir. Vermis oldugu Dualarda ve Zikirlerde Kerametini Göstermisdir. Pir Seyyit Ali Düzgün kendi Evine düzenlemis oldugu Cem ibadeti sirasinda cemde zikir icindeyken ortadan sir olup kayp olmustur Ceme katilanlar bunu farkina varip Seyyit Ali Düzgünü Aramaya cikip ararlar ve Boneuzagin icinde Zikir Ettigini görürler Dedem Düzgün Baba Boneuzagda Kurban keser Dua ettikten sonra Pir Seyyit Ali Düzgün sakinlesir ve kendisine gelir. Ayrica Boneuzag Ocaginda Tiglamis oldugu Kurbani Üc Kez üst üste yerden beli bir mesafe yükseledigi görülmüsdür ve hakk'la hak olmusdur yine Ayni Sekilde Vermis oldugu Sofra Duasinda Sofranin Kendi Etrafinda dönerek Yükseldigide Görülmüsdur. Almanyaya yapmis oldugu bir ziyaret sirasinda Tunceli bir canin bir Kuresan cana söylemis oldugu kötü bir söz üzerine kizarak sag Kolun Sir olup Görünmemistir, dah nice kerametleri oldugu bilinmektedirPir seyyid Ali Herzaman Her ortamda Yol Tahliplerini Dogrulukdan Dürüstlükden ve Vermis olduklari ikrardan Ayrilmamalarini itina ile Söylemisdir.

DÜZGÜN BABA MEKANGAHINDA NEFSINI KÖRETEN
PIR SEYYID ALI DÜZGÜN ERENDIR EREN

Babamansur Pir Hüseyin Evladi
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Hakikati Nuru Cemalinde Görünen
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Henüz Yirmi dört Yaslarindayken
izeti Nefsini Kör etmek icin Yola Cikan
Düzgün Baba Mekangahinda darda duran
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Düzgün Baba Dergahinda Nefsini Körelten
Kirk gün Kirk gece Özünü dara cekip Arinan
Eline Beline Diline Leke Sürdürmeyen
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Kilavuzu HIZIR ile Yol alan
Yüregi imam Hüseyin icin yanan
Seher Vakti Zikir ile Hakk’a siginan
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Alemin Nuru Yansir Nuru Cemaline
Ahirzaman icinde yol alip gelen
Özü Sözü imam Ali ile ikrari bulan
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Musa-i Kazim Yol Erkana bel Baglar
izeti Nefsinizi Kör Eyleyin Can’lar
Eli Haram Lokmaya Uzanmayan
Kilavuzu Sag Kolunda Hazir ola
Ehl-i Beyt Sah Hüseyin’e Turap olan
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir
Pir’im Seyyid Ali Düzgün Erendir.

Seyyid Baba mansurun bir mucizesini burdan yazmak istiyorum Baba mansur Muhuni.de duvar örerken Haci Kures bir ayi.ya binip geldiyini görür Haci Kureisi karsilamak icin yapmis oldugu duvara biner Hak Muhammed Ali.ye siginarak Hz Hizirin gelmesi icin dua eder ve duvarin yürümesini ister oanda duvarin yürüdüyünü görür ve Haci Kureis yürüyen düvarin üstünde karsilar bunu gören Haci Gureis hemen Ayi.dan inerek Baba mansurun yanina gider Baba mansura siginarak söyle.der ya.mansur benim yürütüyüm canliydi senin yürütüyün ise cansizdi senin bu büyük kerametine siginarak elini öpmek istiyorum ve bundan böyle ocagina baglanip benimde Mürsid.dim olmani kabul etmeni diliyorum ve o an Baba mansurun gözleri doldu göz pinarlari akti ve Haci Kureise bakarak benim mücizem sana karsi deyildi senin geldiyini görünce yaptigim duvardan inmeyipte öyle karsilamak istedim bizimyolumuz Ehl-i Beyit.tin yoludur bu yolda kücük büyük olmaz ancak yola baglilik gereyi Mürsit pir Rayber ve Tahlip olmak gerek Hak Muhammed Ali.nin yolunda birlik beraberliyimiz icin Mürsidin olmani ve seninde bana Talip olmani kabul edip ve bu ikrarimiz kiyametin sonuna kadar ebediyen devam etmesini Ulu Tanridan Kabul etmesini diliyorum ikrarimiz dayim olsun Ehl-i Beyit soyu asirlar boyu yasasin isigi Hic sönmesin ve etrafta bulunan canlar tarafindan büyük cosku ile karsilanir ve baba mansur ocagi.etrafinda toplanan canlar bu olayi bütün cevre köylerine dagitirlar Baba Mansur ocagi artik Kuresan ocagina Mürsit olmustur ve büyük bir cem türeni düzenlenir Kurbanlar kesilir cevre köyler bu ceme davet edilir birlik beraberliyin büyük duruga olasir Mürsit Pir.ler rayberler devrisle bu cem.de hazir bulunurlar ve Hak Muhammed Ali.nin ve Ehl-i beyit sevgisi duruk noktasina erisir böylece kuresan ocagi Baba Mansur ocagina baglanmis olur.

BABA MANSUR YÜRÜTTÜ CANSIZ DUVAR

Bagrin sehrinde heypir toplanmis canlar
Birnur olusur candan gönül yumaginda
Babamansur selam salmis mürüplerine
Yürekler cosmus bugün pirini gözler
Kir atiyla sahlanmis duvalar dilinde
Birdal buldu tutuldu ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü (duvar yürüdü +2

Meydanda eren dolanir etrafi perdelenir
Mansur saha geldi pirin cedi-cemal oldu
Tanriya sigindi irmak olup akti
Derya denizi diye duvaya daldi
Hü dedikce cedine yetisti embiyalar
Birdal buldu tutuldu ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü ( duvar yürüdü +2 )

Baba.mansur Hak ile can oldu sürec.de
Kurani kalpte tasir baglar özü kirklara
Yol mürüpleri siginir mansur duvasina
Yüce melek sahit olur pirin sirina
Gureyis belbaglar yol ikrarina
Birdal buldu tutuldu Ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü ( duvar yürüdü +2 )

Mansur diye yetisti can ille canana
ikrar aldi bagli kaldi dönen semeh-larda
Ezgi oldu akan irmakta birliyi buldu
Makbul olan hersey eline nisan oldu
Pirliyi kalbine kazdi Ali aski dersimi sardi
Birdal buldu tutuldu Ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü ( duvar yürüdü +2 )

Hane hane tahlip gelir kurulan ceme
Sirlar kapisini acar kamil olan insan
Yol gösteren görünür lokma sofrasinda
Ehl-i beyit divaninda Mansur durmus darda
Pir dergahi olusmus gelen ereni bekler
Birdal buldu tutuldu Ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü (duvar yürüdü +2)

Musai kazim inanc eyler cümle erhak erenlere
Sah mansur yol gösterir yola girenlere
Koca kazan herdem kaynar kizil ateste
Gönüller süzgecten gecer siri hakikatta
Kilavuzlar birlik saglar ermisleri secer
Zaman gelip gecti mansur dilde kaldi
Birdal buldu tutuldu Ulu divana sigindi
Elini atti duvara Hizir cedine yetisti
Yürü dedi yürüdü ( duvar yürüdü + 2 )

ALLAH’A YARVARMAK, SIGINMAK "DUA" ETMEK ONUN YÜCE VARLIGINA SIGINIP INANMAK insan icin EN BÜYÜK SEREFDIR! BABA MANSUR OCAGI ALEVILIGI ISLAMIN ICINDE VE ÖZÜNDE GÖRMEKDE. CÜNKÜ ALEViLiK iSLAMDIR - iSLAMIN ÖZÜDÜR iSLAMi iMAM ALi ile iLK KABUL EDENDiR PEYGAMBERIMIZ Hz MUHAMMED MUSTAFA,DIR KITABIMIZ KURANI KERIMDIR HALIFEMIZ IMAM ALI VE ON IKI IMAMLARDIR YOL ÖNDERLERIMIZ SEYYIDI SADET EVLADI RESUL SOYUNDAN GELEN PIR,LERIMIZDIR... IBADET YERLERIMIZ TAHLIPIN EVI PIRIN EVI VE CEM EVLERIDIR. BUNUN TERSINI DÜSÜNMEK DEHLALETDIR. ALEVILIGI BENIMSEMIYENLERDIR!

"Gelin Canlar Ehli Beyit Bahcesinde Birer GÜL olalim Ehli Beyit inanciyla Beslenip Büyüyelim insani Kamil Meltebesine olasalim"

Baba Mansur ocagi Hakk Muhammed Ali Yolunda Ehl-i Beyt inanci Cizgisinde Alevi islam Anlayisi icinde Yol Edep Erkan ögretisini verir.

Baba Mansur Ocagi icinde yer allan Baba Mansur Evlatlari El ele El Hakk’a ikrar yoluna Bagli kalarak Mürsidini Pir’ini Rayberini Pir - Tahlip Konumunu Ocak icinde Yürütmeyle Hükümlüdür.

"BEN BABA MANSURLUYUM DIYEN BIRI SUNLARI KABUL ETMELIDIR"

1 - ALLAH’I PEYGAMBERI VE KURAN’NI INKAR ETMEMELI.
2 - HAKK MUHAMMED ALI’NIN BIRLIGINI KABUL ETMELIDIR.
3 - ALEVILIK ISLAMIN ICINDE OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
4 - ALEVILIKDE SECDE OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
5 - ALEVILIKDE KIBLE OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
6 - ALEVILIKDE APDEST OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
7 - ALEVILIKDE IBADET "ZIKIR" OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
8 - ALEVILIKDE ALLAH’U EKBER OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
9 - ALEVILIKDE KURBAN VE "KURBAN DUASI" OLDUGUNU KABUL ETMELIDIR.
10 - TÜM BUNLARI YOK SAYAN BIR BABA MANSUR EVLADINA PIRLIK YAPMAK CAYIZ DEGILDIR

..................................................
█●├┴► Ask ile Can Dostlarim ◄┴┤●█
█●├┴► Düzgün Musa-i Kazim ◄┴┤●█

Okudunuğunuz yazı toplam 3428 kere görüntülenmiştir.


Yorumlar

Bu bloga henüz yazılmış yorum yazılmamış.


Blog'a yorum yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


 
 • Diğer yazılarımdan bazıları

"EHL-I BEYT KAPISI PIR KAPISIDIR" PIR KAPISINA IKRAR NIYAZINA SAHIP CIKAMAYANLAR. EHL-I BEYT'DE VERILEN IKRARINADA SAHIP CIKMAMIS OLACAKDIR. Yol Tahlipleri ile Pir'ler Ehli- Beyt Kapisina Vermis olduk...
23.2.2014 22:49:44 [ Din ]

Alevilik'de Taliplik Kapisi: ---------------------------- inancimizin baslangici olup yasam bicimine katilim ön görülen degerlere baglamadir. Yola baglilik ikrara sadakat özveri akla gelen kurarla...
3.5.2012 23:07:45 [ Din ]

KIRK'LAR MECLISI Hz. Muhammet, atı Burak ile bir gece Mirac'a çıkar. Cenab-I Hak ile 90 bin kelam konuşur. Bunun 30 bini sırrı hakikat olup Hz. Ali'de kalır. Miraç'ta Hz. Muhammet'e; süt, bal ve elma...
3.5.2012 22:57:24 [ Din ]

YA HIZIR SEN DARDA ZORDA KALANA YARDIMINI ESIRGEME HIZIR orocu Eski Rumi Takvimine göre Tutulmakta 14 ocak Carsamba günü HIZIR orucun Birinci Karsilama Günüdür 21 ocak Carsamba günü HIZIR orucun ...
23.2.2014 23:15:36 [ Din ]

Copyright 2008 - edebiyatdefteri.com - her hakkı saklıdır.